„Dainava“ ir „Kruoja“ ir vėl sužaidė lygiosiomis

Robertas Vėževičius „Kruojos“ gretose debiutavo įvarčiu, atnešusiu tašką šiaurės Lietuvos komandai lygiosiomis 1:1 (1:0) pasibaigusioje 29-ojo A lygos turo dvikovoje prieš Alytaus „Dainavą“. Praleidę įvartį dvikovos pradžioje, pakruojiškiai galėjo išplėšti pergalę, tačiau susikurtų progų neišnaudojo.

Turnyro lentelės kaimynai pasidalijo po tašką.<br>M.Patašiaus nuotr.

Sep 18, 2013, 9:23 PM, atnaujinta Feb 22, 2018, 1:37 AM

Aktyviai pradėjusi dvikovą, „Kruoja“ patikrino Vitalijaus Artjomenko meistriškumą 5-ąją minutę, kai labai pavojingai iš toli pažeme smūgiavo Aliaksandras Tiškevičius. Šokinėjantį kamuolį aikštės šeimininkų vartininkas gražių šuoliu sugebėjo nukreipti į kampinį.

Po dviejų minučių, pirmos savo atakos metu aikštės šeimininkai kiek netikėtai išsiveržė į priekį. Danielis Gunevičius puikiu perdavimu užklupo varžovų gynybą nepasiruošusią ir vieną prieš vartus išvedė Luką Sendžiką, kuris šaltakraujiškai nukreipė kamuolį į tolimą vartų kampą.

„Kruojos“ debiutantas R. Vėževičius galėjo išlyginti rezultatą 13-ąją rungtynių minutę, bet, Nerijui Mačiuliui baudos aikštelėje efektingai kulnu paridenus kamuolį, smūgiavo virš vartų.

Kėliniui įsibėgėjus, iniciatyva priklausė „Kruojai“, tačiau pavojingų momentų pakruojiškiams sukurti nesisekė. Daugiausiai problemų „Dainavos“ gynėjams kėlė standartinės svečių padėtys, tačiau V.Artjomenko daug darbo neturėjo. Sulaukę varžovų klaidų, alytiškiai stengėsi rengti kontratakas, tačiau lietus ir šlapia aikštė trukdė atlikti tikslius perdavimus.

Deividas Padaigis galėjo lengviau atsikvėpti, kai rungtynių arbitras neužfiksavo pražangos prieš Ričardą Beniušį. Giedriui Slavickui pakėlus kamuolį į baudos aikštelę, gynėjas į nugarą nustūmė rezultatyviausią „Kruojos“ futbolininką.

33-ąją minutę kamuolys buvo pakeltas į aikštės šeimininkų baudos aikštelę. Po kelių oro dvikovų R.Vėževičius galva jį numetė visiškai laisvam N.Mačiuliui, kuris nesitikėjo tokios dovanos ir nesugebėjo techniškai smūgiuoti iš kelių metrų, neišnaudodamas puikiausios progos išlyginti rezultatą.

Dar po dviejų minučių visa „Kruojos“ komanda darsyk ėmė reikalauti 11 m. baudinio, kai, N.Mačiuliui klaidinančiu judesiu ant vejos paguldžius aikštės šeimininkų gynėją, kamuolys atsitrenkė į jo ranką. Tačiau, dideliam svečių nepasitenkinimui, arbitro švilpukas tylėjo ir antrą kartą.

Kėlinio pabaigoje po alytiškių klaidos aikštės viduryje „Kruoja“ surengė pavojingą kontrataką, kurios smaigalyje atsidūręs R.Beniušis pabandė savo laimę stipriu smūgiu iš toli. Kamuolys kliudė gynėją ir rikošetu nuskriejo šalia skersinio.

Po pertraukos „Kruojos“ treneriai pagyvino žaidimą, į aikštę vietoje A.Tiškevičiaus išleidę Yamadou Keitą. Legionierius iškarto ėmė draskyti alytiškių gynybą kairiajame flange bei pavojingai kelti kamuolius į baudos aikštelę. Po jo perdavimo R.Beniušis turėjo puikią progą išlyginti rezultatą 59-ąją minutę, tačiau galva kamuolį pasiuntė virš vartų.

Po minutės rezultatas tapo lygus. Dukart rungtynėse pavojingus baudos smūgius atlikęs, bet į vartus nepataikęs Donatas Strockis trečiuoju bandymu smūgiavo daug tiksliau ir privertė V.Artjomenko atmušti kamuolį prieš save. Pirmasis prie jo atskubėjo R.Vėževičius ir pasiuntė į tuščių vartų tinklą.

Įmušusi įvartį, „Kruoja“ ėmė dominuoti aikštelėje, neleisdama varžovams pagalvoti apie puolimą. 78-ąją minutę R.Beniušis atmetė kamuolį į baudos aikštelę įkirtusiam R.Vėževičiui, tačiau saugo smūgiuotas kamuolys kliudė gynėją ir nuriedėjo už galinės linijos.

„Kruojos“ įvarčio autorius privalėjo įmušti antrą kartą 85-ąją minutę. Pakruojiškiams žaibiškai įžaidus kamuolį po pražangos kairiajame krašte, V.Pocevičiaus tolimą smūgį pažeme dar kartą prieš save atrėmė V.Artjomenko, bet arčiausiai kamuolio atsidūręs R.Vėževičius įsigudrino galva nepataikyti į tuščius vartus.

Alytaus „Dainava“ – Pakruojo „Kruoja“ 1:1 (1:0).

„Dainava“: V.Artjomenko, V.Rutkauskas, N.Kavaliauskas, D.Padaigis, D.Gunevičius, N.Bartkevičius (92 min. A.Mikaitis), T.Vitukynas (68 min. R.Stankevičius), L.Savastas, L.Sendžikas, M.Strauka, K.Balčiūnas.

„Kruoja“: M.Eltermanis, D.Arlauskis, V.Pocevičius, D.Strockis, R.Vėževičius, N.Mačiulis, G.Slavickas (72 min. A.Skroblas), A.Tiškevičius (46 min. Y.Keita), A.Arlauskas, N.Astrauskas, R.Beniušis.

Įvarčiai: L.Sendžikas (7); R.Vėževičius (60).

Geltonos kortelės: L.Sendžikas (68), M.Strauka (93), D.Gunevičius (94); N.Mačiulis (62), G.Slavickas (65), D.Arlauskis (94).

Rungtynių teisėjai: A.Žuta, A.Šeškus, D.Miklovas. A lygos turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

9. Tauragės „Tauras“ 26 1 2 23 18:80 5

Rezultatyviausi čempionato žaidėjai: N.Valskis („Sūduva“) – 19 įvarčių, K.Bilinskis („Žalgiris“) –17, E.Razulis („Atlantas“) – 16, A.Staponka („Banga“) – 12, A.Buinickij („Ekranas“) – 11.