Čempionų lyga – „Napoli“ tragedija, „Borussia“ stebuklas ir Neymaro šou

„Napoli“ futbolininkai paskutinėse Čempionų lygos grupės rungtynėse padarė neįtikėtiną darbą – nugalėjo Londono „Arsenal“ klubą 2:0 ir jau buvo atidengę antrojo etapo uždangą. Tačiau 87-ą minutę Marselyje įmuštas Dortmundo „Borussia“ įvartis italų euforiją pavertė tragedija. Po paskutiniųjų grupės rungtynių paaiškėjo penkių likusiųjų kelialapių į „Last 16“ etapą savininkai. Paskutinį turą vainikavo Neymaro šou Barselonoje.

Neymaras paskutinį turą vaikinavo fantastišku pasirodymu.<br>AP nuotr.

2013-12-11 21:04, atnaujinta 2018-02-19 21:08

Į kitą Čempionų lygos etapą pateko: „Manchester United“, Lėverkuzeno „Bayer“, Madrido „Real“, Stambulo „Galatasaray“, „Paris Saint-Germain“, Pirėjo „Olympiakos“, Miuncheno „Bayern“, „Manchester City“, Londono „Chelsea“, „Londono „Arsenal“, Dortmundo „Borrusia“, Gelzenkircheno „Schalke“, Sankt Peterburgo „Zenit“, „Milan“, Madrido „Atletico“ ir „Barcelona“.

Antrojo Čempionų lygos etapo burtai vyks gruodžio 16 dieną Šveicarijoje. Antrasis etapas prasidės po ilgos pertraukos – vasario 18 dieną. Jis vyks atkrintamųjų varžybų sistema. Pirmąsias vietas grupėje užėmusios komandos varžysis su antroje likusiais klubais.

Italijos futbolo gerbėjai trečiadienį verkia. Iš pradžių apraudoję Turino „Juventus“ pasitraukimą po dramos Stambule, šį kartą jie turėjo lieti ašaras dėl „Napoli“ tragedijos.

Prieš „Arsenal“ pirmavę „Napoli“ jau trynė rankomis, nes Marselyje „Borussia“ iki paskutiniųjų minučių 1:1 laikėsi su „Olympique“. Tokiu atveju į kitą etapą būtų žengę „Arsenal“ ir „Napoli“.

Tačiau 87-ąją minutę Kevino Grosskreutzo įvartis sukėlė euforijos bangą Dortmunde. Tai reiškė kilpą „Napoli“ komandai.

Paradoksalu, bet į kitą etapą prasmuko prasčiausias Čempionų lygoje žaidžiantis Italijos klubas – „Milan“. „Serie A“ gerokai buksuojanti Milano komanda sužaidė parankiomis lygiosiomis 0:0 su Amsterdamo „Ajax“ ir grupėje užėmė antrąją vietą.  „Milan“ nuo 22-os minutės žaidė dešimtyje.  Pirma liko „Barcelona“. Ispanijos klubo futbolininkai įrodė, kad gali sėkmingai žaisti ir be savo vedlio Lionelio Messi. Katalonai namie net 6:1 sutrypė Glazgo „Celtic“ ekipą.

Puikiai argentinietį pavadavo brazilas Neymaras. Jis įmušė net tris įvarčius – visi jie krito nuo 44 iki 58 minutės.

Lemiamoje dvikovoje E grupėje „Schalke“ 2:0 nugalėjo tiesioginį konkurentą „Basel“ ir prasibrovė kelią tolyn.

Be abejo, Vokietijos komandai gerokai pagelbėjo dar 31-ą minutę „Basel“ žaidėjui parodyta raudona kortelė.

E grupė (pradžia 21 val. 45 min.):

Londono „Chelsea“ – Bukarešto „Steaua“ 1:0. D.Georgievskis (10 į savo vartus).

Gelzenkircheno „Schalke“ – „Basel“ 2:0. J.Draxleris (51), J.Matipas (57).

