Kartus startas: „Žalgiris“ Kroatijoje pralaimėjo „Dinamo“

Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai nesėkme pradėjo Čempionų lygos atrankos turnyro antrąjį etapą. Pirmosiose rungtynėse išvykoje žalgiriečiai 0:2 (0:0) nusileido Zagrebo „Dinamo“ ekipai.

Rungtynių akimirka.<br>zalgiris-vilnius.lt nuotr.

2014-07-15 20:11, atnaujinta 2018-02-11 23:11

Mačas. Pirmajame kėlinyje „Dinamo“ futbolininkai kontroliavo kamuolį, tačiau žalgiriečiams pavyko apsiginti. Antrojo kėlinio pradžioje D.Čopas gavo kamuolį baudos aikštelėje, atmetė jį atgal alžyriečiui A.Sudani, o šis smūgiavo į vartus ir išvedė šeimininkus į priekį. Įpusėjus kėliniui „Žalgirio“ gynyba sutrūkinėjo antrąkart. Šeimininkai pasinaudojo kiekybine persvara svečių baudos aikštelėje, o kamuolį į vartus pasiuntė D.Antoličius. 2:0.

Patirtis. „Dinamo“ komandoje žaidžia trys futbolininkai, dalyvavę pasaulio čempionate Brazilijoje. Starto sudėtyje pasirodė Marcelo Brozovičius ir Kroatijos rinktinės, Portugalijos rinktinės vartininkas Eduardo ir alžyrietis El Abri Hillelis Soudani.

Sirgaliai. „Žalgirį“ į Zagrebą atlydėjo maždaug šimtas ištikimiausių sirgalių.

Reakcija. Po pirmojo kėlinio šeimininkų sirgaliai „Dinamo“ komandą išlydėjo švilpimu. Rezultatas 0:0 jų netenkino.

Pastiprinimas. Prieš Čempionų lygos atranką žalgiriečiai sulaukė pastiprinimo. Sugrįžo saugas Mantas Kuklys, kuris buvo paskolintas Prahos „Bohemians 1905“ klubui. Taip pat „Žalgiris“ susigrąžino tai pačiai komandai paskolintą gynėją Egidijų Vaitkūną. Sugrįžo saugas iš Rusijos Pavelas Komolovas, kuris pusmetį praleido Graikijos stipriausioje lygoje. Prie komandos prisijungė gynėjas iš Bosnijos ir Hercegovinos Semiras Kerla. Taip pat praėjusią savaitę komandą papildė puolėjas iš Brazilijos Adi Rocha.

Varžovas. „Dinamo“ 16 kartų tapo Kroatijos čempione, 12 kartų - šalies taurės ir 5 kartus - Supertaurės laimėtoja. Praėjusį sezoną „Dinamo“ dalyvavo Čempionų lygos atrankos turnyre, bet į grupių etapą nepateko, suklupo paskutiniajame etape. Po šios nesėkmės Zagrebo ekipa persikėlė į Europos lygos grupių etapą, tačiau jo B grupėje liko paskutinė.

Rungtynės. Atsakomasis mačas liepos 22 dieną vyks Vilniuje.

Rungtynės

„Dinamo“: Eduardo, Ivo Pinto, Luisas Ibanezas, Leonardo Sigali, Josipas Šimuničius, Arijanas Ademi, Marcelo Brozovičius, Paulo Machado, El Arbi Hillelis Soudani, Domagojus Antoličius, Duje Čopas.

„Žalgiris“: A.Vitkauskas, G.Freidgeimas, S.Kerla, E.Vaitkūnas, A.Švrljuga, M.Kuklys, A.Žulpa,D.Šemberas, J.Wilkas, S.Nyuiadzi, Adi.

Pirmasis kėlinys

5 min. P.Machado smūgiuoja vartų link. Kamuolys nuo žalgiriečio palieka aikštę. Po kampinio kamuolį atmuša A.Vitkauskas.

12 min. Trys iš eilės aikštės šeimininkų atakos. Kol kas pasiekti tikslo jiems nepavyksta.

15 min. Dar vienas kampinis prie „Žalgirio“ vartų. Kamuolį pagavo vartininkas A.Vitkauskas.

16 min. Žalgiriečiai pirmą kartą pasiekė varžovų baudos aikštelę, tačiau pavojingos atakos sukurti nepavyko.

21 min. Greita „Žalgirio“ ataka. S.Nyuiadzi kamuolį iš po kojų išmušė gynėjas.

23 min. A.Žulpa iš toli smūgiavo į vartus.

26 min. Vartų link smūgiavo gynėjas E.Vaitkūnas. Smūgis – netikslus.

29 min. L.Ibanezas kėlė baudos smūgį. Kamuolys skriejo virš vartų.

32 min. M.Brozovičius smūgiavo į vartus, tačiau pataikė į S.Kerlą.

39 min. Geltona kortele už vaidybą nubaustas Adi. Jis po tolimo E.Vaitkūno perdavimo nuskubėjo į ataką, perkėlė kamuolį per gynėją ir krito baudos aikštelėje.

Antrasis kėlinys

52 min. Po "Žalgirio" gynėjų klaidos A.Sudani baudos aikštelės viduryje smūgiavo į vartų pusę, tačiau smūgis buvo silpnas ir netikslus.

58 min. A.Soudani išvedė šeimininkus į priekį. D.Čopas gavo kamuolį baudos aikštelėje, atmetė jį atgal alžyriečiui, šis smūgiavo į vartus.

61 min

. G.Freidgeimas apsigina nuo greitos varžovų atakos, išspirdamas kamuolį į kampinį.

63 min. M.Kuklys kėlė baudos smūgį, varžovas galva išmušė kamuolį, o šeimininkai nuskubėjo į greitą ataką. Iš baudos aikštelės prieigų į vartus vėl smūgiavo A.Sudani. Šį kartą žalgiriečiams pasisekė.

70 min. Žalgiriečių gynyba subyrėjo. Šeimininkai pasinaudojo kiekybine persvara svečių baudos aikštelėje ir jos prieigose, o kamuolį į vartus pasiuntė D.Antoličius. 2:0.

74 min.

Žalgiriečiai surengė keletą atakų prie varžovų baudos aikštelės, tačiau svečiams nieko pavojingo sukurti nepavyko.