Ką valgyti po treniruotės, kad greičiau atgautumėte jėgas ir augintumėte raumenis

Ar kada nors esate pastebėję, kad puikiai jaučiatės po treniruotės ir didžiuojatės savimi, tačiau jau kitą dieną atsikeliate tokie pavargę, kad sunku net pajudėti? Nustebsite sužinoję, jog vienas iš pagrindinių veiksnių, lemiančių tokią tavo savijautą — neteisinga mityba po treniruotės. 

 Taisyklinga mityba po treniruotės — itin svarbi.<br> 123rf nuotr.
 Taisyklinga mityba po treniruotės — itin svarbi.<br> 123rf nuotr.
 Taisyklinga mityba po treniruotės — itin svarbi.<br> 123rf nuotr.
 Taisyklinga mityba po treniruotės — itin svarbi.<br> 123rf nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

Nov 20, 2018, 6:19 AM, atnaujinta Nov 20, 2018, 12:10 PM

Kūnas neaprūpinamas reikalingais mineralais ir maisto medžiagomis, todėl atsigauti – žymiai sunkiau. 

Apie tai, kaip teisingai maitintis ir padėti sau, pakalbinome „Gym Plius“ asmeninį sporto trenerį — Žygimantą Liužiną.

Anot Žygimanto, taisyklinga mityba po treniruotės — itin svarbi. Maistas mums padeda atgauti intensyvios fizinės veiklos metu prarastas jėgas bei maisto medžiagų atsargas. Nors kai kurie žmonės po treniruotės valgyti vengia, yra klaidingai manoma, jog suvartotas maistas tampa nepageidaujamomis riebalų sankaupomis ar pernelyg paspartina raumenų augimą. 

Sporto treneris šį mitą neigia ir pabrėžia, jog yra skirtingų valgymo metodikų, tačiau, po treniruotės vengiant valgyti — trokštamą rezultatą galima ir atitolinti.

Ką sudegini – tą reikia atkurti

Sportuojant kūnas tarsi degalus naudoja angliavandenio glikogeno atsargas, kurios pamažu senka, tačiau tinkamai pasirinktas valgymo laikas ir produktai po treniruotės padeda jas greičiau atkurti.  Taip pat kūnas atkuria ir raumenų audinius – kad jie atsigautų ir sutvirtėtų. Todėl, pasak sporto trenerio, rekomenduojama pavalgyti per 30 minučių po treniruotės ir dar šiek tiek vėliau — po 1-2 valandų.

Pirmasis valgis turėtų būti lengvai įsisavinamas, todėl tam puikiai tinka skystas maistas, pavyzdžiui, baltymų kokteilis sumaišytas su vandeniu ir šaukšteliu medaus (jeigu treniruotė buvo iš tikrųjų intensyvi).

Kitas valgymas priklauso ir nuo paros laiko, atliktos treniruotės intensyvumo, ir netgi nuo paties žmogaus, tačiau vertėtų rinktis sotesnį maistą, kuris būtų įvairus — gausus ir baltymų, ir lėtai įsisavinimo angliavandenių.

Tai ką valgyti?

Jei po trenituotės vartojami tinkami baltymai (pieno produktai, kiaušiniai, žuvis) bei angliavandeniai (avižiniai dribsniai, ryžiai, saldžiosios bulvės, vaisiai), pagreitėja medžiagų apykaita ir galima greičiau sugrįžti į sporto salę bei pastebėti atitinkamus sporto rezultatus. 

Kaip teigia treneris Žygimantas, negaunant tinkamų maisto medžiagų, kūnas patiria didžiulį stresą ir tai veikia ne tik treniruotes sporto salėje, bet ir turimą sporto motyvaciją ar netgi tikslus asmeniniame gyvenime. Todėl mityba turi būti visavertė ir mažo maistingumo dietų sportuojant laikytis nepatariama: „Mitybos planas — tai įvairi, visavertė mityba, kurioje gali būti ir bulvių ar šokolado. Tik visa tai turėtų būti vartojama tinkamu metu, tinkamu kiekiu bei dėl tinkamo tikslo“.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.