Gimtadienį šventęs „Šiaulių“ vartininkas išliko „sausas“

P.Valinčius per gimtadienį išsaugojo vartus sausus.<br>fcsiauliai.lt nuotr.

2015-05-16 21:35, atnaujinta 2017-11-28 10:05

Lietuvos futbolo A lygos 13-ojo turo rungtynėse šeštadienį Klaipėdos „Atlanto“ komanda išvykoje sužaidė lygiosiomis 0:0 su „Šiaulių“ ekipa, o Utenos „Utenis“ svečiuose netikėtai 1:0 patiesė Marijampolės „Sūduvą“, kuri pusvalandį turėjo vieno žaidėjo persvarą, bet ja nepasinaudojo.

„Šiaulių“ futbolininkams pirmą kartą rungtynių metu pavyko nepraleisti nė vieno įvarčio. Vis dėlto pirmosios pergalės iškovoti nepavyko, o akistata namuose su Klaipėdos „Atlantu“ baigėsi nerezultatyviomis lygiosiomis – 0:0.

Prie to labiausiai prisidėjo 26-ąjį gimtadienį šeštadienį pažymėjęs šiauliečių vartų sargas Povilas Valinčius.

„Šiauliai“ – Klaipėdos „Atlantas“ 0:0

„Šiauliai“: P.Valinčius, V.Gašpuitis, K.Nesterenka, R.Radavičius, T.Rapalavičius, S.Ševčiukas, B.Usmanovas, M.Vorobjovas, T.Eliošius (90+3 min. E.Pilypas), J.Fomenka, D.Medžiaušis (84 min. R.Gedminas).

„Atlantas“: E.Gertmonas, R.Baravykas, M.Beneta, A.Jepifanovas, A.Jokšas, E.Žarskis, A.Bartkus, D.Norvilas (62 min. R.Krušnauskas), R.Vėževičius (75 min. D.Navikas), M.Maksimovas, A.Paniukovas (75 min. A.Jurgelevičius).

Geltonos kortelės: R.Radavičius (59), K.Nesterenka (88).

Rungtynių pradžioje aktyvesni buvo svečiai, tačiau pirmasis pavojaus židinys kilo prie atlantiečių vartų.

Andrius Jokšas nesėkmingai atmetė kamuolį Edvinui Gertmonui, o tuo pasinaudojęs Tadas Eliošius gavo progą susitikti akistatoje su vartininku. Visgi buvęs „Atlanto“ saugas smūgiavo tiesiai į E.Gertmoną ir komandos į priekį neišvedė.

Kėlinio viduryje galėjo „Atlantas“ galėjo išsiveržti į priekį. Po perdavimo iš dešiniojo krašto pavojingai galva smūgiavo Andrejus Paniukovas, tačiau ruso bandymą efektingu šuoliu puikiai atrėmė P.Valinčius.

Šiauliečiai skyrė didelį dėmesį savo vartų saugumui ir šį kartą gynėsi patikimai. Klaipėdiečiai tiek pirmoje akistatos pusėje, tiek po pertraukos daug pavojingų epizodų nesukūrė.

Po keitimo aikštėje pasirodęs Rokas Krušnauskas galėjo pasižymėti, bet puolėjo iš arti smūgiuotą kamuolį atmušė efektingai sužaidęs „Šiaulių“ vartų sargas.

Dvikovos pabaigoje svečių spaudimas vis didėjo ir po „Šiaulių“ gynėjų klaidos klaipėdiečiai turėjo progą pelnyti pirmąjį įvartį. Prieš vartininką iššokęs Donatas Navikas vietoje smūgio nusprendė atlikti perdavimą, o tokio atakos tęsinio nesitikėjęs Maksimas Maksimovas dėkingos galimybės neišnaudojo.

Paskutinėmis dvikovos akimirkomis P.Valinčius sugavo Andriaus Bartkaus smūgiuotą kamuolį ir padėjo šiauliečiams iškovoti ketvirtąjį tašką šiame sezone.

Pirmą sykį šių metų A lygoje aikštėje pasirodė „Šiaulių“ krašto gynėjas Ernestas Pilypas. Atsigavęs po traumos futbolininkas sulaukė progos pačioje akistatos pabaigoje.

Marijampolės „Sūduva“ – Utenos „Utenis“ 0:1 (0:0)

„Sūduva“: D.Bartkus, V.Bagdanavičius (50 min. M.Kovačevičius), N.Prebiračevičius, M.Ugge, M.Živkovičius, M.Šoblinskas, V.Baranovskis, P.Kiselevskis (35 min. E.Veliulis), V.Šilėnas, K.Chvedukas, T.Radzinevičius.

