„El Clasico“: „Barcelona“ pažemino „Real“ jų pačių tvirtovėje

Ispanijoje – futbolo šventė.<br>AFP/Scanpix nuotr.
Šeštadienį vyko „El Clasico“<br>AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (38)

Nov 21, 2015, 8:08 PM, atnaujinta Oct 3, 2017, 11:38 AM

Madrido „Real“ ir „Barcelona“ klubai šeštadienį stojo į principinį mūšį, prie ekranų pritraukusį visus futbolo mėgėjus. Netikėtai lengvą ir triuškinančią pergalę iškovojo „Barcelona“ ekipa, „Santiago Bernabeu“ stadione 4:0 (2:0) sumušusi šeimininkus.

Pirmasis įvartis krito jau dešimtąją minutę, kai pasižymėjo Luisas Suarezas. 39-ąją dar vieną įvartį pridėjo Neymaras.

„Barcelona“ akivaizdžiai kontroliavo padėtį aikštėje ir dar kelis kartus buvo arti įvarčių.

Antrojo kėlinio pradžioje „Real“ bandė atsigriebti, bet visas jų viltis sudaužė Andre Iniestos įvartis 53-ąją minutę po puikaus Neymaro perdavimo.

56-ąją minutę aikštėje pasirodė po traumos pasveikęs Lionelis Messi.

Galiausiai „Real“ triuškinimą pabaigė antrą įvartį pelnęs L.Suarezas. „Real“ mačą baigė dešimtyje, nes už grubią pražangą prieš Neymarą iš aikštės buvo pašalintas Isco.

Sudėtys. „Real“: G.Bale'as, K.Benzema, Danilo, T.Kroosas, Marcelo, L.Modričius, K.Navas, S.Ramos, J.Rodriguezas, C.Ronaldo, R.Varane.

„Barcelona“: J.Alba, D.Alves, C.Bravo, S.Busquetsas, A.Iniesta, J.Mascherano, Neymaras, G.Pique, I.Rakitičius, L.Suarezas, S.Roberto.

Tylos minutė. Prieš pirmąjį sezono „El Clasico“ abi komandos tylos minute pagerbė teroristų aukas Paryžiuje. Tribūnose buvo išskleista milžiniška Prancūzijos vėliava.

Sudaužė. 10 minutę po gražaus perdavimo kamuolį priėmęs L.Suarezas galingu smūgiu jį nukreipė į apatinį vartų kampą. „Barcelona“ buvo priekyje 1:0.

39-ąją minutę Neymaras mušė antrąjį „Barcelona“ įvartį po puikaus komandos draugo perdavimo.

53-ąją minutę jau pats Neymaras kulnu baudos aikštelėje numetė kamuolį Andre Iniestai, kuris puikiu smūgiu į viršutinį vartų kampą trečią kartą nuginklavo K.Navasą.

74-ąją minutę L.Suarezas pelnė antrą įvartį.

Stebėjo visur. Mačas sutraukė žiūrovus prie ekranų visame pasaulyje – rungtynes stebėjo tiek Majamyje, tiek Honkonge.

230. Tai buvo 230 „El Clasico“. „Barselona“ įsirašė 90-ąją pergalę, „Real“ vis dar turi 92.

Grįžo. Lionelis Messi pagaliau grįžo po traumos. Argentinietis aikštėje pasirodė po keitimo 56-ąją minutę.

Plojo. Puikiai žaidęs „Barcelona“ vartininkas Claudio Bravo dar pirmajame kėlinyje sulaukė savų sirgalių plojimų.

Lentelė. „Real“ po šio pralaimėjimo liko antras, bet dar gali nusiristi žemyn. „Barcelona“ su 30 taškų tvirtai įsitaisė lyderio pozicijoje.

Gandai. Rafaelio Benitezo karjera Madride gali būti trumpa – kalbama, kad „Real“ pralaimėjus principinę kovą treneris bus atleistas.

Antras kėlinys: „Real“ – „Barcelona“ 4:0

„Real“ ėmėsi darbo ir 46-ąją minutę pavojingai smūgiavo Marcelo, tačiau jo smūgis skriejo šalia vartų. Dar po kelių akimirkų itin pavojingai smųgiavo Jamesas Rodriguezas, bet C.Bravo ir vėl žaidė nuostabiai, atremdamas smūgį.

