„Barcelona“ pralaimėjo Amsterdame, „AC Milan“ sutriuškino „Celtic“

Antradienį buvo žaidžiamos Čempionų lygos penktojo turo rungtynės. Svarbią pergalę Glazge iškovojo šį sezoną buksuojantis „AC Milan“ klubas. Be argentiniečio Lionelio Messi rungtyniavusi „Barcelona“ netikėtai pralaimėjo mažumoje žaidusiam Amsterdamo „Ajax“. Londono „Chelsea“ besibaigiant rungtynės atidavė pergalę „Basel“ ekipai. Dortmundo „Borussia“ savo aikštėje iškovojo reikalingą pergalę prieš „Napoli“.

Amsterdamo „Ajax“ ir „Barcelona“ rungtynių akimirka.<br>AP nuotr.

Nov 26, 2013, 5:06 PM, atnaujinta Feb 20, 2018, 3:32 AM

Po šio turo prie jau anksčiau vietą kitame etape užsitikrinusių „Barcelona“ ir Madrido „Atletico“ komandų prisijungė Londono „Chelsea“ ekipa.

Tuo tarpu Vienos „Austria“, Glazgo „Celtic“, Bukarešto „Steaua“ prarado galimybę kovoti dėl vietos kitame etape. Viltis jau anksčiau palaidojo nė taško neiškovojęs Marselio „Olympique“ klubas.

G grupė

Penktojo turo kovos prasidėjo atkakliomis lygiosiomis 1:1 tarp Sankt Peterburgo „Zenit“ ir Madrido „Atletico“ komandų. Tai buvo pirmosios rungtynės, kuriose „Atletico“ komanda neiškovojo pergalės.

Po tašką pasidalino ir „Porto“ bei Vienos „Austria“. Mačas baigėsi lygiosiomis 1:1.  „Atletico“ klubas su 13 taškų jau buvo užsitikrinęs vietą kitame etape. Antroji komanda priklausys nuo šeštojo turo rungtynių. Šiuo metu „Zenit“ (6 tšk.) ir „Porto“ (5 tšk.) skiria vos vienas taškas.

Kitame ture „Zenit“ žais su Vienos klubu, o „Porto“ stos į kovą su grupės lydere.

Sankt Peterburgo „Zenit“ - Madrido „Atletico“ 1:1

Prasidėjus antrajam kėliniui vienas prieš „Zenit“ vartininką atsidūręs Adrianas po puikaus perdavimo pasiuntė kamuolį į vartų tinklą.

Įpusėjus antrajam kėliniui po itin nesėkmingo epizodo įvartį į savo vartus įsimušė Toby Alderweireldas ir išlygino rezultatą.

53 min. (0:1) Adriano

74 min. (1:1) Toby Alderweireldis (į savo vartus)

„Porto“ - Vienos „Austria“ 1:1

Atlikęs puikų individualų reidą ir pergudravęs varžovų gynėjus „Austria“ klubą 11 minutę į priekį išvedė Rimanas Kienastas.

Prasidėjus antrajam kėliniui Jacksonas Martinezas išlygino rezultatą.

11 min. (0:1) R.Kienastas

49 min. (1:1) J.Martinezas

E grupė

Pergalę 1:0 paskutinę akimirką išplėšusi ir tris taškus iš Londono „Chelsea“ (9 tšk.) atėmusi „Basel“ (8 tšk.) ekipa pakilo į antrąją vietą grupėje. Nuo jos vos per žingsnį atsilieka Gelzenkircheno „Schalke“ (7 tšk.), lygiosiomis 0:0 sužaidusi su Bukarešto „Steaua“ (3 tšk.). Paskutiniame ture dėl vietos kitame etape žais „Schalke“ ir „Basel“ ekipos, todėl „Chelsea“, net ir pralaimėjusi paskutines šio etapo rungtynes, žengs toliau.

Bukarešto „Steaua“ - Gelzenkircheno „Schalke“ 0:0

„Basel“ - Londono „Chelsea“  1:0

Besibaigiant rungtynėms „Basel“ futbolininkai išplėšė pergalę. Įsiveržęs į baudos aikštelę kamuolį į vartų dešinį kampą pasiuntė Mohamedas Salah.

87 min. (1:0) M.Salah

F grupė

Londono „Arsenal“, 2:0 įveikusi Marselio „Olympique“ (0 tšk.) komandą, su 12 taškų užima pirmąją vietą grupėje, tačiau dėl vietos kitame etape dar negali būti rami. Paskutinėse rungtynėse anglai negalės pralaimėti „Napoli“ (9 tšk.) ekipai, kuri 1:3 nusileido Dortmundo „Borussia“ (9 tšk.) komandai.

Praėjusio sezono Čempionų lygos finalininkei paskutiniajame pirmojo etapo ture bus reikalinga pergalė prieš „Olympique“ ekipą.

Londono „Arsenal“ - Marselio „Olympique“  2:0

Jau pirmąją rungtynių minutę Jackas Wilshere'as smūgiu į kairįjį vartų kampą išvedė „Arsenal“ į priekį.

