Retas vaizdelis - užfiksuota, kaip vandenyje miega banginiai

Jūrose gyvenantys didieji žinduoliai - kuprotieji banginiai privalo miegoti, kaip ir visi kiti gyvūnai. bet kaip jie tai daro? Grupei povandeninių fotografų pavyko užfiksuoti momentą, kaip vandenyje snaudžia ir prabunda vienas banginis, rašo "Huffington post".

Daugiau nuotraukų (1)

lrytas.lt

Oct 13, 2014, 2:44 PM, atnaujinta Jan 27, 2018, 1:08 PM

Fotografų grupė, žinoma kaip "Panga MX" sausio ir balandžio mėnesiais rengė specialų tyrimo projektą po vandeniu, kai susidūrė su miegančiu banginiu. Kuprotasis banginis, kurie užauga iki 13-15 m ilgio ir sveria apie 36 tonas, buvo paniręs galva žemyn ir iškišęs uodegą į paviršių.

Fotografai banginio patelę stebėjo apie 20 minučių ir dalį šio susitikimo paviešino. Skirtingai nei žmonės, banginiai miego metu išlieka pusiau sąmoningi, mat jie turi nepamiršti kvėpuoti.

Todėl manoma, kad pusė banginio smegenų miego metu "atsijungia", o kita lieka budri ir palaiko kvėpavimą. Tai įrodė ir susidūrimas - narams priplaukus arčiau banginis atsibudo patikrinti, kas šmirinėja aplink jį.

Banginiai ir delfinai paprastai renkasi du miego būdus - arba vertikaliai, arba lėtai dreifuodami netoli paviršiaus. Tiesa, pavyzdžiui kašalotai, dar vadinami sperminiais banginiais ( dėl spermaceto - į vašką panašios baltos medžiagos, gaunamos iš kašaloto kaukolės ertmių. Žmonės šią medžiagą anksčiau painiodavo su banginio sperma) nors ir miega vertikaliai, bet paprastai galvomis į viršų.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.