Sugrįžo A lyga: trileris Kaune baigėsi lygiosiomis

Turėjęs kiekybinę persvarą „Klaipėdos granitas“ neįmušė baudinio jau per arbitro pridėtą laiką ir neišnaudojo galimybės pirmą kartą A lygos čempionate įveikti Kauno „Stumbrą“.

„Stumbras“ namie prarado taškus.<br>P.Mantauto nuotr. iš archyvo.

2015-09-11 20:00, atnaujinta 2017-10-16 07:24

Prisijunkite prie lrytas.lt sportas sirgalių komandos ir tapkite nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite PATINKA arba LIKE.

Po vieną įvartį pirmajame kėlinyje įmušusios komandos išsiskyrė taikiai – 1:1 (1:1), o iš aikštės buvo pašalintas emocijų nesuvaldęs kauniečių legionierius Mohamedas Djabrailovas.

Pirmajame kėlinyje abi komandos nevengė atakuoti, tačiau pavojingesnius išpuolius kūrė aikštės šeimininkai, išnaudodami aukštai žaidusios klaipėdiečių gynybos linijos paliktas erdves.

Sužaidus vos 10 minučių, po kampinio savo meistriškumą teko demonstruoti Tadui Norbutui, šuoliu atrėmusiam Audriaus Račkaus smūgį galva. Bet vartininkas nebūtų sugebėjęs ištaisyti į baudos aikštelę gražintą kamuolį nepataikiusio Dmitrijaus Šiškino klaidos, jei visiškai laisvas Artūras Rimkevičius akrobatiniu smūgiu būtu pataikęs į vartus.

Po kelių minučių Martynas Dapkus perėmė, puikiu reidu prasiveržė kone per visą aikštelę ir perdavimu surado A.Rimkevičių. Puolėjas iš aštraus kampo smūgiavo gana pavojingai, priversdamas T.Norbutą kamuolį atremti.

Braškėjusi svečių gynyba už skyles buvo nubausta kėlinio viduryje. Kontratakos metu Mindaugas Grigaravičius tiksliu perdavimu prieš vartus išvedė Nerijų Mačiulį, kuris savo šansą išnaudojo. Vėliau grubiai suklydo Tamirlanas Kozubajevas, vaikiškai praradęs kamuolį. Jo laimei, Mohamedas Djabrailovas atliko prastą perdavimą A.Rimkevičiui. Puolėjui teko smūgiuoti iš labai aštraus kampo ir pataikyti į vartus buvo sudėtinga.

Iki tol gausiai klydusiems ir kauniečių vartams negrasinusiems svečiams kėlinio pabaigoje pavyko išlyginti rezultatą pirmuoju tiksliu smūgiu į vartų stačiakampį. Grąžinus kamuolį į žaidimą iš užribio, Pavle Sušičius paliko už nugaros Ainą Bareikį ir perdavimu į vartininko aikštelę surado Deividą Lukošių, kuriam beliko tiksliai smūgiuoti.

Prieš pat pertrauką už galvos griebėsi į komandos sudėtį sugrįžęs ir trauma išsigydęs Gediminas Kruša, nesugebėjęs išvesti svečių komandos į priekį po labai puikaus P.Sušičiaus reido į baudos aikštelę.

Antrajame kėlinyje iniciatyvą perėmė „Klaipėdos granitas“. Bet didžiąją laiko dalį kamuolį valdžiusiems svečiams itin aštrių momentų sukurti nesisekė. Iš aštraus kampo mušė P.Sušičius, laimę iš toli pabandė Titas Vitukynas.

„Stumbras“ laukė progų greitiems išpuoliams, bet ženkliai pagerėjusi klaipėdiečių gynyba klydo labai retai. Vis tik Kauno ekipa galėjo nubausti svečius sužaidus daugiau nei valandą.

Perdavimo baudos aikštelėje sulaukusiam N. Mačiuliui varžovai smūgiuoti neleido, bet niekas nepasitiko atskubėjusio M.Grigaravičiaus. Labai pavojingą saugo smūgį už vartų nukreipė T.Norbutas.

75-ą minutę „Stumbro“ ekipa neteko M.Djabrailovo. Legionierius pažeidė taisykles nugriaudamas Juro Pejičių, nesuvaldė emocijų ir prieš save iškart išvydo raudoną kortelę.

Mažumoje likę aikštės šeimininkai už iškovotą tašką privalo dėkoti nedidelė stebuklą sukūrusiam Giedriui Kvedarui. Jau per arbitro pridėtą laiką Lukas Čerkauskas baudos aikštelėje neleistinai nugriovė P.Sušičių, tačiau „Stumbro“ vartininkas atrėmė ne tik Jegoro Potapovo muštą baudinį, bet ir pakartotinį T.Vitukyno bandymą iš kelių metrų.

Kauno „Stumbras“ – „Klaipėdos granitas“ 1:1 (1:1)

„Stumbras“: G. Kvedaras, L. Jurevičius (60 min. L. Čerkauskas), A. Račkus, T. Snapkauskas, M. Zaleckis, A. Bareikis (46 min. K. Janonis), M. Dapkus, M. Djabrailovas, M. Grigaravičius (75 min. E. Skripkinas), N. Mačiulis, A. Rimkevičius.

„Klaipėdos granitas“: F. Laličius, R. Borusas, T. Kozubajevas, J. Potapovas, D. Šiškinas, D. Duminika, G. Kruša (80 min. A. Samuelsas), J. Pejičius, T. Vitukynas, D. Lukošius, P. Sušičius. Įvarčiai: N.Mačiulis (24); D.Lukošius (39).

Geltonos kortelės: M.Dapkus (82), A.Rimkevičius (83), G.Kvedaras (88), Lčerkauskas (90+1); G.Kruša (26), D.Šiškinas (55), R.Borusas (70), J.Potapovas (90+3).

Raudona kortelė: M.Djabrailovas (75).

A lygos turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

10. Šiaulių „Šiauliai“ 25 3 5 17 22:62 14

Rezultatyviausi čempionato žaidėjai: A. Paniukovas („Atlantas“) – 20, T. Radzinevičius („Sūduva“) – 18, A. Rimkevičius („Stumbras“) ir D. Aršakianas („Trakai“) – po 16 įvarčių.