Japoniška lėlių drabužių mada paplito ir tarp britų paauglių

Japoniška „Kawaii“ mada gali būti kalta dėl Didžiojoje Britanijoje neįprastai išaugusio paauglių merginų rožiniais plaukais su vaikiškais „Hello Kitty“ aksesuarais skaičiaus.

Daugiau nuotraukų (1)

lrytas.lt

Jun 21, 2013, 7:48 PM, atnaujinta Mar 5, 2018, 7:06 AM

Šios mados pavadinimas lietuvių kalba reiškia „miela“. Ja besirengiančios merginos pabrėžia vaikiškus bruožus (pavyzdžiui, dideles akis) ir dėvi panašias į lėlių, saldžių spalvų sukneles.

„Kawaii“ mada Japonijoje tokia populiari, kad ja seka net ir kai kurie vyrai. Ji tampa vis populiaresnė Didžiojoje Britanijoje, rašo „Daily Mail“.

Kasmetiniame šiuolaikinės japoniškos kultūros festivalyje „Hyper Japan“ galima pamatyti ne vieną ir ne dvi „Kawaii“ brites. Taip yra todėl, kad šiame festivalyje organizuojamas ir „Mis Kawaii“ konkursas, kur britės varžosi dėl mieliausios Didžiosios Britanijos paauglės titulo.

Grace St. John yra viena iš praėjusių metų konkurse dalyvavusių merginų, dabar tapusi „Hyper Japan“ modeliu. Ji yra „sweet lolita“ stiliaus gerbėja. Išskirtiniai šio stiliaus bruožai – mergaitiškumas, daugybė nėrinių, kaspinų ir klosčių.

„Man tai labai patiko, - sako ji kalbėdama apie praėjusių metų „Mis Kawaii“ konkursą. - Buvo labai malonu šypsotis ant podiumo apsirengus mylimais drabužiais.“

Ji pripažįsta, kad britams neįprasta „Kawaii“ mada gali sukelti problemų išėjus pasivaikščioti Londone.

„Kartais sunku būti „Kawaii“ mergina, nes daug žmonių nesupranta tokios mados ir rėkia ant tavęs gatvėje, - sako ji. - Vis dėlto yra daug žmonių, kurie priėję prie manęs sako, kad jiems patinka mano stilius.“

Kita „Kawaii“ mergina Katie Carter sako: „Visada mėgau mielus ir mergaitiškus dalykus, todėl nieko keisto, kad pamilau japonišką madą. Žmonės ten, kur aš gyvenu, nėra matę daug tokių rūbų, todėl manęs nuolat klausinėja, kur perku savo rūbus ir kokia proga esu taip pasipuošusi.“

„Kawaii“ esmė ir yra puoštis. Vienas populiariausių „Kawaii“ stiliaus tipų yra „klasikinė lolita“. Merginos stengiasi sukurti porcelianinės lėlės įvaizdį rengdamosi šiek tiek gotiškais Viktorijos laikų stiliaus rūbais. Jų rūbai turi sluoksnius nėrinių, kaspinų, raištelių, klosčių. Grace St. John mylimas „sweet lolita“ stilius nuo šio skiriasi tuo, kad gotiški elementai pakeisti pastelinėmis spalvomis.

Ilgalaikė „Kawaii“ gerbėja Pixie Late sako: „Man labai linksma būti „Kawaii“ mergina, nes tai reiškia, kad galiu kūrybingai išreikšti save, sukurti savo stilių. Mada visada buvo mano aistra. Kai tau kažkas patinka, tu tai nori padaryti kuo geriau. Man taip pat labai patinka visiems pasakoti, kas yra „Kawaii“ stilius.“

P. Late „Facebook“ sukūrė grupę „Frills and Frolics“. Joje plačioji visuomenė gali susipažinti, kas yra tas „Kawaii“ stilius.

„Man labai patinka sutikti panašiai mąstančių žmonių, - sako ji. - „Frills and Frolics“ grupę sukūriau tam, kad skirtingi Japonijos gatvės mados entuziastai galėtų susipažinti ir dalintis meile madai.“

G. St. John prideda: „Myliu „Kawaii“ madą, ji mane daro laimingą. Norėčiau, kad ji patiktų daugiau žmonių Didžiojoje Britanijoje.“

Parengė Dorotėja Noreikaitė

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.