10 priežasčių, kurios trukdo mesti svorį. Ir patarimas dėl svarstyklių

Kodėl mums nesiseka atsikratyti nereikalingų kilogramų? Štai dešimt svarbių priežasčių.

Svoris nėra pagrindinis gražios figūros rodiklis.<br> 123rf.com nuotr.
Svoris nėra pagrindinis gražios figūros rodiklis.<br> 123rf.com nuotr.
Svoris nėra pagrindinis gražios figūros rodiklis.<br> 123rf.com nuotr.
Svoris nėra pagrindinis gražios figūros rodiklis.<br> 123rf.com nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Emilija Miliauskė, „Kuras kūnui“

Jun 6, 2018, 6:28 AM, atnaujinta Jun 6, 2018, 6:29 AM

1. Per mažas arba per didelis fizinis aktyvumas. Formuojant dailų kūną, siekiant sutvirtinti raumenis, pagerinti savijautą yra būtinas fizinis aktyvumas. Suaugusiam žmogui rekomenduojama būti fiziškai aktyviam bent 150 minučių per savaitę. 

Tačiau prie blogų rezultatų priveda ir per didelis fizinis aktyvumas. Pavyzdżiui, jei kasdien atliekamos aukšto kardio krūvio treniruotės, bus deginami raumenys. Dėl to lėtės medžiagų apykaita ir svorį numesti taps dar sunkiau. Persitreniravimas taip pat kenkia sveikatai, silpnina imuninę sistemą, kelia stresą ir sutrikdo miegą.

2. Alkoholis. Išgėrus alkoholio skatinamas apetitas, ypač norisi nesveikų produktų ne tik tą pačią, bet ir kitą dieną. Alkoholis trikdo baltymų pasisavinimą ir riebalų skaidymą, vadinasi, lėtina ir rezultatus. 

Svarbu ir tai, kad po vakarėlio bent dvi dienas nerekomenduojama sportuoti. Vadinasi, prarandame dalį pasiektų tikslų ir prireikia nemažai laiko, kol grįžtame į jau buvusį pasiektą lygį.

3. Nesaikingumas dienos, kai galima sukčiauti, metu. Sportininkai dažnai taiko „sukčiavimo“ dienos metodą, kai 6 dienas valgomas sveikas maistas, o vieną dieną per savaitę leidžiama suvalgyti tai, ko labiausiai norisi. Labai dažnai tokios dienos prasideda ledais su pyragu ir baigiasi pica su koka kola. Toks meniu nubrauks visos savaitės darbą. 

Kad taip nenutiktų, rinkitės tik vieną norimo patiekalo porciją. Būtų puiku, jei gamintumėte namuose. Pavyzdžiui, visadalių grūdų miltų tortiliją su vištiena ir jogurto bei pomidorų pastos padažu, bananinius ledus, cukinijų traškučius ir pan. – tai yra, rastumėte norimo nesveiko maisto sveiką alternatyvą.

4. Miegas. Suaugusiam žmogui rekomenduojama miegoti 6,5-7,5 val. Geriausias laikas eiti miegoti yra iki 22 val. vakaro. Jeigu sutrikęs miegas, pabandykite atsisakyti kavos arba gerti ją tik ryte. Nepakankamai išsimiegant kitą dieną sutrinka sotumo ir alkio hormonų veikla. Traukia saldus ir nesveikas maistas.

5. Medicininės problemos. Pavyzdžiui, policistinių kiaušidžių sindromas, sutrikusi vidaus organų veikla – tulžies, antinksčių ir pan.

6. Atsparumas insulinui. Kitaip sakant, nebetoleruojamas toks angliavandenių kiekis (grūdų, bulvių, vaisių) kaip anksčiau. Šiuo atveju reikėtų mažinti angliavandenių vartojimą ir valgyti daugiau gerųjų riebalų bei baltymų. Išbandykite keto (riebalų) dietą. Tai gali būti puikus pasirinkimas.

7. Valgoma per daug. Pavyzdžiui, valgote kaip draugas atletas, o dirbate sėdimą darbą.

8. Valgoma per mažai. Kuomet organizmas badauja, jis kaupia visas gaunamas maistines medžiagas ir nedegina turimų riebalų. Lėtėja medžiagų apykaita.

9. Geriama per mažai vandens. Suaugusiam žmogui per dieną būtina išgerti 1,5-2 l tyro vandens. Sportuojant – daugiau.

10. Geriama per daug vandens. Geriant per daug vandens apkraunami inkstai, gresia intoksikacija vandeniu, išplaunamas kalis ir kitos reikalingos medžiagos. Kiek vandens reikia, galite sužinoti savo kūno svorį padauginę iš 0,03. Puikus indikatorius yra šlapimas. Jei jis tamsus – geriama per mažai, šiaudo spalvos gelsvas – geriama pakankamai, permatomas skaidrus – geriama per daug.

Svarstyklės – ne rodiklis

Taip pat svarbu atminti, kad svoris nėra pagrindinis gražios figūros rodiklis. Jei sportuojate ir svoris nekrinta arba krinta nežymiai, stebėkite apimčių pokyčius ir pokyčius, matomus veidrodyje. Veikiausiai numetėte riebalų ir priaugote raumenų. Raumenys sveria gerokai daugiau nei riebalai!

Kaip pavyzdį paimkime du žmones, sveriančius po 80 kilogramų. Vienas – fitneso atletas, turintis 10-12% riebalų, o kitas – nesportuojantis, turintis 30-35% riebalų. Pirmu atveju matysime tvirtą, atletišką kūną, o antru – pilvotą, viršsvoriu besiskundžiantį žmogų.

Apibendrinant galima teigti, kad veidrodis ir centimetras yra geresni pokyčių rodikliai nei svarstyklės, o kad galėtumėte džiaugtis dailia figūra gerkite pakankamai vandens, nepersivalgykite, venkite alkoholio, sportuokite saikingai, venkite streso, ypač lėtinio ir nuolatinio, gerai išsimiegokite ir nesveikus sukčiavimo valgius keiskite sveikomis jų alternatyvomis, pagamintomis namuose.

Patarimais pasidalino „Kuras kūnui“

 

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.