Ananasų, kokosų ir romo derinys mažiausiai šimtą metų buvo itin populiarus Karibuose, kuomet Ramonas „Monchito“ Marrero, Puerto Riko Karibų paplūdimio baro (dabar vadinamas „Oasis Bar“) barmenas, pagamino šį gėrimą 1950 metais naudodamas kokoso kremą. Šiuo metu šis kokteilis populiarus visame pasaulyje, tačiau skaniausias Puerto Rike, ypač paplūdimyje ar prie baseino.
Antrasis. Kaipirinja. Brazilija
Gaminama su cukrumi, laimu ir cachaca – spirituoto iš cukranendrių sulčių išgaunamu gėrimu – kaipirinja yra labai populiari visose Brazilijos pajūrio kavinėse. Netgi vietiniai šį gėrimą dažnai įmaišo į kitus. Kaipirinja gali būti patiekiama su populiariausiais regiono vaisiais, pavyzdžiui, anakardžiais, atogrąžų vaisiais, mangais ar kiviais.
Trečiasis. Mai-Tai. Polinezija
Polinizietiškos aplinkos bare Kalifornijoje paragavęs romo, apelsinų likerio, oršado sirupo (padaryto iš migdolų) ir laimo kokteilio, taičio tautybės svečias tarė: „maita`i ro`a`ae“ frazę, reiškiančią „puiku“, „nuostabu“. Taigi, dėka panašiai skambančios frazės mai-tai, kokteilis ir įgavo dabartinį pavadinimą. Mai-tai buvo labai populiarus filme „Blue Hawaii“ ir tapo pagrindiniu kokteiliu egzotiškų gėrimų baruose.
Ketvirtasis. „Red stripe“ alus. Jamaika
„Red stripe“ alus atpažįstamas kaip Jamaikos tautinis simbolis, kai 1962 metais sala tapo nepriklausoma nuo Didžiosios Britanijos. Tačiau vienas kolonistas nepriklausomybės datą pasiūlė pakeisti į 1928-uosius, kuomet saloje buvo pirmą kartą pagamintas alus. Šiuo metu ši alaus rūšis yra viena populiariausių Karibuose.
Penktasis. Daiquiri. Kuba
Dėka romo, laimo ir cukraus, šis trio tapo artimų regionų kokteilių pagrindu. Gėrimas pavadintas netoli Santjago, Kuboje, esančios salos garbei, pirmasis daiquiri buvo išrastas kelių amerikiečių inžinierių, kurie dirbo būtent toje saloje ir kurių džino atsargos greitai baigdavosi. Tarp amerikiečių šis gėrimo tipas labiau priimtinas atšaldytas ir su vaisių skoniu.