Lietuva nutraukė įvarčių sausrą, bet pralaimėjo šveicarams

Lietuva nusileido Šveicarijai.<br>Mindaugo Kulbio nuotr.
Daugiau nuotraukų (36)

Jun 14, 2015, 9:59 PM, atnaujinta Nov 22, 2017, 10:54 AM

Lietuvos futbolo rinktinė po aštuonių mėnesių pertraukos pelnė įvartį, tačiau pergalės jis neatnešė. Sekmadienio vakarą Vilniuje vykusiose atrankos į 2016 metų Europos futbolo čempionatą rungtynėse I.Pankratjevo treniruojami lietuviai patyrė ketvirtą iš eilės pralaimėjimą – 1:2 (0:0) nusileista Šveicarijai.

Lietuva pirmavo po 64-ąją minutę pelnyto Fedoro Černycho įvarčio, tačiau jau po penkių minučių šveicarai išlygino rezultatą, o 84-ąją minutę pergalingą įvartį pelnė Xerdanas Shakiri.

Vartininkas. Net neprasidėjus rungtynėms mūsiškiai patyrė skaudžią netektį – paaiškėjo, kad žaisti negalės pagrindinis vartų sargas Giedrius Arlauskis. Į kovą mestas Emilijus Zubas patikimai žaidė vartuose, o lietuviai pirmajame kėlinyje varžovams net neleido pagalvoti apie įvartį.

Progos. Realią progą pasižymėti 17 min. turėjo Vykintas Slivka, atsidūręs vienas prieš vartininką, tačiau jaunasis žaidėjas galimybe nepasinaudojo. Antrajame kėlinyje šveicarai dar labiau padidino spaudimą, tačiau įvarčiu savo progų paversti nesugebėjo. Po F.Černycho pelnyto įvarčio varžovai dar labiau suaktyvino spaudimą ir pelnytai šventė pergalę.

Įvartis. Lietuvos rinktinė paskutinį įvartį buvo pelniusi 2014 metų spalio 9 dieną. Tada mūsiškiai 1:0 įveikė Estiją.

Protestas. Kol Lietuvos futbolo federacija (LFF) atsivėrė tylos siena ir nekreipia dėmesio į jai skirtą kritiką, netylėti nusprendė rinktinės aistruoliai. Atrankos mačo į 2016 metų Europos futbolo čempionatą su Šveicarija metu buvo pareikalauta LFF prezidento Juliaus Kvedaro pasitraukimo.

Ištikimiausi Lietuvos futbolo rinktinės aistruoliai iškėlė plakatą, kuriame buvo parašyta „Juliau, padovanok Lietuvai pergalę – išeik.“

Pralaimėjimai. Tai jau antrasis Lietuvos pralaimėjimas šveicarams. Pirmąjį tarpusavio mačą Šveicarijoje lietuviai pralaimėjo 0:4. Lietuviai tada sėkmingai gynėsi pirmąsias 66 minutes, tačiau galiausiai subyrėjo. Tai iki šiol vienintelė rinktinių tarpusavio dvikova.

Ateitis. Kitas rungtynes Lietuva žais rugsėjo 5 dieną Estijoje.

Įtampa. Dėl prastų Lietuvos rinktinės rezultatų futbolo aistruoliai, buvę rinktinės žaidėjai ir kiti su futbolo susiję asmenys reikalauja pokyčių – LFF prezidento Juliaus Kvedaro galvos ir keisti valdymą. Aistruoliai pykčiu netveria ir todėl, kad dėl neaiškių priežasčių į rinktinę nekviečiami geriausi žaidėjai.

Savo nuomonę jau išsakė Aurelijus Skarbalius, Algimantas Liubinskas, Valdas Ivanauskas, Marijonas Mikutavičius ir kiti.

Reitingas. Šveicarija FIFA reitinge užimą 11-ąją, Lietuva – 96-ąją vietas.

Starto sudėtys. Lietuva: Emilijus Zubas, Tomas Mikuckis, Egidijus Vaitkūnas, Linas Klimavičius, Vytautas Andriuškevičius, Deividas Česnauskis, Artūras Žulpa, Vykintas Slivka, Mindaugas Panka, Fedoras Černychas, Deividas Matulevičius.

