Vilniaus „Žalgiris“ įveikė šalies čempionus Panevėžio „Ekraną“

A lygos šeštajame ture Marijampolės „Sūduva“ netikėtai 0:1 (0:1) nusileido Pakruojo „Kruojos” ekipai. Vienintelį įvartį 23 minutę pelnė Andrius Lipskis.

Vilniaus „Žalgiris“ - Panevėžio „Ekranas“ rungtynių akimirkos.<br>D. Umbrasas

Apr 11, 2013, 12:07 AM, atnaujinta Mar 8, 2018, 12:06 PM

Turint omenyje visas Pakruojo „Kruojos” bėdas ir finansinę klubo krizę, šį rezultatą galima vertinti kaip turo staigmeną.

Trečiadienį Vilniuje susikovė pirmenybių titanai. Vilniaus „Žalgiris“ namuose priėmė šalies čempionus Panevėžio „Ekraną“. Antrame kėlinyje sostinės klubą į priekį išvedė taiklus Luka Peričiaus smūgis galva(69 min.). Mantas Kuklys tolimu šūviu maždaug iš 20 metrų (73 min.) įtvirtino „Žalgirio“ pergalę.

Permainingai prasidėjusiame susitikime progą pasižymėti pirmieji turėjo šeimininkai. 14-ąją minutę Rytis Leliūga surengė reidą dešiniuoju aikštės kraštu, atliko perdavimą Kamiliui Bilinskiui, bet puolėjo labai pavojingą smūgį atrėmė vartininkas Tadas Kauneckas. Iniciatyvą perėmę sostinės ekipos futbolininkai dar ne kartą grasino svečių vartams, kuriuose T. Kauneckas pirmąsias 45 minutes jautėsi užtikrintai. Labai arti tikslo žaliai balti vėl buvo prieš pat pertrauką. Per teisėjo pridėtą laiką pelnyti įvartį galėjo Pavelas Komolovas, galingai smūgiavęs iš kelių metrų atstumo. Antrojo kėlinio pradžioje savo pirmojo šanso neišnaudojo ir „Ekranas". Po pakelto kampinio panevėžiečiams pavyko atlikti pavojingą smūgį, bet žalgiriečiai savo vartus komandinėmis pastangomis apgynė. Sužaidus daugiau nei valandą „Žalgiris" ėmė įrodinėti savo pranašumą. 69 minutę į čempionų vartus krito pirmasis įvartis. Jakubas Wilkas atliko puikų perdavimą gynėjui Luka Peričiui, kuris smūgiu galva nuginklavo vartininką. Nespėję atsipeikėti po praleisto įvarčio svečiai 75 minutę dar kartą buvo pasiųsti į nokdauną. Mantas Kuklys tolimu smūgiu ekraniečius privertė antrą kartą traukti kamuolį iš vartų tinklo. Mačo pabaigoje bandę gelbėtis „Ekrano" futbolininkai net dukart galėjo sušvelninti atsilikimą, tačiau žalgiriečiai įvarčio išvengė ir šventė užtikrintą pergalę.

Lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, pelnytų ir praleistų įvarčių santykis, taškai).

1. Klaipėdos „Atlantas“ 5 4 0 1 11-5 12

2. Vilniaus „Žalgiris“ 5 4 0 1 8-2 12

3. Pakruojo „Kruoja“ 5 4 0 1 11-7 12

4. Panevėžio „Ekranas“ 5 3 1 1 13-7 10

5. Marijampolės „Sūduva“ 6 2 2 2 12-5 8

6. Šiaulių „Šiauliai“ 5 2 2 1 8-5 8

7. Gargždų „Banga“ 5 1 1 3 3-10 4

8. Alytaus „Dainava“ 6 1 0 5 5-18 3