Gianluigi Buffonas pagerino „Seria A“ pirmenybių rekordą

G.Buffonas atatovauja Turino „Juventus“ nuo 2001 metų.<br>AP nuotr.

2016-03-20 17:18, atnaujinta 2017-06-01 03:59

Turino „Juventus“ vartininkas Gianluigi Buffonas pagerino Italijos futbolo lygos rekordą, nepraleidęs net 930 minučių įvarčio.

38 metų italas rungtynių su „Torino“ ketvirtąją minutę pagerino 22 metus gyvavusį Sebastiano Rossi pasiekimą – šis „Milan“ vartininkas 1993-1994 m. išlaikė vartus „sausais“ 929 minutes.

Dar anksčiau ilga serija – 903 minutės – priklausė buvusiam „Juventus“ vartininkui Dino Zoffui, kuriam sekėsi gelbėti nuo įvarčių komandą 1972-1973 m.

G.Buffonas su Italijos rinktine yra laimėjęs 2006 metų pasaulio čempionatą. „Juventus“ vartus jis gina nuo 2001 metų.

Sekmadienį, jau pagerinęs rekordą, jis praleido vieną įvartį.

Tačiau „Juventus“ Turino derbyje palaužė „Torino“ 4:1.

Du įvarčius nugalėtojams pelnė Alvaro Morata (63 ir 76 min.), po vieną – Paulas Pogba (33 min.) ir Samis Khedira (42 min.), kuris 87 minutę buvo pašalintas iš aikštės.

Garbės įvartį į svečių vartus įmušė Andrea Belottis (48 min. iš 11 m baudinio).

Sekmadienį jau įvykusių Italijos lygos rungtynių rezultatai:

Bergamo „Atalanta“ – „Bologna“ 2:0Frosinone“ – „Fiorentina“ 0:0 Veronos „Hellas“ – „Carpi“ 1:2. Genujos „Sampdoria“ – Veronos „Chievo“ 0:1Sassuolo“ – „Udinese“ 1:1Torino“ – Turino „Juventus“ 1:4