Čempionų lyga: „Chelsea“ atsidūrė ties praraja, „Manchester United“ krito Stambule

Antradienį Čempionų lygos turnyre buvo sužaistos aštuonerios penktojo turo rungtynės. „Barcelona“ nugalėjo Maskvos „Spartak“, čempionės titulą ginanti Londono „Chelsea“ išvykoje buvo sutriuškinta Turino „Juventus“, „Manchester United“ nusileido Stambulo „Galatasaray“ komandai, „Valencia“ ir Miuncheno „Bayern“ susitikimas baigėsi lygiosiomis.

Nov 21, 2012, 8:23 AM, atnaujinta Mar 15, 2018, 6:29 AM

Po šių mačų paaiškėjo dar trys atkrintamųjų varžybų dalyviai - prie anksčiau vietas aštuntfinalyje užsitikrinusių „Manchester United“ (Anglija) ir „Barcelona“ (Ispanija) vienuolikių prisijungė Donecko „Šachtar“ (Ukraina), „Valencia“ (Ispanija) ir Miuncheno „Bayern“ (Vokietija) komandos.

Čempionės titulą ginantys „Chelsea“ futbolininkai atsidūrė nepavydėtinoje situacijoje. Jie išvykoje 0:3 (0:1) pralaimėjo Turino „Juventus“ komandai.

Įvarčius „Juventus“ komandoje mušė Fabio Quagliarella (38 min.), Arturo Vidalis (61 min.) ir Sebastianas Giovinco (90 min.). Pergalę iškovojusi „Juventus“ (9 tšk.) pakilo į antrąją E grupės turnyro lentelės vietą, iš jos išstumdama „Chelsea“ (7 tšk.). Lyderės poziciją išsaugojo Donecko „Šachtar“ (10 tšk.).

Vietą kitame etape užsitikrinusi „Manchester United“ komanda H grupėje 0:1 nusileido Stambulo „Galatasaray“ komandai. Pergalingu tapusį įvartį pelnė Burakas Yilmazas (53 min.).

Nei dirbtinė aikštės danga, nei šaltis nesutrukdė „Barcelona“ futbolininkams Maskvoje iškovoti dar trijų taškų. „Barcelona“ komanda Čempionų lygos G grupės rungtynėse išvykoje 3:0 sutriuškino „Spartak“ futbolininkus, kurie su trimis taškais rikiuojasi turnyro lentelės dugne.

Du įvarčius į Maskvos komandos vartus įmušė Lionelis Messi, kuris Andrijų Dykaną nuginklavo 27 ir 39 minutėmis. Vieną įvartį įmušė Dani Alvesas, pasižymėjęs 16 min.

F grupės rungtynėse trečiąjį pralaimėjimą patyrė Barysavo BATE klubas. Baltarusijos komanda namuose 0:2 pralaimėjo „Lille“ komandai, kuri nuo 74 minutės žaidė dešimtyje.

Prancūzijos ekipa į priekį išsiveržė dar 14-ąją minutę, kuomet varžovų vartininką nuginklavo D. Sidibe. 31 min. skirtumą padidino G. Bruno.

74 min. „Lille“ neteko vieno futbolininko – pirmojo įvarčio autoriui buvo parodyta antroji geltona kortelė.

Rezultatai

E grupė

Turino „Juventus“ - Londono „Chelsea“ 3:0. F. Quagliarella (38), A. Vidalis (67), S. Giovinco.

Farumo „Nordsjaelland“ - Donecko „Šachtar“ 2:5. M. Nordstrandas (24), K. Lorentzenas (29)./ L. Adriano (26, 53, 81), Willianas (44, 50).

Turnyro lentelė (žaistos rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, taškai) 1. Shakhtar Donetsk 5 3 1 10

2. Juventus 5 2 3 9

3. Chelsea 5 2 1 7

4. Nordsjaelland 5 0 1 1

F grupė

„Valencia“ - Miuncheno „Bayern“ 1:1. S. Feghouli (77), raudona kortelė – Barraganas (34). / T. Mulleris (82).

Barysavo BATE - „Lille“ 0:2. D. Sidibe (14), G. Bruno (31). 74 min. antrąją geltoną kortelę gavo D. Sidibe.

Turnyro lentelė (žaistos rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, taškai)

1. Bayern Munich 5 3 1 10

2. Valencia * 5 3 1 10

3. BATE Borisov 5 2 0 6

4. Lille 5 1 0 3

G grupė

Maskvos „Spartak“ - „Barcelona“ 0:3. D. Alvesas (16), L. Messi (27, 39).

Lisabonos „Benfica“ - Glazgo „Celtic“ 2:1. O. Johnas (7), Garay'us (71)./ G. Samaras (32 min.).