„Euro 2016” atranka:Serbijoje – riaušės, vokiečiai patyrė fiasko

Serbijos sirgaliai sukėlė riaušes.<br>Reuters/Scanpix nuotr.

Oct 15, 2014, 12:05 AM, atnaujinta Jan 27, 2018, 8:13 AM

Atranka į 2016 metų Europos futbolo čempionatą neišvengė ir politikos. Dar prieš antradienio rungtynes buvo kalbama apie įtampą tarp Serbijos ir Albanijos. Ilgai laukti nereikėjo ir emocijos virto smurtu.

Teisėjas Serbijoje buvo priverstas nutraukti rungtynes, kai 42 minutę prasidėjo didžiulės riaušės.

Sirgaliai įsišėlo tada, kai per tribūnas ir aikštę ėmė skrieti Albanijos vėliava. Pasirodė, kad ją skraidino nuotoliniu pulteliu valdomas lėktuvėlis.

Serbijos rinktinės gynėjas Branislavas Ivanovičius galiausiai sugriebė vėliavą, taip išprovokuodamas susistumdymą tarp žaidėjų. Netrukus teko įsikišti riaušių policijai, kai į aikštę ėmė bėgti sirgaliai.

Beje, tarp jų Albanijos sirgalių nebuvo, nes šiems buvo uždrausta atvykti. Serbijos rinktinės gerbėjai per rungtynes spėjo sudeginti ir NATO vėliavą.

Veiksmas kituose stadionuose

Lietuvos rinktinės – E – grupėje staigmenų užfiksuota nebuvo. Čia vieni favoritų Šveicarijos futbolininkai užtikrintai 4:0 sutriuškino San Marino komandą, kuri dar nėra iškovojusi nė vienos pergalės ar įmuši įvarčio. Pergalė leido šveicarams įsirašyti pirmuosius taškus. Ši komanda anksčiau krito prieš Anglijos ir Slovėnijos komandas.

Vokiečių fiasko

Vokietijos futbolininkų laukia dar didesnė kritikos lavina. Dar neatsigavę po pralaimėjimo D grupėje Lenkijos futbolininkams vokiečiai vėl paslydo. Šįkart pasaulio čempionams antausį skėlė Airijos futbolo rinktinė, kuri per teisėjo pridėtą laiką išlygino rezultatą. Mačas baigėsi 1:1.

Airijos rinktinės žvaigžde tapo 33 metų Johnas O'Shea. Būtent jis 4-ąją teisėjo pridėto laiko minutę priėmė puikų perdavimą ir šaltakraujiškai pasiuntė kamuolį į vokiečių vartų tinklą.

Lenkijos rinktinei kortas kiek sumaišė škotai. Antradienį Lenkijos komanda pirmoji išsiveržė į priekį ir tikėjosi rimtai įsitvirtinti lentelės viršūnėje, bet škotai davė tinkamą atsaką ir lenkams teko lyginti rezultatą.

Rungtynės baigėsi 2:2 ir Lenkijos rinktinė viršūnėje atsidūrė su vieno taško pranašumu.

Žvaigždė muša

Portugalijos rinktinės lyderis Cristiano Ronaldo dovanojo šventę savo sirgaliams Danijoje. Madrido „Real“ žvaigždė penktąją teisėjo pridėto laiko minutę nuginklavo danų vartininką ir leido rinktinei įsirašyti pirmąją pergalę.

Taip ekipa reabilitavosi po sensacingo pralaimėjimo 0:1 Albanijos futbolininkams.

D grupė

Vokietija – Airija 1:1. T.Kroosas (71)/ J.O'shea (90+4)

Gibraltaras – Gruzija 0:3. N.Gelašvilis (9), T.Okriašvilis (19), J.Kankava (69)

Lenkija – Škotija 2:2. K.Maczynski (12), A.Milikas (76)/ S.Maloney (18), S.Naismithas (57)

E grupė

San Marinas – Šveicarija 0:4. H.Seferovičius (10, 24), B.Dzemaili (30), X.Shaqiri (79)

F grupė

Farerų salos – Vengrija 0:1. A.Szalai (21)

Suomija – Rumunija 0:2. B.Stancu (54, 83)

56 min. Šeimininkų žaidėjas A.ringas gavo antrąją geltonąją kortelę.

Graikija – Šiaurės Airija 0:2. J.Wardas (9), K.Lafferty (51)