Belgijos rinktinė žino argentiniečių silpnąsias vietas

Kol kas nė vienas iš Argentinos varžovų nesugebėjo sustabdyti Lionelio Messi. Galbūt Belgijai pavyks – „raudonieji velniai“ pasiruošę mesti iššūkį Argentinai pasaulio čempionato ketvirtfinalyje šį vakarą.

L.Messi.<br>Reuters/Scanpix nuotr.

2014-07-05 06:00, atnaujinta 2018-02-12 05:32

Pirmą kartą pasaulio čempionate Argentina susidurs su varžovu, kuris turi ne menkesnį atakų arsenalą nei ji pati.

„Mes turėsime prisitaikyti, bet man labai įdomu bus pamatyti, kaip jie prisitaikys prie mūsų“, – sakė Belgijos rinktinės treneris Marcas Wilmotsas.

Į vartus smūgiavo 38 kartus

Pakeliui į ketvirtfinalį Argentina strigo ir tik L.Messi magija padėdavo prasiskverbti pro tankią varžovų gynybą.

Šeštadienį Brazilijoje argentiniečiams teks žaisti prieš jauną ambicingą komandą, kuri laikoma labiausiai nenuspėjama kovoje dėl čempionų titulo.

Nors ketvirtfinalyje prireikė pratęsimo, kad 2:1 įveiktų JAV komandą, Belgijos rinktinė parodė raumenis atakuodama, ir tai turėtų būti rimtas įspėjimas kartais skylėtai Argentinos gynybai.

Belgai atliko net 38 smūgius, pusę jų – saugai Kevinas de Bruyne’as ir Edenas Hazard’as bei puolėjai Divockas Origi ir Romelo Lukaku. Jų atakos ilgai nevirto įvarčiais tik dėl JAV komandos vartininko Timo Howardo įspūdingo žaidimo.

Turi stebuklingą gelbėtoją

Argentinos atakos Brazilijoje nėra tokios galingos, kaip buvo prognozuota.

Vidurio puolėjas Gonzalo Higuainas per ketverias rungtynes nėra įmušęs įvarčio, o jo atakų partneris Sergio Aguero iškrito iš rikiuotės dėl traumos.

Šį „Manchester City“ puolėją pakeitė Ezquielis Lavezzi, bet jis nebuvo pavojingas mače su Šveicarija.

Užtat yra L.Messi.

Mažasis genijus apsireikšdavo, kai Argentinai jo reikėdavo labiausiai. Jis pelnė įvarčių kiekviename grupės mače, o aštuntfinalyje per pratęsimą atliko perdavimą Angeliui di Mariai, kuris pasiuntė kamuolį į šveicarų vartus 118-ąją minutę.

„Žinojome, kad pakliūsime į tokią situaciją, nes toks yra futbolas. Sėkmė buvo mūsų pusėje, – sakė L.Messi. – Visi mačai klostosi labai atkakliai ir viską nulemia detalės.“

Belgijos treneris M.Wilmotsas nelygino abiejų komandų jėgų, bet pastebėjo, kad Argentina turi silpnų vietų.

„Aišku, jie turi A.di Marią, E.Lavezzi, G.Higuainą ir L.Messi, – sakė M.Wilmotsas. – Tačiau aš mačiau, kad jiems trūksta pusiausvyros komandiniame žaidime. Jie turi bėdų.“

Jei L.Messi išlaikys tokią puikią sportinę formą, jis sukels bėdų Belgijai, pripažino M.Wilmotsas.

„Bet jei manęs paklaustumėte, ką aš pasirinkčiau – gerą kolektyvą ar vieną didį žaidėją, aš rinkčiausi komandą“, – dėstė belgas.

Vieni kitų nepažįsta

Belgija ir Argentina nežaidė tarpusavyje nuo 1986 m., kai abi komandos išgyveno pakilimą.

1982 metais Belgija įveikė Argentiną pirmosiose pasaulio čempionato rungtynėse.

Po ketverių metų Diego Maradona įmušė abu įvarčius ir po pergalės 2:0 pusfinalyje prieš belgus išvedė Argentiną į kelią antrojo pasaulio čempionų aukso link. (AP, LR)