Kovoje dėl medalių „Sūduva“ darsyk įveikė „Atlantą“

Futbolo sirgaliai<br>M.Patašiaus nuotr.

Sep 22, 2015, 9:47 PM, atnaujinta Oct 14, 2017, 10:15 AM

Maximiliano Ugge įmušė bene svarbiausią savo įvartį šiame sezone. Legionieriaus taiklus smūgis antrajame kėlinyje nulėmė ypatingai reikalingą Marijampolės „Sūduvai“ pergalę kovoje dėl medalių. Prieš savaitę įveikusi trečioje vietoje buvusį Klaipėdos „Atlantą“, Suvalkijos komanda darsyk įveikė uostamiesčio futbolininkus nukeltoje „SMScredit.lt A lygoje“ II rato dvikovoje – 1:0 (0:0).

Puikią seriją čempionate žaidžianti „Sūduva“ iškovojo jau septintąją pergalę per aštuonerias rungtynes, ir turnyro lentelėje aplenkė savo varžovus, patyrusius jau trečiąją nesėkmę iš eilės. Pusė pirmojo kėlinio priklausė aikštės šeimininkams, kurių gretose labai aktyviai žaidė Maksimas Maksimovas. Būtent rusas galėjo pasiųsti kamuolį į vartus jau 6-ą mačo minutę, tačiau laiku jį pasitikęs Džiugas Bartkus nutraukė labai pavojingą klaipėdiečių ataką.

Robertas Vėževičius turėjo galimybę išvesti uostamiesčio komandą į priekį dar po šešių minučių, kai po Rolando Baravyko aukšto perdavimo galva į kamuolį nepataikė. Šis nukrito visiškai laisvam klaipėdiečiui, bet patyręs saugas mušė virš vartų.

Kėliniui įpusėjus, „Sūduva“ ne tik išlygino žaidimą, bet pamažu ir perėmė iniciatyvą, tačiau grėsmės prie aikštės šeimininkų vartų praktiškai nesukėlė. Mindaugui Malinauskui vos kartą teko gelbėti komandą, už vartų nukreipiant labai pavojingą Karolio Chveduko šūvį iš toli. Vėliau „Atlanto“ vartininkas sugavo ir tolimą Vaido Slavicko smūgį pažeme.

Iškart po pertraukos darsyk D.Bartkaus budrumą patikrino M.Maksimovas. Svečių vartininkas ir šįkart sužaidė užtikrintai, šuoliu nukreipdamas kamuolį už galinės linijos. Daugiausiai nemalonumų „Sūduvos“ gynybai kėlęs legionierius iš Rusijos blykstelėjo ir 57-ą minutę, kai, įsiveržęs į baudos aikštelę, puikiai pranėrė pro du varžovus, tačiau smūgį iš aštraus kampo nutraukė jį pasitikęs D.Bartkus.

Kėlinio viduryje pasisekė R.Vėževičiui. Jau turėjęs vieną geltoną kortelę saugas pavėlavo prie Marko Živkovičiaus ir jį nugriovė. Marijampolės komandos trenerių štabas ėmė reikalauti antrosios geltonos kortelės, bet rungtynių arbitras užfiksavo tik pražangą.

Į praėjusio turo rinktinę patekęs Darius Isoda pademonstravo, kad tai nebuvo atsitiktinumas. Jaunasis gynėjas paskutiniu momentu krito po kojomis į baudos aikštelę įsiveržusiam Ovidijui Verbickui, blokuodamas jo smūgį.

70-ą minutę „Sūduva“ išsiveržė į priekį. Po M.Živkovičiaus pakelto kampinio koja kamuolį į vartus nukreipė iš Andriaus Bartkaus priežiūros išsivadavęs M.Ugge. Tai buvo ketvirtasis gynėjo taiklus smūgis šiame sezone, tačiau neabejotinai pats svarbiausias.

Po šio įvarčio svečiai atsitraukė prie savo vartų. Kontratakų taktiką pasirinkusius suvalkiečius, kiek išmušė iš vėžių traumą patyręs ir keitimo paprašęs rezultatyviausias čempionato žaidėjas Tomas Radzinevičius.

Tačiau per likusį laiką vienintelis M.Maksimovas galėjo išlyginti rezultatą. Kartą rusas smūgiu vienu lietimu mušė šalia vartų standartinės situacijos metu. O jau per arbitro pridėtą laiką legionierius apmaudžiai nepataikė į vartus, kai kamuolį jam galva numetė A.Bartkus.

Klaipėdos „Atlantas“ – Marijampolės „Sūduva“ 0:1 (0:0)

„Atlantas“: M. Malinauskas, R. Baravykas, M. Beneta, A. Jepifanovas, K. Gnedojus, A. Jurgelevičius (60 min. L. Baranauskas), A. Bartkus, D. Norvilas (81 min. S. Rakauskas), O. Verbickas, R. Vėževičius (68 min. O. Dmitrijevas), M. Maksimovas.

„Sūduva“: Dž. Bartkus, D. Isoda, V. Slavickas, M. Ugge, M. Živkovičius, K. Chvedukas, N. Jamakas (85 min. K. Laukžemis), A. Kecapas, A. Vaskela, E. Veliulis (62 min. V. Baranovskis), T. Radzinevičius (79 min. M. Šoblinskas). Įvarčiai: M.Ugge (70).

Geltonos kortelės: R.Vėževičius (30).

„SMScredit.lt A lygos“ turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

10. Šiaulių „Šiauliai“ 27 3 5 19 23:68 14

Rezultatyviausi čempionato žaidėjai: A. Paniukovas („Atlantas“) ir T. Radzinevičius („Sūduva“) – po 20, D. Aršakianas („Trakai“) – 18, A. Rimkevičius („Stumbras“) – 16 įvarčių.