Rusija aprauda žuvusiuosius, o katastrofos versijų – jokių

Rusijoje  paskelbtas vienos dienos nacionalinis gedulas dėl oro bendrovės „Kogalymavia“ lėktuvo katastrofos Egipte. Šalyje iki pusės stiebo nuleistos vėliavos, kultūros įstaigoms ir transliuotojams rekomenduota atšaukti pramoginio pobūdžio laidas ir renginius. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas įpareigojo vyriausybę imtis priemonių, kad būtų suteikta būtina pagalba žuvusiųjų šeimoms.

Iš incidento vietos į Kairo rytuose esančią karinę bazę jau išvežti 140 keleivių kūnai, vėliau jie bus gabenami į Sankt Peterburgą, kur bus atpažinti.<br>AFP/Scanpix nuotr.
Iš incidento vietos į Kairo rytuose esančią karinę bazę jau išvežti 140 keleivių kūnai, vėliau jie bus gabenami į Sankt Peterburgą, kur bus atpažinti.<br>AFP/Scanpix nuotr.
Iš incidento vietos į Kairo rytuose esančią karinę bazę jau išvežti 140 keleivių kūnai, vėliau jie bus gabenami į Sankt Peterburgą, kur bus atpažinti.<br>AFP/Scanpix nuotr.
Iš incidento vietos į Kairo rytuose esančią karinę bazę jau išvežti 140 keleivių kūnai, vėliau jie bus gabenami į Sankt Peterburgą, kur bus atpažinti.<br>AFP/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

ELTA ir lrytas.lt inf.

Nov 1, 2015, 8:56 AM, atnaujinta Oct 6, 2017, 10:23 AM

Specialistai pradėjo tirti katastrofos vietoje Sinajaus pusiasalyje rastas dvi lėktuvo juodąsias dėžes. Tačiau kol kas pareigūnai atsisako oficialiai komentuoti galimas lėktuvo katastrofos versijas. 

Tiesa, Egipto prezidentas Abdelas Fattahas el-Sisis pareiškė, kad realiausia Rusijos lėktuvo katastrofos priežastis yra techninis gedimas. 

Iš Egipto Šarm al Šeicho kurorto į Sankt Peterburgą skridusiame lėktuve žuvo visi 224 keleiviai. Tai – didžiausia iki šiol šalies aviacijos nelaimė. Dauguma žuvusiųjų – Rusijos piliečiai.

Rusija abejoja, kad lėktuvą galėjo numušti su „Islamo valstybe“ siejami džihadistai, nors pastarieji vakar pareiškė prisiimantys atsakomybę dėl tragedijos.

O didžiausios oro bendrovės sutarė vengti oro skrydžių virš Sinajaus pusiasalio, kol paaiškės tikrosios nelaimės priežastys.

Skundėsi dėl lėktuvo būklės

Antrojo piloto Sergejaus Trukačevo žmona Rusijos valstybiniam kanalui NTV pasakojo, kad jos vyras skundėsi dėl lėktuvo būklės. 

„Dukra paskambino jam prieš skrydį. Jis labai skundėsi, kad lėktuvo techninė būklė tikrai nebuvo tobula“, – kalbėjo Natalija Trukačeva.

Egipto pareigūnai vakar skelbė, kad prieš prarasdamas kontaktą su skrydžių valdymo centru pilotas pranešė apie technines problemas ir paprašė leidimo leistis artimiausiame oro uoste. 

Šarm El Šeicho oro uosto darbuotojai vakar taip pat prasitarė, kad Rusijos lėktuvo įgulos nariai šią savaitę kelis kartus skundėsi, kad orlaivio varikliai neužsiveda. 

„Šis orlaivis paprašė pagalbos dėl pasikartojančių problemų su variklio užvedimu šią savaitę“, – Rusijos naujienų agentūrai „RIA Novosti“ sakė šaltinis oro uoste.

Oficialių versijų dar nėra

Sekmadienį į Rusijos keleivinio lėktuvo „A-321“ sudužimo vietą išvyko Rusijos nepaprastųjų situacijų ministras Vladimiras Pučkovas, transporto ministras Maksimas Sokolovas ir Federalinės oro transporto agentūros vadovas Aleksandras Neradko. Kiek anksčiau ten atvyko ir daugiau kaip 80 Rusijos gelbėjimo centrų darbuotojų, atgabenta darbui incidento vietoje reikalinga įranga ir technika.

Kol kas tyrimą atliekančių institucijų pareigūnai savo išvadų dėl galimų nelaimės priežasčių nepateikia.

Egipto pareigūnų teigimu, niekas iš Rusijos oro transporto bendrovei „Kogalymavia“ priklausiusiu lėktuvu skridusių keleivių neišgyveno. Ši katastrofa laikoma didžiausia per visą Rusijos aviacijos istoriją. Lapkričio 1-oji Rusijoje paskelbta Gedulo diena.

Rusijos transporto ministerijos vadovas vadovauja katastrofos tyrimo komisijai, o V. Pučkovas koordinuos gelbėtojų darbą. Sekmadienį į Egiptą taip pat vyks ir du Prancūzijos eismo įvykių tyrimo biuro ekspertai, šeši bendrovės „Airbus“ technikos specialistai.

Iš incidento vietos į Kairo rytuose esančią karinę bazę jau išvežti 140 keleivių kūnai, vėliau jie bus gabenami į Sankt Peterburgą, kur bus atpažinti.

Šeštadienio vakarą „A-321“ reisą organizavusios bendrovės „Brisko“ patalpose atlikta krata. Tyrimas vyksta ir įmonės „Kogalymavia“ biuruose, Domodedovo oro uoste, kur buvo registruotas orlaivis.

Naujienų agentūrai TASS Rusijos tyrimų komiteto atstovas Vladimiras Markinas nurodė, kad po orlaivio sudužimo iškelti du ieškiniai: dėl saugumo reikalavimų neatitinkančių paslaugų teikimo ir dėl skrydžių ar pasirengimo jiems saugumo taisyklių pažeidimų.

„Rusijos Federalinė oro transporto agentūra šiuo metu neturi priežasčių manyti, kad katastrofos priežastimi tapo techninis gedimas ar ekipažo klaida (...). Kol nebus patikimų žinių apie įvykio aplinkybes, nėra prasmės kelti ir aptarinėti bet kokias versijas“, – teigė Federalinės oro transporto agentūros atstovai.

Atlikti medicininiai testai

Egipte šeštadienį sudužusio keleivinio lėktuvo įgulai neseniai buvo atlikti medicininiai testai, jokių problemų nebuvo pastebėta, remdamasi prokurorais sekmadienį pranešė naujienų agentūra „Interfax“.

„Įgulai prieš skrydį į Šarm aš Šeichą buvo atliktas medicininis patikrinimas, jie buvo paskelbti tinkamais skristi“, – sakė Maja Ivanova iš Volgos regiono transporto prokuratūros.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.