Šveicarija: Yannas Sommer, Stephanas Lichtsteineris, Ricardo Rodriguezas, Johanas Djourou, Fabianas Scharas, Gokhanas Inleras, Granitas Xhaka, Valonas Behrani, Haris Seferovič, Josipas Drmicas, Xerdanas Shakiri.

Mačo eiga:

2 min. tolimą baudos smūgį atliko Egidijus Vaitkūnas, tačiau šveicarų vartininkas ramiai pagavo kamuolį.

4 min. pirmąjį kampinį prie Lietuvos vartų kėlė Šveicarija, tačiau nieko pavojingo nesukūrė. Po kelių minučių šveicarai atliko pavojingą perdavimą į baudos aikštelę.

7 min. šveicarai mušė įvartį, tačiau teisėjai užfiksavo nuošalę.

10 min. Lietuva uždirbo kampinį, tačiau galva smūgiavusiam Linui Klimavičiui į vartus pataikyti nepavyko.

12 min. Josipas Drmicas pavojingai smūgiavo virš vartų.

17 min. vienas prieš vartininką po puikaus perdavimo atsidūrė Vykintas Slivka, tačiau pasižymėti nesugebėjo – smūgis buvo per silpnas, o nuo vartininko atšokusį kamuolį toliau išspyrė šveicarų gynėjas.

23 min. lietuviai ir toliau sėkmingai žaidė gynyboje ir nevengė atakuoti. Šį kartą iš prasiveržimo į šveicarų baudos aikštelę sukurti pavojingos atakos nepavyko.

31 min. Šveicarai uždirbo kampinį prie Lietuvos vartų, tačiau lietuviai užtikrintai apsigynė.

34 min.  įvyko susistumdymas, kuriame dalyvavo lietuvis Mindaugas Panka. Teisėjas žaidėjus įspėjo.

37 min. gerą progą turėjo šveicaras Ricardo Rodriguezas, bet pataikė tiesiai į lietuvių vartininką Emilijų Zubą.

39 min. kilo pavojus lietuvių baudos aikštelėje, tačiau mūsiškiai galiausiai apsigynė.

44 min. M.Panka už kalbas nubaustas geltona kortele. Nuo vejos po priešininko pražangos sunkiai kėlėsi Deividas Matulevičius.

45 min. galva pavojingai smūgiavo Fedoras Černychas. Teisėjas skelbė pirmojo kėlinio pabaigą, kuriame žaidybinę persvarą turėjo šveicarai, tačiau realiausią progą pelnyti įvartį praleido lietuviai, patikimai žaidę gynyboje.

46 min. nuo pat antrojo kėlinio pradžios šveicarai užspaudė lietuvius prie vartų, bet mūsiškiai ir vėl apsigynė.

53 min. Šveicarai toliau išliko labai aktyvūs ir stengiasi kuo greičiau pelnyti įvartį. Lietuviai toliau patikimai gynėsi.

55 min. J.Drmicas pavojingai smūgiavo, tačiau Emilijus Zubas žaidė patikimai.

57 min. pirmieji keitimai – šveicarų gretose Harį Seferovičių pakeitė Admiras Mehmedi, o Gokhaną Inlerą – Blemiras Džemaili.

61 min. pirmasis Igorio Pankratjevo keitimas – Artūrą Žulpą keičia Karolis Chvedukas.

63 min. smūgiavo Granitas Xhaka, tačiau E.Zubas ir vėl žaidė patikimai.

64 min. Fedoras Černychas mušė įvartį! Lietuva pirmavo 1:0.

69 min. šveicarai išlygino rezultatą – pasižymėjo J.Drmicas.

76 min. V. Slivką pakeitė Gediminas Vičius.

78 min. Šveicarija buvo arti antrojo įvarčio, tačiau kamuolys skrido virš vartų.

80 min. šveicarai dar kartą siuntė kamuolį vartus, tačiau ir vėl po nuošalės.

84 min. antrą įvartį pasiuntė Xerdanas Shakiri. Šveicarija išsiveržė į priekį 2:1.

90 min. teisėjo švilpukas paskelbė rungtynių pabaigą – Lietuva patyrė ketvirtąjį pralaimėjimą iš eilės.