Įtampa auga - „Žalgiris“ ir vėl nepasinaudojo proga triumfuoti

Intriga Lietuvos A lygoje tęsiasi. Šeštadienį čempiono titulą užsitikrinti galėjęs Vilniaus „Žalgiris“ ir vėl nesugebėjo to padaryti. Šįkart „Žalgiriui“ kelią pastojo Gargždų „Bangos“ futbolininkai. Jie po realizuoto 11 metrų baudinio 1:1 sužaidė su turnyro lyderiais. Rungtynėse įtampos netrūko – abi ekipos turėjo ne po vieną nuostabią progą, tiek „Žalgiris“, tiek „Banga“ mačą baigė dešimtyje.

Rungtynių akimirkos.<br>S.Čirbos (zalgiris-vilnus.lt) nuotr.

2013-11-02 17:31, atnaujinta 2018-02-20 16:01

Nervai. Šiose rungtynėse teisėjas parodė dvi raudonas korteles. Aleksandras Ivanauskas 74 minutę tyčia sužaidė agresyviai ir užkirto kelią nuostabiai „Žalgirio“ atakai. Teisėjas iškart jam parodė antrąją geltoną kortelę. Šalia arbitro ilgai stoviniavęs Luka Peričius netrukus irgi turėjo išeiti – teisėjams jam parodė raudoną kortelę. Abu futbolininkai – vidurio gynėjai.

Įvarčiai. Kamuolys į „Bangos“ vartus krito 28-ąją minutę. Tuomet „Žalgiris“ nuostabiai išnaudojo standartinę situaciją. Prie kamuolio stojęs Mantas Kuklys atliko aukštą perdavimą į varžovų baudos aikštelę, kur nuostabiai galva sužaidė kaišiadorietis Georgas Freidgeimas.

62 minutę „Žalgirio“ sirgaliai nejuokais supyko – į jų ekipos vartus teisėjas skyrė 11 m baudinį. Sergejus Slyva tokį sprendimą priėmė po to, kai Andrius Skerla sužaidė grubiai baudos aikštelėje ir pargriovė varžovą. Baudinį realizavo Evaldas Grigaitis.

Situacija. Vilniaus „Žalgirio“ gerbėjai dabar dairysis į Klaipėdos „Atlantą“. Jeigu Konstantino Sarsanijos auklėtiniai sekmadienį pralaimės „Kruojos“ ekipai, Mareko Zubo kariauna iškart taps A lygos čempionais.

Tačiau jeigu ir „Atlantas“ laimės – situacija bus gerokai įdomesnė. „Žalgiriui“ tuomet reikės sėkmingai namuose sužaisti su  „Sūduva“ arba tikėtis, kad „Atlantas“ paskutiniame ture patirs pralaimėjimą. Klaipėdos ekipa žais su Gargždų „Banga“.

Auksinės rungtynės. Jeigu po 32 mačų „Žalgiris” ir „Atlantas” surinktų po lygiai taškų, pagal Lietuvos čempionato nuostatus A lygos nugalėtojus lemtų papildomas mačas.

Proga. „Žalgiris“ laistyti šampaną galėjo dar antradienį – Pakruojyje. Tačiau čia jie antrą kartą per savaitę sutiko nuožmiai nusiteikusią „Kruojos“ ekipą, kuri neleido svečiams įmušti – 0:0.