Ar tirpi kava nekenkia sveikatai?

Jokios cheminės medžiagos tirpios kavos gamyboje nėra naudojamos, todėl tirpios kavos poveikis sveikatai yra toks pats kaip paprastos kavos, sako KTU Cheminės technologijos fakulteto profesorius Rimantas Petras Venskutonis.

Daugiau nuotraukų (1)

lrt.lt

2015-02-08 09:00, atnaujinta 2018-01-13 20:08

LRT radijo klausytoja Loreta iš Kauno teiravosi, ar jos mėgstama tirpi kava nekenkia sveikatai. „Geriu tirpią kavą su pienu, bet sako, kad tirpi kava – nesveika“, – nerimu pasidalino kaunietė.

KTU Cheminės technologijos fakulteto prof. R. P. Venskutonio teigimu, tirpi kava gaminama iš paprastos skrudintos maltos kavos.

Pasak specialisto, tirpios kavos gamybos procesas iš esmės yra labai panašus į tą, kurį naudojame gamindami kavą namuose. Kava ištirpinama karštame vandenyje, ekstrahuojamos tirpios medžiagos, vanduo išgarinamas ir gaunami tirpios kavos milteliai.

„Tačiau pats technologijos procesas yra sudėtingesnis“, – pažymėjo R. P. Venskutonis.

Jis tikina, kad jokios cheminės medžiagos tirpios kavos gamyboje nėra naudojamos, todėl tirpios kavos poveikis sveikatai yra toks pats, kaip paprastos kavos.

„Tirpioje kavoje yra daugiau kofeino, tačiau, gaminant gėrimą, tirpios kavos ir naudojame mažiau“, – sakė R. P. Venskutonis.

Anot jo, duomenų apie tirpios kavos toksiškumą nėra turbūt todėl, kad jos gamybos procesas yra pakankamai saugus.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.