Princo Philipo pokštai: nuo humoro perlų iki nemalonių staigmenų

Jungtinės Karalystės princas Philipas nuo šiandien gyvens atokiau nuo visuomenės akių. Bene labiausiai visi pasiges jo dažnų pokštų, kurie kartais ir nemaloniai stebino.

Princas Phillipas ir karalienė Elizabeth II jos karūnavimo dieną, 1953 m.<br>AP nuotr.
Princas Phillipas ir karalienė Elizabeth II jos karūnavimo dieną, 1953 m.<br>AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

„Lietuvos rytas“, „The Independent“ ir BBC inf.

Aug 3, 2017, 1:05 PM

Edinburgo kunigaikštis, ilgiausiai pareigas ėjęs princas konsortas, dar gegužę pranešė, kad rugpjūčio pradžioje pasitrauks iš viešųjų pareigų.

96-erių karalienės Elizabeth II vyras per visą valdymo laikotarpį įvykdė 22 219 karališkųjų darbų ir pareigų vienas. Vakar jis užbaigė savo darbų virtinę paradu ir susitikimu su veteranais, kadetais ir didvyriais komandosais.

Edinburgo kunigaikštis yra Jungtinės Karalystės karališkųjų jūros pėstininkų generolas kapitonas – šias pareigas jis turėjo nuo 1953 metų.

Princas nuo pat karūnavimo dienos rėmė karalienę jai einant pareigas, pats rūpinosi savo labdaringų organizacijų veikla ir aktyviai keliavo.

Tačiau jo vieši pasirodymai dažnai buvo lydimi sumišusių žvilgsnių ar prieštaringų vertinimų.

Jis pagarsėjo savitu humoro jausmu ir nebijojo atvirai pasakyti, ką mano. Dėl to dažnai būdavo pavadinamas netaktiškiausiu karališkosios britų šeimos nariu.

Kartą per 1986-ųjų turą Knijoje, kurį atvirai pavadino „kraupiu“, princas kreipėsi į 21-erių britą studentą Simoną Kirby ir pareiškė: „Jeigu liksi čia dar ilgiau, grįši namo siauraakis.“

Kartais jis net neslėpė, kad vizitai į užsienį ir oficialios pareigos jį slėgė.

O 1967 metais, paklaustas, ar norėtų aplankyti Sovietų Sąjungą, princas sakė: „Labai norėčiau nukeliauti į Rusiją. Nors tie šunsnukiai išžudė pusę mano šeimos.“

2000-aisiais sveikindamasis su kurčių vaikų grupe, stovėjusia netoli karibietiško plieninių būgnų ansamblio jis, rodydamas į muzikantus, pareiškė: „Kurtieji? Jei stovite netoli jų, nesistebiu, kad esate kurti.“

Ne kartą jis yra piktai atšovęs ir žurnalistams. Kai 2006 metais BBC korespondentė Caroline Wyatt per banketą Eliziejaus rūmuose paklausė karalienės, ar ji mėgaujasi vizitu, princas pasipiktino: „Koks velniškai kvailas klausimas!“

Dainininko Tomo Joneso po jo pasirodymo 1969-aisiais princas yra paklausęs: „Ką ten gargaliuoji burnoje? Akmenukus?“ O kitą dieną po šio pareiškimo dar pridūrė: „Labai sunku suvokti, kaip galima tapti šitaip beprotiškai vertinamam, jei dainuoji dainas, kurios man atrodo nepaprastai siaubingos.“

O 2000 metais Romoje, kai premjeras Giuliano Amato princui pasiūlė pačių geriausių Italijos vynų, jis sušuko: „Atneškite man alaus! Nesvarbu, kokios jis bus rūšies. Tik prašau, atneškite alaus!“

Nors taip dažnai monarchas viešuose renginiuose nebesirodys, Bakingamo rūmai teigė, jog retkarčiais, kai pats to norės, kai kur dalyvaus.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.