Niekas negalėtų ginčytis, kad Olandijos rinktinės treneris Louisas van Gaalas yra vertas tų pinigų, kuriuos jam moka.

K.Van Huntelaaras.<br>AP nuotr.

AP ir lrytas.lt inf.

Jul 2, 2014, 10:45 PM, atnaujinta Feb 12, 2018, 7:08 AM

Olandai pasaulio futbolo čempionate Brazilijoje tris kartus persvėrė rezultatą atsilikdami 0:1. Keturis iš septynių įvarčių, per pastarąsias trejas rungtynes „Oranje“ įmušė po L. Van Gaalo atlikto keitimo antrajame kėlinyje.

„Mūsų stiprybė šiame čempionate ta, kad kiekvienas žaidėjas, pakilęs nuo atsarginių suolo, gali daryti didelę įtaką komandai. Kiekvienas yra ryškus“, - sakė puolėjas Arjenas Robbenas.

Tą puikiai iliustravo puolėjas Klaasas Van Huntelaaras aštuntfinalio rungtynėse su Meksika. 78 minutę Robiną van Persie pakeitęs futbolininkas per 21 minutę atliko rezultatyvų perdavimą Wesley Sneijderiui, kuris išlygino rezultatą. O per pridėtą antrojo kėlinio laiką K.van Huntelaaras realizavo 11 metrų baudinį, kurį uždirbo A.Robbenas, ir išplėšė olandams pergalę.

Grupės rungtynėse su Australijos rinktine pirmojo kėlinio pabaigoje aikštėje pasirodęs Memphis Depay padiktavo toną olandų žaidimą. 20-metis puolėjas atliko rezultatyvų perdavimą R.van Persie, o pergalingu tapusį įvartį įmušė pats. Olandai iškovojo pergalę 2:3.

Paskutinėse B grupės rungtynėse su Čilės rinktine abu Olandijos rinktinės įvarčius įmušė po keitimo pasirodę Leroy'us Feras ir M.Depay.

„Mes turime puikią kovotojų dvasią. Aštuntfinalyje su Meksika iki paskutinių akimirkų mes neabejojome, kad laimėsime“, - prisiminė W.Sneijderis.

62 metų L.van Gaalas, kuris kitą sezoną treniruos „Manchester United“ ekipą, rizikavo rungtynėse su Meksika 76 minutę nusprendęs pakeisti kapitoną R.van Persie. Tačiau jo taktiniai sprendimai pasiteisino.

Kitas išbandymas Olandijos rinktinės laukia liepos 5 dieną ketvirtfinalyje su Kosta Rikos komanda. Čia olandai turės verstis be Nigelo De Jongo. Pastarasis aštuntfinalyje jau 9 minutę turėjo palikti aikštę dėl kirkšnies traumos. Jam čempionatas baigtas. Jį pakeisti turėtų Bruno Martinsas Indi.

„Pasitikime savimi. Patekome tarp aštuonių stipriausių komandų ir galime laimėti“, - įsitikinęs A.Robbenas.