„Ekrano“ krizė tęsiasi: pralaimėta „Šiauliams“ taurės rungtynėse

Panevėžio „Ekranas“ Lietuvos futbolo federacijos taurės pirmosiose pusfinalio rungtynėse namų aikštėje susitiko su „Šiauliais“. Rungtynės, kuriose „Ekranas“ neišnaudojo daug progų, baigėsi šiauliečių pergale rezultatu 1:2 (1:2).

Rungtynės, kuriose „Ekranas“ (raudona apranga) neišnaudojo daug progų, baigėsi šiauliečių pergale rezultatu 1:2 (1:2).<br>T. Stasevičius (tst-foto.lt)

Apr 16, 2013, 10:24 PM, atnaujinta Mar 8, 2018, 4:35 AM

Pergalę pasiekę „Šiauliai“ viena koja žengė į LFF taurės finalą. Atsakomosios komandų rungtynės įvyks gegužės 1-ą dieną Šiauliuose.

Kiek neįprasta sudėtimi rungtynes pradėjęs „Ekranas“ nuo pat rungtynių pradžios žaidė greitą futbolą. Jau septintą minutę A. Rimkevičius smūgiavo į „Šiaulių“ vartus ir nors kamuolys lietė varžovų gynėjo ranką, teisėjas šio momento neužfiksavo.

15-ą minutę pirmosios pavojingos atakos metu pasižymėjo šiauliečiai. Klastingu smūgiu „Ekrano“ vartininką nuginklavo G. Alaverdashvili. Po praleisto įvarčio žaidimą ir toliau kontroliavo ekraniečiai, vieną po kitos kūrę atakas, tačiau užbaigti jų įvarčiais panevėžiečiams neikaip nepavyko.

Sužaidus 30 minučių pirmame kėlinyje mažiausiai tris progas nuginkluoti „Šiaulių“ vartininką turėjo A. Rimkevičius, tačiau visi jo smūgiai skriejo šalia vartų. Ilgą laiką tylėję „Šiauliai“ vėl prabilo įvarčiu. 39-ą minutę rezultatą padvigubino R. Gedminas. Tačiau tokia persvara šiauliečiai ilgai nesidžiaugė. Jau kitos atakos metu galva į vartus tiksliai smūgiavo ekranietis F. de Abreu, sušvelnindamas rezultatą 1:2.

Antrame kėlinyje „Ekranas“ iškart atliko keitimą. I. Kozlovą pakeitė U. Umeh. Ekraniečiai nedelsdami užgulė „Šiaulių“ vartus, tačiau sukurti kažko pavojingesnio pirmosiomis antro kėlinio minutėmis panevėžiečiams nepavyko. Įsibėgėjant antrajam kėliniu vis aktyviau žaidė ekraniečiai, davę nemažai darbo „Šaiulių“ vartų sargui Š. Jurevičiui. 76-ą minutę „Ekrano“ strategas į aikštę vietoje A. Vertelio išleido E. Varną.

Antro kėlinio pabaigoje komandų žaidimas išsilygino, sumažėjo ir „Ekrano“ pavojingų atakų. Realiausią progą išlyginti rezultatą „Ekranas“ turėjo 86-ą minutę, bet E. Girdvainio smūgį galvą atrėmė „Šiaulių“ vartininkas. Per pridėtą laiką rezultatas nepasikeitė ir pergalę pirmosiose pusfinalio rungtynėse šventė svečiai iš Šiaulių.

Atsakomosios komandų rungtynės įvyks gegužės 1-ą dieną Šiauliuose. Kitoje taurės pusfinalio poroje balandžio 17 dieną Gargždų stadione Klaipėdos „Atlantas" susitiks su Vilniaus „Žalgiriu".

Panevėžio „Ekranas“ – Šiaulių „Šiauliai“ 1:2 (1:2).

„Ekranas“: K. Timofejevas, A. Ribokas, E. Girdvainis, G. Tomkevičius, F. de Abreu, R. Stanulevičius, D. Norvilas, I. Kozlovs (U. Umeh '46), A. Vertelis (E. Varnas '76), T. Markevičius, A. Rimkevičius (A. Buinickij '56)

„Šiauliai“: Š. Jurevičius, D. Lunskis, M. Fridrikas, E. Pšelenskis, R. Gedminas (R. Urbelis '78), F. Žderič, M. Rašo, A. Vaskela, G. Alaverdashvili (N. Tokič '80), T. Eliošius (T. Snapkauskas '84), D. Jankauskas

Įvarčiai: G. Alaverdashvili ('15), R. Gedminas ('39), F. de Abreu ('40)

Rungtynių teisėjai: teisėjas A. Žuta, asistentai A. Šeškus, T. Lavrinavičius, papildomi teisėjai S. Atmanavičius, E. Gaigalas, rezervinis teisėjas M. Pomeckis, inspektroius E. Zienius.