Besibaigiant pirmajam kėliniui Mesutas Ozilas turėjo galimybę padvigubinti skirtumą, tačiau nesugebėjo realizuoti 11 metrų baudinio.

Įpusėjus antrajam kėliniui po M.Ozilo perdavimo kamuolį į vartus pasiuntė Jackas Wilshere'as.

1 min. (1:0) J.Wilshere'as

65 min. (2:0) J.Wilshere'as

38 min. M.Ozilas (nerealizuotas 11 metrų baudinys)

Dortmundo „Borussia“ - „Napoli“  3:1

Už žaidimą ranka teisėjas skyrė 11 metrų baudinį į „Napoli“ vartus. Progą išnaudojo ir vokiečius į priekį išvedė Marco Reusas.

Antrąjį įvartį į „Napoli“ vartus prasidėjus pirmajam kėliniui pasiuntė Jakubas Blaszczykowskis.

Įpusėjus antrajam kėliniui Gonzalo Higuainas atliko tobulą perdavimą Lorenzo Insigne'ui. Šis pelnė įvartį ir sušvelnino rezultatą 1:2.

„Napoli“ intrigą išlaikė neilgai. Po kelių minučių 2 įvarčių persvarą atstatė Pierre'as Aubameyangas.

10 min. (1:0) M.Reusas

60 min. (2:0) J.Blaszczykowskis

70 min. (2:1) L.Insigne'as

78 min. (3:1) P.Aubameyangas

H grupė

Netikėtą pralaimėjimą patyrė vietą kitame etape jau anksčiau užsitikrinusi „Barcelona“ (10 tšk.) ekipa, išvykoje 1:2 nusileidusi mažumoje žaidusiai Amsterdamo „Ajax“ (7 tšk.) komandai. Nugalėjusi ispanus „Ajax“ pakilo į antrąją vietą grupėje. Dėl vietos kitame etape paskutiniame ture ji žais su „AC Milan“ (6 tšk.) komanda. Italai išvykoje 3:0 sutriuškino Glazgo „Celtic“ (4 tšk.) ekipą.

Glazgo „Celtic“ - „AC Milan“  0:3

14  minutę po kampinio „AC Milan“ į priekį išvedė Kaka.

Antrojo kėlinio pradžioje „AC Milan“ padvigubino skirtumą. Po kampinio kamuolį į vartus pasiuntė Cristianas Zapata.

Netrukus „AC Milan“ išsiveržė į priekį jau 3:0. Po tikslaus Riccardo Montolivo perdavimo į baudos aikštelę kamuolį į vartus pasiuntė Mario Balotelli.

14 min. (0:1) Kaka

49min. (0:2) C.Zapata

60 min. (0:3) M.Balotelli

Amsterdamo „Ajax“ - „Barcelona“  2:1

Įpusėjus kėliniui „Ajax“ išsiveržė į priekį. 19 minutę Thulani Serero po puikaus perdavimo atsidūręs vienas prieš vartininką nukreipė kamuolį į dešinį apatinį vartų kampą.

Besibaigiant kėliniui „Ajax“ skirtumą padvigubino. Danny Hoesenas pasiuntė kamuolį iš 11 metrų į dešinį vartų kampą.

Prasidėjus antrajam kėliniui „Barcelona“ įgijo kiekybinę persvarą. Raudona kortelė nubaustas Joelis Veltmanas, o Xavi realizavo 11 metrų baudinį ir sušvelnino rezultatą 1:2.

19 min. (1:0) Th.Serero.

42 min. (2:0) D.Hoesenas

49 min. (2:1) Xavi (11 metrų baudinys)

49 min. J.Veltmanas - raudona kortelė

Turnyro lentelės.

BNS: E grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Londono „Chelsea“ (Anglija)               5 3 0 2  11:3    9

2. „FC Basel“ (Šveicarija)                   5 2 2 1   5:4    8

3. Gelzenkircheno „Schalke 04“ (Vokietija)   5 2 1 2   4:6    7

4. Bukarešto „Steaua“ (Rumunija)             5 0 3 2   2:9    3

F grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Londono „Arsenal“ (Anglija)               5 4 0 1   8:3   12

2. Dortmundo „Borussia“ (Vokietija)          5 3 0 2   9:5    9

3. „SSC Napoli“ (Italija)                    5 3 0 2   8:9    9

4. Marselio „Olympique“ (Prancūzija)         5 0 0 5   4:12   0

G grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, įvarčių skirtumas, taškai):

1. Madrido „Atletico“ (Ispanija)             5 4 1 0  13:3   13

2. Sankt Peterburgo „Zenit“ (Rusija)         5 1 3 1   4:5    6

3. „FC Porto“ (Portugalija)                  5 1 2 2   4:5    5

4. Vienos „Austria“ (Austrija)               5 0 2 3   1:9    1

H grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, įvarčių skirtumas, taškai):

1. „Barcelona“ (Ispanija)                    5 3 1 1  10:4   10

2. „AC Milan“ (Italija)                      5 2 2 1   8:5    8

3. Amsterdamo „Ajax“ (Olandija)              5 2 1 2   5:8    7

4. Glazgo „Celtic“ (Škotija)                 5 1 0 4   2:8    3