Pirmąjį sezono „El Clasico“ laimėjo „Barcelona“, Neymaras debiutavo įvarčiu

Kieta kova, daug atakų, nervų, įtampos ir trys tikslūs smūgiai. Toks buvo pirmasis šį sezoną stipriausių Ispanijos futbolo klubų „Barcelona“ ir Madrido „Real“ mūšis. Į pirmąjį „El Clasico“ Barselonos „Camp Nou“ stadione susirinko dešimtys tūkstančių katalonų sirgalių, o šalies čempionato lyderiai jų nenuvylė. „Barcelona“ 2:1 (1:0) nugalėjo principinius varžovus Madrido „Real“ futbolininkus. Rungtynių didvyriais tapo jaunasis Brazilijos futbolo talentas Neymaras ir antrajame kėlinyje aikštėje pasirodęs Alexis Sanchezas. Paguodos įvartį rungtynių pabaigoje įmušė Jese Rodriguezas.

Rungtynių akimirka.<br>AP nuotr.

Oct 26, 2013, 7:33 PM, atnaujinta Feb 20, 2018, 7:55 PM

Rungtynės. Pirmojo kėlinio pradžioje „Barcelona“ viena po kitos rengė atakas prie „Real“ vartų. Galiausiai po A.Iniestos perdavimo kamuolį į vartus pasiuntė Neymaras. Jaunasis brazilas šiose rungtynėse buvo itin aktyvus ir dažnai atsidurdavo atakos smaigalyje.

Vieną realiausių progų išlyginti rezultatą turėjo Karimas Benzema, tačiau jo smūgiuotas kamuolys atsimušė į virpstą. Netrukus į nepavykusią varžovų ataką taikliu smūgiu atsakė „Barcelona“. Perkėlęs per vartininką kamuolį įvartį pelnė tik 70minutę aikštėje pasirodęs Alexis Sanchezas.

Paguodos įvartį per teisėjo pridėtą laiką po Cristiano Ronaldo perdavimo įmušė Jese Rodriguezas.

Naujokai. Ypatingo dėmesio šiose rungtynėse sulaukė komandų naujokai Neymaras ir Garethas Bale'as. Tai buvo pirmasis „El Clasico“ mačas jų karjeroje. Didžiules viltis teikę naujokai pasirodė skirtingai. Neymaras pirmąjį savo „El Clasico“ pažymėjo įvarčiu, išvedusiu „Barcelona“ į priekį, tuo tarpu G.Bale'as nuo 61 minutės žaidimą stebėjo nuo atsarginių žaidėjų suolo. Jį pakeitė Karimas Benzema.

Statistika

„Barcelona“ - „Real“ 2:1. Neymaras (18), A.Sanchezas (78)./ Jese (90+1).

„Barcelona“:

V.Valdesas, G.Pique, J.Mascherano, Adriano, D.Alvesas, Xavi, A.Iniesta, S.Busquetsas, C.Fabregasas, L.Messi, Neymaras.

„Real“: D.Lopezas, R.Varane, S.Ramosas, Marcelona, D.Carvalaj, Pepe, S.Khedira, L.Modričius, C.Ronaldo, G.Bale'as, A.Di Maria.

Antrasis kėlinys

90+1 min. "Real" nepasidavė. Po C.Ronaldo perdavimo kamuolį įvartus smūgiavo Jese Rodriguezas. Atsimušęs nuo V.Valdeso kamuolys atsidūrė vartuose. "Real" sušvelnino skirtumą 1:2.

86 min.

Su kamuoliu vartų link skubėjęs S.Khedira nusprendė smūgiuoti pats ir neduoti perdavimo patogesnėje situacijoje buvusiam C.Ronaldo. "Real" futbolininko smūgiuotas kamuolys atsidūrė vartininko rankose.

83 min. Po gynėjų klaidos padidinti skirtumą galėjo D.Alvesas, tačiau smūgiavo kamuolį tiesiai į vartininką.

79 min. „Real“ viltys iškovoti pergalę blėso. Perkėlęs kamuolį per vartininką Alexis Sanchezas įmušė gražų įvartį įmušė ir padvigubino skirtumą.

72 min.

Neįtikėtiną progą išlyginti rezultatą turėjo K.Benzema. Jo smūgiuotas kamuolys atsimušė į vartų kampą.

70 min. "Barcelona" baudos aikštelėje pargriautas C.Ronaldo pašoko reikalaudamas 11 metrų baudinio, tačiau teisėjas jo neskyrė.

58 min. V.Valdesas neįtikėtinai gelbsti "Barcelona" vartus. Po L.Modričiaus perdavimo galingai į vartus smūgiavo C.Ronaldo, tačiau vartininkas atrėmė kamuolį.

55 min. Puikią progą turėjo Neymaras. Futbolininkas smūgiavo į vartus, tačiau vartininkas kamuolį pagavo.

50 min. Antrasis kėlinys prasidėjo aktyviai. Komandos keitėsi atakomis, tačiau rezultatas nekito.

Pirmasis kėlinys

41 min.

L.Messi stojo kelti baudos smūgio. "Real" pavyko apsiginti.

28 min. Įpusėjus kėliniui "Real" atsigavo po šalto dušo ir surengė keletą atakų prie "Barcelona" vartų.

21 min. Netrukus puikią progą rezultatą padvigubinti turėjo L.Messi. Gavęs perdavimą jis persivarė kamuolį per pusę aikštės, atsidūrė vienas prieš vartininką, tačiau čia suskubo "Real" gynėjas.

19 min. Dar vieną progą gavęs Neymaras ja pasinaudojo. Po A.Iniestos perdavimo į baudos aikštelę jaunasis brazilas skersavo kamuolį į vartus ir išvedė "Barcelona" komandą į priekį 1:0.

17 min.

Į vartus smūgiavo Neymaras, tačiau kamuolį sugavo "Real" vartininkas.

12 min. Šansą pasižymėti turėjo L.Messi, tačiau "Real" gynyba su aikštės šeimininkų lyderiu susitvarkė.

7 min. Pavojingas epizodas prie "Barcelona" vartų. Už pražangą prieš A.Di Maria geltona kortele nubaustas S.Busquetsas. A.Di Maria stojo kelti baudos smūgio. Katalonams pavyko apsiginti.