Rusai patiesė portugalus, Armėnijai italų sulaikyti nepavyko (2 video, visi rezultatai)

Pirmosios atrankos į pasaulio futbolo čempionatą rungtynės iškart pateikė staigmeną. Pergalę namuose iškovojo Fabio Capello auklėtiniai, kurie po Aleksandro Keržakovo įvarčio 1:0 nugalėjo Cristiano Ronaldo vedamą Portugalijos rinktinę.

Italijos (mėlyni marškinėliai) ir Armėnijos rungtynės.<br>AP

Oct 13, 2012, 2:33 PM, atnaujinta Mar 16, 2018, 3:29 AM

Tai trečioji Fabio Capello auklėtinių pergalė.

Rungtynių baigtį nulėmęs įvartis buvo įmuštas jau šeštąją minutę, kuomet A. Keržakovas po greitų vieno lietimo perdavimų iš ekipos draugų Viktoro Faizulino ir Romano Širokovo gavo kamuolį ir nuginklavo varžovų vartininką.

Nors ir patyręs nežymią peties traumą C. Ronaldo mačo pabaigoje kėlė itin didžiulę grėsmę varžovų vartams, tačiau visiškai laisvų progų Madrido „Real“ žvaigždė neturėjo.

Armėnijos futbolininkams B grupės rungtynėse nepavyko pateikti sensacijos susitikime su Europos futbolo čempionato vicečempionais italais.

Italijos rinktinė į priekį išsiveržė jau 11 minutę, kuomet 11 metrų baudinį realizavo A. Pirlo, tačiau H. Mkhitaryanas 27 min. išlygino skirtumą.

Nepaisant armėnų pastangų, antrajame kėlinyje Italijos rinktinė išsiveržė į priekį – 64 min. įmušė D. De Rossi, o 82-ąją skirtumą padidino P. D. Osvaldo. Mačas italų naudai baigėsi 3:1.

Europos ir pasaulio čempionai Ispanijos futbolininkai I grupėje 4:0 sutriuškino Baltarusijos komandą. Įvarčius ispanams pelnė J. Alba (12), Pedro (21, 69, 72).

Lietuvos varžovai G grupėje slovakai 2:1 nugalėjo Latvijos komandą. Slovakai išsiveržė jau 5 minutę, kuomet M. Hamsikas realizavo 11 metrų baudinį. 9 minutę skirtumą padidino M. Sapara. Latviai rezultatą sušvelnino 84 min. - 11 metrų baudinį realizavo M. Verpakovskis. Kiti Lietuvos varžovai graikai ir bosniai sužaidė 0:0.

Anglijos futbolo rinktinė rungtynėse, kurioms vadovavo lietuvis, su San Marinu triumfavo 5:0. Dviem įvarčiais džiaugėsi W. Rooney (35 min. - 11 m baudinys, 70) ir D. Welbeckas (37, 72), kartą pasižymėjo A. Oxlade'as-Chamberlainas.

Kiti mačai.

A grupė

Makedonija - Kroatija 1:2.  A. Ibraimi (16)/ V. Čorluka (33), I. Rakitičius (60).

Serbija - Belgija 0:3. C. Benteke (34), K. De Bruyne (68), K. Mirallas (90).

Velsas - Škotija 2:1. G. Bale'as (81 - 11 m baudinys, 89)/ J. Morrisonas (27).

A grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

B grupė.

Čekija - Malta. 3:1. G. Selasssie (34), T. Pekhartas (52), J. Rezekas (67)/ R. Briffa (38).

Bulgarija - Danija 1:1. D. Rangelovas (7)/ N. Bendtneris(40). I. Bandalovskis (Bulgarija) 26 minutę gavo raudoną kortelę.

B grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

C grupė.

Farerų salos – Švedija 1:2. R. Baldvinssonas (57)/ A. Kacanikličius (63), Z. Ibrahimovičius (74).

Airija - Vokietija 1:6. A. Keoghas (90+1)/ M. Reusas (40), M. Ozilas (55 - 11 m baudinys), T. Kroosas (61, 83).

C grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

D grupė

Turkija – Rumunija 0:1. G. Grozavas (45).

Estija - Vengrija 0:1. T. Hajnalas (47).

Nyderlandai - Andora 3:0. R. Van der Vaartas (6), K. J. Huntelaaras (14), R. Schakenas (49).

D grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

E grupė

Albanija – Islandija 1:2. E. Cani (29)/ B. Bjarnasonas (18), G. Sigurdssonas (81).

Šveicarija - Norvegija 1:1. M. Gavranovičius (79)/ B. Hangelandas (81).

Slovėnija - Kipras 2:1. T. Matavzas (38, 62)/ S. Aloneftis (83). B. Cesaras (Slovėnija) 89 min. gavo antrąją geltoną kortelę.

E grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

F grupė:

Liuksemburgas - Izraelis 0:6. M. Radi (4), E. Ben Basatas (12), T. Hemedas (27, 74, 90), M. Meliksonas (61).

F grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

Kazachstanas – Austrija 0:0.

H grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

I grupė:

Suomija – Gruzija 1:1. K. Hamalainenas (62)/ G. Kashia (56 – į savo vartus). A. Eremenko jaunesnysis (Suomija) 59 minutę gavo antrąją geltoną kortelę.

I grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Ispanija                2 2 0 0  5:0  6
2. Prancūzija              2 2 0 0  4:1  6
3. Gruzija                 3 1 1 1  2:2  4
4. Suomija                 2 0 1 1  1:2  1
5. Baltarusija             3 0 0 3  1:8  0