„Vangūs Rusijos pajėgų veiksmai pirmosiomis karo Ukrainoje dienomis gali įtikinti kai kuriuos NATO narius, kad būsimą Rusijos grėsmę Aljansui galima suvaldyti visų pirma pasinaudojant NATO konvenciniu pranašumu ir didesniu atgrasymu nuo Rusijos branduolinio ginklo panaudojimo būsimo konflikto metu. Tai pavojingas klaidingas įsitikinimas“, – savo straipsnyje rašė buvęs aukšto rango Pentagono pareigūnas Gregory Weaver.
Pasak jo, Rusijos prezidento Vladimiro Putino sprendimas įsiveržti į šalį parodė ir didelį polinkį rizikuoti, ir gilias klaidas planuojant šį procesą.
„Toks rizikos ir klaidingų apskaičiavimų derinys kelia didžiulį nerimą, ypač kartu su nuolatiniais Rusijos grasinimais eskaluoti branduolinius ginklus...
NATO vadovai turi suvokti, kad Rusijos pajėgų veiksmai Ukrainoje gali padidinti Rusijos priklausomybę nuo branduolinių ginklų. Hipotetiniame būsimame kare su NATO
Rusija greičiausiai pajustų poreikį panaudoti branduolinius ginklus konflikto pradžioje, kad pasiektų pergalę arba užkirstų kelią pralaimėjimui. Tai reiškia, kad atgrasyti Rusiją nuo ribotos branduolinės eskalacijos taps dar svarbiau nei atgrasyti nuo Rusijos konvencinės agresijos“, – teigiama straipsnyje.
Buvęs Pentagono pareigūnas mano, kad branduolinis konfliktas gali kilti tuo metu, kai
JAV dėmesį atitrauks karas su
Kinija dėl Taivano, o
JAV pajėgos bus paskirstytos tarp dviejų karo veiksmų teatrų, todėl atgrasyti Rusiją nuo branduolinio ginklo panaudojimo prieš NATO išliks aktualu net ir pasibaigus karui Ukrainoje.