„Wolfsburg“ futbolininkai pirmąsyk iškovojo Vokietijos taurę

„Wolfsburg“ futbolininkai pirmąsyk klubo istorijoje laimėjo Vokietijos taurę. Finalo rungtynėse Berlyno olimpiniame stadione šeštadienį jie 3:1 (3:1) nugalėjo Dortmundo „Borussia“ ekipą.

Vokietijos taurę iškovojo „Wolfsburg“ futbolininkai.<br>AP nuotr.
B.Dostas įmušė trečiąjį įvartį.<br>AP nuotr.
Mačo akimirka<br>AP nuotr.
J.Kloppui nepavyko iškovoti su „Borussia“ paskutinio trofėjaus.<br>AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (14)

May 30, 2015, 11:08 PM, atnaujinta Nov 25, 2017, 1:44 PM

Nors jau 5-ąją minutę „Borussia“ puolėjas P.Aubameyangas įmušė pirmąjį įvartį, „Wolfsburg“ nesutriko po tokio šalto dušo. Dieterio Heckingo auklėtiniai pirmajame kėlinyje ne tik išlygino rezultatą, bet įmušę tris įvarčius susikrovė lemtingą persvarą.

22-ąją minutę pasižymėjo Luizas Gustavo, 33-iąją – Kevinas De Bruyne'as, o 38-ąją – Basas Dostas.

Nors po pertraukos Jurgenas Kloppas leido į aikštę naujus žaidėjus, paskutinį mačą Dortmundo komandai vadovavęs treneris atsisveikino su „Borussia“ pralaimėjimu.

„Wolfsburg“ antrąsyk per klubo istoriją žaidė finale. 1995 metais jie 0:3 pralaimėjo lemiamą mūšį Menchengladbacho „Borussia“ ekipai.

Šį sezoną Vokietijos pirmenybėse „Wolfsburg“ užėmė antrąją vietą (69 taškai), o Dortmundo „Borussia“ liko septinta (46 taškai).

Vokietijos taurės finalas buvo surengtas 72-ąjį kartą.

TROFĖJUS. Dabartinį Vokietijos taurės trofėjų  pasiūlė sukurti Peco Bauwensas. Buvęs DFB prezidentas 1954-aisiais nusprendė, jog reikia pakeisti prizą, kuris buvo teikiamas nuo 1935 iki 1943 metų, nes jis perdaug priminė nacių erą.  6 kg sveriančią taurę iš sidabro pagamino juvelyras Wilhelmas Nagelis. Trofėjų puošia 12 kalnų kristalo gabalų, 12 turmalinų ir 18 nefritų. 1991-aisiais taurės pakyla buvo paaukštinta 5 cm, kad galima būtų įrašyti naujųjų nugalėtojų vardus.