„Euro 2016“ atranka: islandai tėškė antausį Olandijos rinktinei

Islandai pratęsė Olandijos rinktinės bėdas Europos čempionato atrankoje.<br>AFP/Scanpix nuotr.

Oct 13, 2014, 9:53 PM, atnaujinta Jan 27, 2018, 11:23 AM

Olandijos futbolo rinktinė netikėtai klimpsta 2016 metų Europos futbolo čempionato atrankos A grupėje. Olandai 0:2 išvykoje nusileido Islandijos futbolininkams.

Tai jau antrasis olandų pralaimėjimas per trejas rungtynes. Atranką ketvirtoji rinktinė FIFA reitinge pradėjo pralaimėjimu čekams (1:2).

Islandams pergalę atnešė du Gylfi Sigurdssono įvarčiai pirmajame kėlinyje.

Tai buvo pirmoji Islandijos nacionalinės komandos pergalė prieš olandus ekipos istorijoje. Olandų ir islandų keliai susikirto vienuolika kartų.

Olandai kamuolį kontroliavo net 69 proc. rungtynių. Tačiau 652 perdavimai privedė tik prie 3 tikslių smūgių į vartų plotą. Islandams tokiam pat rezultatui užteko 136 perdavimų.

A grupės viršūnėje su islandais įsitvirtino Čekijos rinktinė, svečiuose 4:2 užtikrintai nugalėjusi Kazachstaną.

Kitoje A grupės dvikovoje kaimynai latviai Rygoje išplėšė lygiąsias su Turkija – 1:1.

Didžiausią pergalę pasiekė Kroatijos rinktinė, net 6:0 pažeminusi Azerbaidžaną.

Tuo tarpu italai toje pačioje H grupėje tik 1:0 svečiuose nugalėjo Maltą.

Italų įvarčio autorius – pirmąsias rungtynes rinktinėje sužaidęs Graziano Pelle.

Abi komandos rungtynes baigė turėdamos po dešimt žaidėjų. 28-ąją minutę teisėjas išvarė Maltos atstovą Michaelį Mifsudą, o italai liko be žaidėjo 73-ąją minutę, kai raudonąją kortelę prieš save išvydo Leonardo Bonucci.

Maltos kapitonui parodyta raudonoji kortelė sukėlė didžiulę nepasitenkinimo audrą. Vaizdo įrašo pakartojimai parodė, kad buvo sunku įžvelgti net mažiausią pražangą.

Su naujuoju treneriu Antonio Conte Italijos rinktinė laimėjo visas ketverias rungtynes. Strategas dar nė karto į rinktinę nekvietė puolėjo Mario Balotelli.

„Hattrickas“ užfiksuotas Androjoje. Šeimininkus pražudė trys Izraelio rinktinės nario Omero Damari įvarčiai – 3:1.

Pirmadienio rungtynės

A grupė:

Kazachstanas – Čekija 4:2. J.Logvinenko (84, 90)/ B.Dockalis (13), D.Lafata (44), L.Krejci (56), T.Necidas (88).

Islandija – Olandija 2:0. G.Sigurdssonas (17 iš 11 m, 42).

Latvija – Turkija 1:1. V.Sabala (54)/ B.Kisa (47).

B grupė:

Andora – Izraelis 1:4. I.Lima (15)/ O.Damari (3, 41, 82), T.Hemedas (90 iš 11 m).

Bosnija ir Hercegovina – Belgija 1:1. E.Džeko (33)/ R.Nainggolanas (51).

Velsas – Kipras 2:1. D.Catterillas (18), H.Robsonas-Kanu (23)/ V.Labanas (36).

H grupė:

Kroatija – Azerbaidžanas 6:0. A.Kramaričius (11), I.Perišičius (34, 45), M.Brozovičius (45), L.Modričius (56 iš 11 m), R.Sadygovas (61).

Malta – Italija 0:1. G.Pelle (24).

Norvegija – Bulgarija 2:1. T.Elyounoussi (13), H.Nielsenas (72)/ N.Bodurovas (43).