F grupė:

Marselio „Olympique“ – Dortmundo „Borussia“ 1:2. S.Diawara (14)/ R.Lewandowskis (4), K.Grosskreutzas (87).

„Napoli“ – Londono „Arsenal“ 2:0. G.Higuainas (74), J.Callejonas (90).

G grupė:

Madrido „Atletico“ – „Porto“ 2:0. R.Garcia (14), D.Costa (37).

Vienos „Austria“ – Sankt Peterburgo „Zenit“ 4:1. Ph.Hosineris (44, 51), T.Junas (48), R.Kienastas (90)/ A.Keržakovas (35).

H grupė:

„Milan“ – Amsterdamo „Ajax“ 0:0.

„Barcelona“ – Glazgo „Celtic“ 6:1. G.Pique (7), P.Rodriguezas (40), Neymaras (44, 48, 58), C.Tello (72)/ G.Samaras (81).

Turnyro lentelės:

A grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. „Manchester United“ (Anglija) 6 4 2 0 12:3 14

2. Leverkuzeno „Bayer 04“ (Vokietija) 6 3 1 2 9:10 10

----------

3. Donecko „Šachtar“ (Ukraina) 6 2 2 2 7:6 8

----------

4. „Real Sociedad“ (Ispanija) 6 0 1 5 1:10 1

Galutinė B grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Madrido „Real“ (Ispanija) 6 5 1 0 20:5 16

2. Stambulo „Galatasaray“ (Turkija) 6 2 1 3 8:14 7

--------------

3. Turino „Juventus“ (Italija) 6 1 3 2 9:9 6

4. „FC Kobenhavn“ (Danija) 6 1 1 4 4:13 4

C grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai): 1. „Paris St-Germain“ (Prancūzija) 6 4 1 1 16:5 13

2. Pirėjo „Olympiakos“ (Graikija) 6 3 1 2 10:8 10

----------

3. Lisabonos „Benfica“ (Portugalija) 6 3 1 2 8:8 10

----------

4. Briuselio „RSC Anderlecht“ (Belgija) 6 0 1 5 4:17 1

D grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Miuncheno Bayern (Vokietija) 6 5 0 1 17:5 15

2. „Manchester City“ (Anglija) 6 5 0 1 18:10 15

----------

3. Plzeno „Viktoria“ (Čekija) 6 1 0 5 6:17 3

----------

4. Maskvos CSKA (Rusija) 6 1 0 5 8:17 3 Galutinė E grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Londono „Chelsea“ (Anglija) 6 4 0 2 12:3 12

2. Gelzenkircheno „Schalke 04“ (Vokietija) 6 3 1 2 6:6 10

----------

3. „FC Basel“ (Šveicarija) 6 2 2 2 5:6 8

----------

4. Bukarešto „Steaua“ (Rumunija) 6 0 3 3 2:10 3

Galutinė F grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Dortmundo „Borussia“ (Vokietija) 6 4 0 2 11:6 12

2. Londono „Arsenal“ (Anglija) 6 4 0 2 8:5 12

----------

3. „SSC Napoli“ (Italija) 6 4 0 2 10:9 12

----------

4. Marselio „Olympique“ (Prancūzija) 5 0 0 6 5:14 0

Galutinė G grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, įvarčių skirtumas, taškai):

1. Madrido „Atletico“ (Ispanija) 6 5 1 0 15:3 16

2. Sankt Peterburgo „Zenit“ (Rusija) 6 1 3 2 5:9 6

----------

3. „FC Porto“ (Portugalija) 6 1 2 3 4:7 5

----------

4. Vienos „Austria“ (Austrija) 6 1 2 3 5:10 5

Galutinė H grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, įvarčių skirtumas, taškai):

1. „Barcelona“ (Ispanija) 6 4 1 1 16:5 13

2. „AC Milan“ (Italija) 6 2 3 1 8:5 9