Brazilai sugniuždė ispanus ir apgynė Konfederacijų taurės nugalėtojų vardą (video)

Brazilijos futbolo rinktinė sukūrė šventę „Maracana“ stadione. Daugiau nei 70 tūkst. stadione susirinkusių sirgalių pergalės kvapą pajuto vos įpusėjus rungtynėms. Konfederacijų taurės finale brazilai žaidė užtikrintai tiek puolime, tiek gynyboje. Pasaulio ir Europos čempionams jie neleido nė pagalvoti apie pergalę ir nutraukė įspūdingą ispanų nepralaimėtų rungtynių seriją. Aikštės šeimininkams padėjo ir Fortūna. Skirtumą galėjęs sumažinti Sergio Ramosas nesugebėjo realizuoti 11 metrų baudinio, o Gerardas Pique užsidirbo raudoną kortelę. Brazilai iškovojo pergalę 3:0 (2:0) ir ketvirtą kartą istorijoje bei trečią kartą iš eilės laimėjo Konfederacijų taurės varžybas.

Brazilija - Ispanija.<br>„Reuters“

Jul 1, 2013, 1:30 AM, atnaujinta Mar 5, 2018, 1:45 AM

Apdovanojimai. Garbingo žaidimo apdovanojimą gavo Ispanijos rinktinė. Prizą atsiėmė rinktinės kapitonas Ikeras Casillas.

Rezultatyviausiais turnyro žaidėjais tapo brazilas Neymaras (4 įvarčiai), jam įteiktas bronzinis batelis, sidabrinis batelis įteiktas 5 įvarčius pelniusiam brazilui Fredui, o auksinį batelį atsiėmė ispanas Fernando Torresas, pelnęs taip pat 5 įvarčius, tačiau žaidęs mažiau minučių.

Geriausiu turnyro vartininku tapo Brazilijos rinktinės vartų sargas Julio Cesaras, jam įteikta aukso pirštinė.

Geriausių turnyro žaidėjų rinkimuose trečiąją vietą užėmė brazilas Paulinho. Jam įteiktas bronzinis kamuolys. Antrąją vietą užėmė ispanas Andresas Iniesta,jam atiteko sidabrinis kamuolys. Auksinį kamuolį ir geriausio turnyro žaidėjo titulą laimėjo Neymaras.

Rungtynės. Kad nesirengia nuvilti minios „Maracana“ stadione susirinkusių sirgalių brazilai įrodė jau rungtynių pradžioje. Jau 2 minutę po Hulko perdavimo į baudos aikštelę kilusia sumaištimi pasinaudojo Fredas, jis gulėdamas ant vejos kamuolį nukreipė į vartus ir išvedė aikštės šeimininkus į priekį. Besibaigiant pirmajam kėliniui puikiai gynyboje sužaidė Davidas Luizas. Juanas Mata pasiuntė kamuolį į tuščius Brazilijos rinktinės vartus, tačiau čia suskubęs D. Luizas išspyrė kamuolį į užribį. „Neįmuši tu – įmuš tau“ - tokią liaudies išmintį patvirtino Neymaras. 44 minutę po Oscaro perdavimo 21-erių puolėjas pelnė antrąjį brazilų įvartį.

Vos prasidėjus antrajam kėliniui Fredas pelnė trečiąjį Brazilijos rinktinės įvartį, privertusį sirgalius užtraukti pergalės dainą. O ispanams toliau nesisekė. Sergio Ramosas nesugebėjo realizuoti 11 metrų baudinio, o įpusėjus antrajam kėliniui ispanai liko mažumoje. Raudona kortele buvo nubaustas Gerardas Pique. Ispanijos rinktinei po tokio nokdauno atsigauti nepavyko. Brazilai šventė pergalę 3:0.

Statistika

BrazilijaIspanija 3:0. Fredas (2, 47), Neymaras (44)./ G. Pique (68 - raudona kortelė).

Starto sudėtys

Brazilija: Julio Cesaras, Danielis Alves, Thiago Silva, Davidas Luizas, Marcelo, Luizas Gustavo, Paulinho, Oscaras, Hulkas, Neymaras, Fredas.

Ispanija: Ikeras Casillasas, Gerardas Pique, Andresas Iniesta, Xavi Hernandezas, Fernando Torresas, Pedro Rodriguezas, Juanas Mata, Sergio Ramosas, Sergio Busquetsas, Alvaro Arbeloa, Jordi Alba.

Antrasis kėlinys

86 min.

Progą sušvelninti skirtumą turėjo D. Villa, tačiau jo į vartus smūgiuotą kamuolį atmušė brazilų vartininkas.

82 min. Pavojinga situacija prie ispanų vartų. Kamuolį į vartus smūgiavo Jo, I. Casillas atmušė kamuolį į aikštę, brazilai bandė pakartoti smūgį, tačiau Ispanijos rinktinei pavyko apsiginti.

70 min. Neymaras kėlė baudos smūgį. Kamuolys skriejo virš skersinio.

67 min. Už pražangą prieš Neymarą raudoną kortelę prieš save išvydo G. Pique.

54 min. 11 metrų baudinys į Brazilijos rinktinės vartus. S. Ramosas nepasinaudojo šimtaprocente proga sušvelninti rezultatą, jo smūgiuotas kamuolys skriejo šalia virpsto.

48 min. Vos prasidėjus antrajam kėliniui Fredas pasiuntė Ispanijos rinktinę į nokdauną. 3:0!

Pirmasis kėlinys

44 min. 2:0! Po Oscaro perdavimo Neymaras padidino Brazilijos rinktinės pranašumą.

39 min.

D. Luizas neįtikėtinai gelbėjo Brazilijos vartus. J. Mata pasiuntė kamuolį į tuščius Brazilijos rinktinės vartus, tačiau čia suskubęs D. Luizas išspyrė kamuolį į užribį.

32 min. Fredas turėjo galimybę įmušti antrąjį savo ir Brazilijos rinktinės įvartį. Po Neymaro perdavimo jis atsidūrė vienas prieš vartininką, smūgiavo į vartus, tačiau I. Casillas kamuolį išmušė už aikštės.

28 min. Prie pat baudos aikštelės S. Ramosas prasižengė prieš Oscarą. Ispanui teisėjas parodė geltoną kortelę, o baudos smūgį kelti stojo Hulkas. Šio smūgis į vartus buvo per aukštas.

25 min. Įpusėjus kėliniui ispanai atsigavo po šalto dušo rungtynių pradžioje, vis dažniau žaidimas vyko brazilų aikštės pusėje.

20 min. Po Xavi kelto kampinio galva į kamuolį į vartus pasiuntė F. Torresas, tačiau kamuolys skriejo virš vartų.

15 min. Aistros aikštėje virte virė, tarp futbolininkų įvyko susistumdymas.

12 min. Progą turėjo ir Paulinho. Jis pabandė permesti kamuolį per I. Casillasą, tačiau vartininkas pasiekė kamuolį.

7 min. Dar viena pavojinga ataka prie Ispanijos rinktinės vartų, tačiau šį kartą Oscarui nepavyko pataikyti į vartus.

2 min. Brazilai jau rungtynių pradžioje įrodė, kad yra nusiteikę aistruolius pamaloninti akiai gražiu futbolu. Po Hulko perdavimo į baudos aikštelę kilusia sumaištimi pasinaudojo Fredas, jis gulėdamas ant vejos kamuolį nukreipė į vartus ir išvedė aikštės šeimininkus į priekį.