Virimas garuose: kodėl lietuviams tai dar nepriimtina?

Virtuvės profesionalų itin vertinamas maisto produktų apdorojimas garais lietuviams vis dar nepakankamai ištyrinėta žemė. Naujausia apklausa rodo, kad beveik pusė (48 proc.) šalies gyventojų garuose paruoštus patiekalus laiko sveikesniais, tačiau ne tokiais skaniais. Taip manančių šiemet yra vos penkiais procentiniais punktais daugiau nei prieš penkerius metus, kai buvo atlikta analogiška apklausa.

Garais apdoroti produktai išlaiko sultingumą, faktūrą, natūralų skonį, kvapą ir spalvą, išsaugo daugiau vitaminų.<br>123rf nuotr.
Garais apdoroti produktai išlaiko sultingumą, faktūrą, natūralų skonį, kvapą ir spalvą, išsaugo daugiau vitaminų.<br>123rf nuotr.
Virtuvės žinovo L. DeMarco teigimu, paruošimo garuose būdas labai tinka žuviai, daržovėms, mėsai, duonai ir kitiems puriems kepiniams.
Virtuvės žinovo L. DeMarco teigimu, paruošimo garuose būdas labai tinka žuviai, daržovėms, mėsai, duonai ir kitiems puriems kepiniams.
Daugiau nuotraukų (2)

lrytas.lt

2015-06-08 10:37, atnaujinta 2017-11-23 19:39

„Stipriai išaugus aktyvų gyvenimo būdą palaikančių ir mėgėjiškai sportuojančių gyventojų skaičiui, galima buvo tikėtis didesnių mitybos principų pokyčių, tačiau, kita vertus, žinovai sako, jog noras judėti ateina pirmiau ir rezultatai pasimato greičiau, o noras peržiūrėti mitybą kyla augant sąmoningumui. Todėl sveikos mitybos bumas dar tik įsibėgėja“, – teigė apklausą inicijavusios bendrovės „Electrolux“ vadovas Deimantas Kirlys.

Pasak jo, įdomi tendencija, kad nuo 30 proc. (2010 m.) iki 23 proc. (2015 m.) sumažėjo manančių, kad garuose paruošti patiekalai yra sveikesni ir skanesni.

„Profesionali virtuvė be garų neegzistuoja – geriausių, „Michelin“ žvaigždutėmis įvertintų restoranų virtuvių šefai Europoje jau beveik pusę amžiaus naudoja garus, nes jais apdoroti produktai išlaiko sultingumą, faktūrą, natūralų skonį, kvapą ir spalvą, išsaugo daugiau vitaminų“, – sakė „Kulinarijos studijos“ savininkas ir šefas Luca DeMarco.

Pasak jo, kuo toliau, tuo labiau gaminimas garuose įsitvirtins ir namų virtuvėse – jau dabar vis daugiau žmonių domisi gaminimu žemoje temperatūroje. „Technologijų dėka atotrūkis tarp profesionalių ir namų virtuvių mažėja. Jos leidžia mėgėjams pasiekti panašų rezultatą, kokį iki šiol galėdavo užtikrinti tik restoranai“, – sako virtuvės šefas.

Jo teigimu, paruošimo garuose būdas labai tinka žuviai, daržovėms, mėsai, duonai ir kitiems puriems kepiniams. O skonines garuose apdorotų patiekalų savybes gali pagerinti kombinuotų programų, skirtingomis dalimis paskirstančių garus ir įprastą kepimą, naudojimas. Pavyzdžiui, norint patiekalą ir garinti ir skrudinti, galima naudoti 50 proc. arba 25 proc. garų programas.

Š.m. kovo-balandžio mėn. atliktos apklausos duomenimis, garais apdorotus patiekalus ir sveikais, ir skaniais laiko daugiau moterų (32 proc.), nei vyrų (12 proc.). Toks įsitikinimas labiau paplitęs 30-49 m. amžiaus grupėje, tarp didmiesčių (28 proc.) bei aukštąjį išsilavinimą turinčių (29 proc.) gyventojų.

Paprašyti įvardyti, kokiam parametrui teiktų pirmenybę, jei artimiausiu metu nuspręstų pirkti orkaitę, didžiausia dalis apklaustųjų (37 proc.) įvardijo kepimo garuose režimą. Ši galimybė aktualiausia didmiesčiuose gyvenantiems žmonėms (32 proc.), turintiems aukščiausias pajamas (34 proc.). Miestuose ir kaimuose tokį parametrą vertinančių žmonių kiekis apylygis – atitinkamai 24 ir 23 proc.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.