Maisto pakavimo medžiagos – saugios

Pirmąjį šių metų pusmetį Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai tikrino, kaip naudojami su maistu besiliečiantys gaminiai ir medžiagos viešojo maitinimo, maisto produktų gamybos, pakavimo ir fasavimo įmonėse. Atlikus per 1,8 tūkst. patikrinimų ir 15 skirtingų gaminių laboratorinius tyrimus, patvirtinta, kad maisto produktus tvarkančios įmonės naudoja tinkamas ir saugias pakavimo medžiagas, tačiau 39 % patikrinimų metu įmonės neturėjo tai paliudijančių gamintojų suteiktų atitikties deklaracijų.

Maisto produktus tvarkančios įmonės naudoja tinkamas ir saugias pakavimo medžiagas.<br>lrytas.lt nuotr.
Maisto produktus tvarkančios įmonės naudoja tinkamas ir saugias pakavimo medžiagas.<br>lrytas.lt nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

lrytas.lt

2015-08-13 16:11, atnaujinta 2017-10-20 17:39

„Išnagrinėjus beveik 2 tūkst. patikrinimų duomenis, pastebėta, kad reikšmingi pažeidimai nustatyti vos apie 7 % patikrinimų. Tik pavieniais atvejais produkcijai fasuoti buvo naudojami plastikiniai maišeliai ar indai, neskirti sąlyčiui su maisto produktais. Kiek dažniau buvo nustatyta higienos pažeidimų – pakavimo medžiagos buvo laikomos netinkamai, neapsaugant jų nuo galimos taršos. Bet dažniausiai įmonės neturėjo atitikties deklaracijų fasavimo maišeliams, vienkartiniams indams, dėžutėms maistui laikyti, popieriniams puodeliams ir kt.

„Šį dokumentą tiekėjas privalo pateikti, tai tam tikra garantija, kad pakavimo medžiagos atitinka Europos Sąjungoje nustatytus reikalavimus“, – komentavo VMVT Maisto skyriaus vyriausioji specialistė Agnė Kolkaitė.

Atrinkti ir Nacionalinėje visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijoje ištirti Ukrainos, Serbijos, Rusijos, Lenkijos ir Lietuvos gamintojų galimai didžiausią riziką keliančių popierinių ir plastikinių pakuočių mėginiai. Pakavimo medžiagos (polietileniniai maišeliai, vienkartiniai plastikiniai indeliai, kartono dėžės ir kt.) buvo tiriamos siekiant nustatyti galimą bendrą cheminių medžiagų ir kai kurių metalų (švino, kadmio) migraciją, formaldehido kiekius, galimą pakuočių įtaką maisto produktų kvapui ir skoniui. Atlikus laboratorinius tyrimus, visi gaminiai atitiko jiems keliamus saugos ir kokybės reikalavimus.

„Visiems su maistu besiliečiančių medžiagų gamintojams, tiekėjams ir importuotojams reikėtų priminti, kad savo veiklą jie privalo užregistruoti ir pateikti duomenis apie jų gaminamą ar tiekiamą produkciją. Tai galima atlikti internetu iki šių metų pabaigos, t.y. iki gruodžio 31 d.“, – sakė A. Kolkaitė.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.