A. Robbenas nuplovė metų senumo gėdą ir išvengė nevykėlio etiketės

„Aš nežinau, kiek kartų apie tai svajojau, - po finalo laimingas kalbėjo jo didvyris Arjenas Robbenas, – Visi prieš rungtynes kalbėjome: „Tai bus tas vakaras, kada laimėsime mes“. Galų gale laimėti Čempionų lygą yra neįtikėtinas jausmas“, - teigė olandas.

A. Robbenas turėjo skaudžios patirties finaliniuose etapuose. Tačiau šįkart jo pastangos davė rezultatų.<br>AP

May 26, 2013, 10:10 AM, atnaujinta Mar 6, 2018, 6:28 AM

Šeštadienį Miuncheno „Bayern“ Čempionų lygos finale 2:1 įveikė Dortmundo „Borussia“ ir penktą kartą klubo istorijoje iškovojo prestižinę taurę. Lemiamą įvartį 89 minutę pelnė būtent A. Robbenas.

Tai buvo pergalė, kurios „Bayern“ ir A. Robbenas labai laukė. Per pastaruosius ketverius metus komanda žaidė triskart Čempionų lygos finale, tačiau 2010-aisiais skaudžiai nusileido Milano „Inter“ komanda, o pernai po 11 metrų baudinių serijos turėjo pripažinti Londono „Chelsea“ pranašumą.

A. Robbeno įvartis, lėmęs pergalę bavarų klubui, tarsi praėjusių metų kaltės ir klaidos nuplovimas, kai Čempionų lygos finale, per teisėjo pridėtą laiką 95 minutę nerealizavo 11 metrų baudinio.

“Dabar tiek daug emocijų, ypač žinant mūsų kelią iki finalo bei ankstesnius pasirodymus juose. Juk pernai buvo tiek daug nusivylimo. Mes apie tai kalbėjome su komanda. Per pastaruosius ketverius metus trečią kartą žaidėme finale. Juk turėjome kažkada nugalėti“.

A. Robbenas turėjo skaudžios patirties finaliniuose etapuose. Ir šiame finale, atrodė, olandui nepasiseks triumfuoti, jis neišnaudojo dviejų puikių šansų pirmame kėlinyje.

Net „Bayern“ garbės klubo prezidentas Franzas Beckenbaueris per televiziją pertraukos metu teigė, kad A. Robbenas per didžiąsias rungtynes tiesiog negali laimėti.

Olandas tai paneigė.

Pasitraukia aukštai iškėlęs galvą

Miuncheno „Bayern“ strategas Juppas Heynckesas šeštadienį tapo tik ketvirtu treneriu, kuriam pavyko laimėti dukart Čempionų lygą su skirtingomis komandomis.

1998 metais jis kėlė nugalėtojų taurę su Madrido „Real“ komanda, o šeštadienį jo vadovaujama „Bayern“ įveikė amžiną priešę Dortmundo „Borussia“ ekipą.

Ernstas Happelis, Ottmaras Hitzfeldas, Jose Mourinho ir nuo šiol Juppas Heynckesas – treneriai, kuriems pavyko su skirtingomis komandomis iškovoti Čempionų lygos trofėjų. Kitą sezoną Pepas Guardiola perims „auksinės“ komandos vyriausiojo trenerio kėdę. Jei „Bayern“ laimės kitą savaitę ir Vokietijos taurę, ji bus laimėjusi visus galimus trofėjus šį sezoną: „Bundesliga“ čempionų vardai, Čempionų lygos ir Vokietijos taurė bei Supertaurės trofėjus. „Tai neįtikėtina, kaip mes žaidžiame futbolą šį sezoną“, - po finalo kalbėjo J. Heynckesas.