Įvartis! Dar viena įspūdinga „Barcelona“ ataka su gražiais perdavimais – Neymaras kulnu baudos aikštelėje numetė kamuolį Andre Iniestai, kuris puikiu smūgiu į viršutinį vartų kampą trečią kartą nuginklavo K.Navasą.

Dar vienas galvos skausmas daužomam „Real“ – po keitimo aikštėje pasirodė Lionelis Messi.

„Real“ perėmė kamuolio kontrolę, tačiau pavojingomis atakomis to paversti nesugebėjo.

Įvartis! 71-ąją minutę dar vieną progą įvarčiui turėjo L.Suarezas, tačiau jo smūgiuotą kamuolį pavyko atmušti „Real“ žaidėjui.

Po trijų minučių jau nepadėjo niekas – L.Suarezas pelnė antrąjį įvartį. „Barca“ tęsė šou – 4:0.

85-ąją minutę Isco („Real“) vejamas iš aikštės – jam parodyta raudona kortelė. Nesuvaldęs nervų jis stipriai spyrė Neymarui į koją.

89-ąją minutę iš arti galva smūgiavo C.Ronaldo, bet C.Bravo ir toliau žaidė stebuklingai.

Pirmas kėlinys: „Real“ – „Barcelona“ 0:2

Lionelis Messi mačą pradėjo ant atsarginių žaidėjų suolelio. Pirmosiomis akimirkomis aktyviausi C.Ronaldo ir Neymaras, tačiau nei vienas nesukūrė nieko pavojingo.

8 minutę C.Ronaldo turėjo sukūrė pavojingiausią progą, karaštu įsiveržęs į baudos aikštelę po gražaus klaidinančio judesio. Smūgį atrėmė „Barcelona“ vartininkas Claudio Bravo.

Įvartis! 10 minutę po gražaus perdavimo kamuolį priėmęs L.Suarezas galingu smūgiu jį nukreipė į apatinį vartų kampą. „Barcelona“ priekyje 1:0.

Po įvarčio „Barcelona“ perėmė iniciatyvą ir buvo aštresnė, o „Real“ stengėsi spausti varžovus ir kuo greičiau išlyginti rezultatą.

„Barca“ turėjo dar kelias pavojingas progas, tačiau baudos smūgį atrėmė K.Navas, o S.Roberto smūgis iš baudos aikštelės skriejo virš vartų.

28-ąją minutę dėl traumos aikštę paliko Javieras Mascherano. Jį pakeitė Jeremy Mathieu. Aistros kaito – C.Ronaldo gavo geltoną kortelę už smūgį alkūnę į Dani Alveso pakaušį.

Įvartis! 39-ąją minutę Neymaras muša antrąjį „Barcelona“ įvartį po puikaus komandos draugo perdavimo.

Pakutinę antro kėlinio akimirką trečio įvarčio vos nepelnė Ivanas Rakitičius, bet jo smūgį iš vartų galva ištraukė Marcelo. Po pirmo kėlinio – „Barcelona“ dominavo 2:0.

***

Lyderis. Lionelis Messi spėjo išsigydyti traumą ir į aikštę grįš būtent per „El Clasico“. Kelis mėnesius nežaidęs argentinietis sulaukė gydytojų leidimo žaisti pilna jėga.

Gandai. Rafaelio Benitezo karjera Madride gali būti trumpa – kalbama, kad „Real“ pralaimėjus principinę kovą treneris bus atleistas.

Situacija. „Barcelona“, per 11 turų pelniusi 27 taškus žengia pirmoje vietoje. Jie iškovojo devynias pergales ir du kartus sužaidė lygiosiomis.

Antri žengiantys „Real“ turi 24 taškus. Jie pelnė septynias pergales, kartą suklupo ir tris kartus su varžovais išsiskyrė taikiai.

Istorija. Tai bus jau 230 „El Clasico“. 92 kartus pergalę šventė „Real“, 89 – „Barcelona“.