Anglai ir olandai varžovus triuškino, portugalai dovanojo Rusijai puikų šansą

Penktadienį buvo žaidžiamos pasaulio čempionato atrankos rungtynės. Olandijos rinktinė savo aikštėje net 8:1 sutriuškino Vengrijos ekipą.

Penktadienį atrankos į pasaulio čempionatą mačuose buvo ir staigmenų. Olandai varžovams įmušė 8 įvarčius, anglai varžovus sutriuškino, portugalai susikomplikavo padėtį.<br>Lrytas.lt montažas (AP nuotr.)

Oct 12, 2013, 12:31 AM, atnaujinta Feb 21, 2018, 6:04 AM

Tris įvarčius nugalėtojams pelnė R.van Persie, po vieną – K.Strootmanas, J.Lensas, A.Robbenas ir R.van der Vaartas. Vieną į savo vartus įsimušė S.Devecseri.

Vienintelį įvartį Vengrijos ekipai pelnė B.Dzsudzsakas, realizavęs 11 metrų baudinį.

Penktadienį kelialapį į pasaulio čempionatą užsitikrino Vokietijos, Šveicarijos ir Belgijos rinktinės. Jau anksčiau vietą planetos pirmenybėse užsitikrino Olandijos ir Italijos ekipos.

Anglijos pergalė

Triuškinančią pergalę savo sirgalių akivaizdoje iškovojo Anglijos futbolininkai. Šie 4:1 nugalėjo Juodkalnijos komandą. Pirmasis įvartį nugalėtojų komandoje įmušė Wayne'as Rooney (48 min.). Vėliau skirtumą padidino netyčia į savo vartus įsimušęs B.Boskovičius (62).

71 minutę D.Damjanovičius skirtumą sumažino, tačiau Anglijos komandoje po septynių minučių pasižymėjo A.Townsendas, o trečiąją teisėjo pridėto laiko minutę 11 metrų baudinį realizavo D.Sturridge'as.

Rusų džiaugsmas

Puikiai scenarijus susiklostė Rusijos komandai. F grupėje Fabio Capello auklėtiniai 4:0 sutriuškino Liuksemburgą, o jų pagrindiniai varžovai dėl tiesioginio kelialapio portugalai prarado du taškus. Rusijos rinktinei darbar užtektų lygiųjų su Azerbaidžano futbolininkais, kad užimtų pirmąją vietą. Tai reikštų, kad portugalams tektų kovoti papildomame etape.

Portugalijos rinktinė vėlų penktadienio vakarą neįveikė Izraelio komandos – 1:1. 27 minutę po R.Costa įvarčio portugalai pirmavo, tačiau persvaros neišlaikė. 85 minutę tiksliai smūgiavio E.Ben Basatas.

Čempionų pergalė

Svarbią pergalę iškovojo ir Ispanijos komanda. Grupėje su prancūzais esantys čempionai 2:1 palaužė Baltarusijos futbolininkus. Dabar ispanams tereikia vieno taško, kad užsitikrintų tiesioginį kelialapį. Jį iškovoti Ispanija mėgins mače su Gruzija.

Įvarčius ispanų ekipoje įmušė Xavi (61) ir A.Negredo (78). Baltarusijos ekipoje pasiŽymėjo S.Kornilenko (89).

Kiti rezultatai:

A grupė

Kroatija – Belgija 1:2

Velsas – Makedonija 1:0

Škotija - Serbija 0:0

BNS: A grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

Malta – Čekija 1:4

BNS: B grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

Švedija – Austrija 2:1

BNS: C grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

Olandija - Vengrija 8:1

BNS: D grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

Albanija – Šveicarija 1:2

BNS: E grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

Portugalija – Izraelis 1:1

BNS: F grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

Graikija – Slovakija 1:0

BNS: G grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

Anglija – Juodkalnija 4:1

BNS: H grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

Ispanija – Baltarusija 2:1

I grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Ispanija                7 5 2 0  12:3   17

2. Prancūzija              7 4 2 1  12:6   14

3. Suomija                 7 2 3 2   5:6    9

4. Gruzija                 7 1 2 4   3:8    5

5. Baltarusija             8 1 1 6   7:16   4