Sporto, verslo ir valdžios institucijų atstovai diskutavo apie rungtynių pirkimą

Ketvirtadienį Kūno kultūros ir sporto departamente (KKSD) surengta apskritojo stalo diskusija dėl sutartų sporto varžybų rezultatų ir neteisėtų lažybų prevencijos.

Pasak LFF prezidento Juliaus Kvedaro, sporto federacijų drausminės priemonės nėra veiksmingos.<br>M. Kulbis
Pasak LFF prezidento Juliaus Kvedaro, sporto federacijų drausminės priemonės nėra veiksmingos.<br>M. Kulbis
Daugiau nuotraukų (1)

lrytas.lt

2013-04-04 18:26, atnaujinta 2018-03-08 20:14

Sek sporto naujienas socialiniame tinkle „Facebook“!

Lietuvos futbolo federacijos (LFF) iniciatyva surengtame susitikime dalyvavo KKSD, Lietuvos Respublikos (LR) Seimo, LR Vidaus reikalų ministerijos, Lošimų priežiūros tarnybos, krepšinio, rankinio federacijų, lažybų bendrovių atstovai, teisės specialistai.

Diskusijoje aptarti sutartų varžybų požymiai, prevencijos būdai, ryšys su lažybų verslu, galimybės kovoti su šiuo negatyviu reiškiniu bendromis sporto, valstybės institucijų bei sąžiningai ir atsakingai veikiančių lažybų bendrovių jėgomis.

Pasak LFF prezidento Juliaus Kvedaro, sporto federacijų drausminės priemonės nėra veiksmingos. Ryžtingiems veiksmams prieš pažeidėjus reikalingi svarūs įrodymai, o jų surinkimui būtina teisėsaugos institucijų pagalba.

Susitikimo dalyviai atkreipė dėmesį, kad kovai su sutartomis varžybomis taip pat trūksta specializuotos įstatyminės bazės, kuri suteiktų teisėsaugos institucijomis tvirtą pagrindą imtis operatyvinių veiksmų ar pradėti ikiteisminį tyrimą. Išreikšta abejonių, ar tam tinkama Baudžiamajame kodekse numatyta bendra sukčiavimo sudėtis.

KKSD vadovas Klemensas Rimšelis taip pat išsakė nuomonę, jog Lietuvoje kol kas nepakankamai įvertinamas sutartų varžybų bei nelegalių lažybų mastas ir pavojingumas – su minėtais negatyviais reiškiniais susijusios ir kitos nusikalstamos veikos.

Visi diskusijos dalyviai sutarė, kad sutartų varžybų prevencijai būtinas glaudesnis įvairių institucijų bendradarbiavimas, nuolatinis keitimasis informacija.

Po dviejų savaičių Lietuvoje planuoja apsilankyti Europos futbolo asociacijų sąjungos (UEFA) Sąžiningo žaidimo pareigūnas (angl. – Integrity officer), kuris atsakingas už sutartų varžybų prevenciją ir poveikio priemonių koordinavimą.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.