„Utenis“: P.Leusas, J.Aleksandravičius, R.Freidgeimas, M.Fridrikas, G.Zagurskas, E.Vainoras (46 min. I.Tračynskis), V.Jeriomenka, P.Krasnovskis, E.Mastianica (90+1 min. M.Dūda), A.Tručinskas, D.Kazubovičius (84 min. J.Vereščiakas).

Įvartis: P.Krasnovskis (61).

Geltonos kortelės: V.Šilėnas (64), T.Radzinevičius (90+1); G.Zagurskas (33, 58), A.Tručinskas (39), P.Leusas (76). Raudona kortelė: G.Zagurskas (58)

Vos kartą į vartų stačiakampį pataikęs „Utenis“ iškovojo kiek netikėtą pergalę  A lygoje.

Pusvalandį mažumoje žaidusi Aukštaitijos komanda svečiuose atlaikė Marijampolės „Sūduvos“ spaudimą ir Povilo Krasnovskio įvarčio dėka į Uteną parsivežė tris taškus – 1:0 (0:0).

Pirmajame kėlinyje stadione daugiausiai aidėjo žiūrovų nusivylimo šūksniai, kadangi jų palaikoma „Sūduva“ nerado vaistų prieš mobilizuotą svečių gynybą.

Pirmasis pavojingas epizodas įvyko vos 19-ą mačo minutę, kai gražiai sužaidęs su Tomu Radzinevičiumi prieš vartus iššoko Valentinas Baranovskis, bet buvo užfiksuota nuošalė.

Kėlinio viduryje po perdavimo į baudos aikštelę grubiai suklydo į kamuolį nepataikę abu „Utenio“ vidurio gynėjai. Jų laimei, T.Radzinevičius smūgiuoti nespėjo, nes laiku prie jo prišoko ir gaisrą užgesino Aurimas Tručinskas.

Sužaidus 35 minutes, „Sūduvos“ komandos treneriai į aikštę metė Ernestą Veliulį, o į pakeisto Povilo Kiselevskio vietą iš krašto buvo perstumtas Vaidotas Šilėnas. Šie taktiniai manevrai pagyvino aikštės šeimininkų atakas. Netrukus adresatų nesurado labai pavojingas T.Radzinevičiaus perdavimas link vartų, po to pats puolėjas smūgiu galva nepataikė į vartus po aukšto V.Baranovskio perdavimo. Kėlinio pabaigoje po kampinio prie uteniškių vartų kilo sumaištis, bet Marius Šoblinskas iš aštraus kampo pasiuntė kamuolį virš vartų.

Pirmajame kėlinyje nė viena komanda nesugebėjo pataikyti į vartų stačiakampį, tiek Pavelui Leusui, tiek Džiugui Bartkui nereikėjo įsijungti į žaidimą.

Po pertraukos vaizdas aikštėje nesikeitė. Aikštės šeimininkai didelėmis pajėgomis užgulė uteniškių vartus, tačiau ir toliau nieko pavojingo sukurti nesisekė.

57-ąją minutę teisėjui užfiksavus pražangą prieš T.Radzinevičių, stipriu smūgiu į jau gulintį puolėją kamuolį pasiuntė Gabrielius Zagurskas, užsidirbdamas antrą geltoną kortelę, ir buvo priverstas anksčiau laiko baigti rungtynes.

Tačiau ir be vieno žaidėjo likęs „Utenis“ jau po kelių minučių išsiveržė į priekį. Uždirbus kampinį, pirmuoju tiksliu svečių smūgiu į vartus įvartį įmušė Povilas Krasnovskis.

Atsakomosios „Sūduvos“ atakos metu žiūrovai ėmė reikalauti skirti baudinį po to, kai T.Radzinevičiaus smūgiuotas kamuolys pataikė į visiškai šalia buvusio Juliaus Aleksandravičiaus ranką. Teisėjo švilpukas tylėjo.

71-ąją minutę už galvų griebėsi visa Marijampolės komanda. Po perdavimo iš krašto T.Radzinevičius numetė kamuolį visiškai laisvam M.Šoblinskui, tačiau šio smūgį paskutiniu momentu sugebėjo blokuoti Mantas Fridrikas.

Per likusį laiką pasiaukojančiai žaidęs „Utenis“ atlaikė suvalkiečių milžinišką, tačiau bedantę atakų laviną ir iškovojo kiek netikėtą trečiąją pergalę sezone.

Nusivylę rungtynių eiga Marijampolės komandos žiūrovai jau per arbitro pridėtą laiką svečių komandą „pagerbė“ link jų suolelio mestais žiebtuvėliais.

Turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

10. Šiaulių „Šiauliai“ 13 0 4 9 11:35 4

Rezultatyviausi čempionato žaidėjai: A.Paniukovas („Atlantas“) ir T.Radzinevičius („Sūduva“) – po 12, Elivelto („Žalgiris“) – 9, L.Kochanauskas („Trakai“) ir A.Rimkevičius („Stumbras“) – po 8 įvarčius.