Argentiniečiai įveikė 24 metus neperžengtą barjerą

Rungtynių akimirka.<br>AFP/Scanpix nuotr.

Jul 5, 2014, 4:42 PM, atnaujinta Feb 12, 2018, 5:13 AM

Belgijos futbolo rinktinė neprilygo argentiniečiams. Pasaulio futbolo čempionato ketvirtfinalyje Argentinos rinktinė 1:0 nugalėjo Belgijos komandą ir žengė į pusfinalį.

Įvartis. Mačo pradžioje  Angelis Di Maria siuntė kamuolį arčiau vartų, šis nuo V.Kompany atsimušė G.Higuainui. Argentinietis smūgiavo į vartus ir išvedė Argentinos rinktinę į priekį.

Netektis. 32 minutę aikštę paliko A.Di Maria. Saugas dėl traumos nebegalėjo tęsti rungtynių.

Nežaidė. Prieš rungtynes buvo nerimaujama dėl puolėjo Sergio Aguero. Jis susižeidė paskutinėse F grupės rungtynėse su Nigerijos rinktine. Jis praleido aštuntfinalio mačą su šveicarais. Argentinos rinktinės treneris nusprendė patausoti futbolininką ir ketvirtfinalio mače.

Kelias. Tiek Belgijos, tiek Argentinos rinktinės šiame čempionate nebuvo patyrusios pralaimėjimų. Iki ketvirtfinalio abi komandos žygiavo visas rungtynes laimėjusios vieno įvarčio skirtumu. Argentiniečiai pratęsė šią tradiciją.

Istorija. Argentinos rinktinė į pusfinalį pateko po 24 metų pertraukos.

Praeitis. Argentiniečiai į ketvirtfinalį pateko 10-ąjį kartą, bet tik tris kartus iškovojo teisę žengti toliau. Belgijos rinktinė į ketvirtfinalį pateko trečiąjį kartą.

Pusfinalis. Pusfinalyje argentiniečiai žais su Olandijos ir Kosta Rikos ketvirtfinalio poros nugalėtoja.

Pusfinalis II. Kitame pusfinalyje žais Brazilijos ir Vokietijos rinktinės.

Rungtynės

2 min. Jau mačo pradžioje teisėjas subarė kietai dėl kamuolio kovojusius J.Mascherano ir A.Witselį.

4 min. Progą turėjo G.Higuainas, tačiau jo smūgį blokavo V.Kompany.

8 min. A.Di Maria siuntė kamuolį arčiau vartų, šis nuo V.Kompany atsimušė G.Higuainui. Argentinietis smūgiavo į vartus ir išvedė Argentinos rinktinę į priekį 1:0.

21 min. Puikus A.Di Marios perdavimas, tačiau G.Higuainas jo nelaukė. Th.Courtois sugavo kamuolį.

26 min. L.Messi veržėsi link belgų baudos aikštelės, tačiau trys Belgijos rinktinės gynėjai iškrapštė kamuolį iš argentiniečio.

27 min. K.de Bruyne smūgiavo į argentiniečių vartus, tačiau vartininkas smūgį atrėmė. Netrukus L.Messi nuskubėjo į kontrataką, tačiau V.Kompany perėmė kamuolį.

29 min. Gavęs tolimą perdavimą A.Di Maria smūgiavo į vartus, tačiau kamuolys pataikė į V.Kompany.

32 min. Traumą patyrė A.Di Maria. Rimta netektis Argentinos rinktinei. Jį pakeitė Enzo Perezas.

38 min. Prie pat baudos aikštelės nugriautas L.Messi. Argentinietis kėlė baudos smūgį iį 17 metrų, tačiau kamuolys skriejo virš vartų.

42 min. K.Mirallasas galva nukreipė kamuolį į argentiniečių vartus, tačiau netiksliai.

50 min. G.Higuainas smūgiavo į vartus tačiau pataikė į D.Van Buyteną.

59 min. Galimybę turėjo M.Fellaini, tačiau jam smūgiuoti galva sutrukdė varžovas.

72 min. M.Fellaini bandė smūgiuoti į vartus, bet argentiniečiams pavyko išmušti kamuolį.

73 min. Belgai perėmė kamuolį, A.Witselis smūgiavo į vartus, tačiau jo smūgį blokavo argentinietis.

90 min. L.Messi skubėjo į greitą ataką, jis atsidūrė vienas prieš vartininką, tačiau T.Courtois atmušė kamuolį.

90+4 min. Belgijos rinktinė turėjo galimybę išlyginti rezultatą, tačiau progos išnaudoti nepavyko. Argentiniečiai iškovojo pergalę ir žengė į pusfinalį.