Pirmasis trenerio E.Jankausko blynas: Rumunija – Lietuva 1:0

E.Jankauskas ir Lietuvos futbolo rinktinė.<br>lff.lt

Mar 23, 2016, 6:44 PM, atnaujinta May 31, 2017, 7:28 PM

Lietuvos futbolo rinktinę nesvetingai Džurdžu mieste priėmusi Rumunijos nacionalinė ekipa mūsiškius išlydėjo pralaimėjimu. Debiutinės Lietuvos rinktinės trenerio Egdaro Jankausko rungtynės apkarto 65-ąją minutę, kai šeimininkai įmušė gražų įvartį, kuris buvo vienintelis rungtynėse, o Rumunija šventė pergalę 1:0 (0:0). Dar prieš akistatą lietuvius nemaloniai nuteikė faktas, kad rungtynių rengėjai sumaišė himnus ir pradėjo groti ne mūsų šalies, o kitos valstybės himną. Tai buvo jau devintoji Rumunijos pergalė tarpusavio akistatose. Trečiadienį debiutinės nacionalinės ekipos trenerio Edgaro Jankausko rungtynės naujajame poste prasidėjo nuo rumunų akibrokšto – prieš mačą buvo paleistas ne Lietuvos nacionalinis himnas. Supratę, kad padarė klaidą, mačo organizatoriai tuomet sugrojo šeimininkų himną, o tik po to Lietuvos. Mūsų šalies trenerių štabas ir žaidėjai pradžioje buvo sutrikę, bet kai išgirdo Lietuvos himno akordus, sugiedojo tautišką giesmę.

Rumunai – itin nepalankūs varžovai lietuviams – dabar per 10 rungtynių rumunai pergalę šventė net 9 sykius.

Vienintelį kartą mūsų šalies atstovai priešininkus įveikė svečiuose 3:0.

Šios dienos dvikovoje Lietuvos komandą nuskriaudė po didžiosios pertraukos aikštėje pasirodęs Nicolae Stanciu, kuris galingu smūgiu nuginklavo Lietuvos rinktinės vartininką E.Zubą.

FIFA reitinge Rumunijos futbolininkai užima šešioliktą vietą, o Lietuvos ekipa – 128-ą.

Tai buvo jau šešioliktosios Rumunijos futbolininkų, kurie ruošiasi 2016 metų Europos čempionato finaliniam etapui, nepralaimėtos rungtynės. Paskutinį sykį rumunai patyrė nesėkmę 2014 metų birželio 4 dieną, kai 1:2 nusileido Alžyro vienuolikei.

Lietuvos rinktinei tai antras pralaimėjimas iš eilės ir trečiosios iš eilės nelaimėtos rungtynės.

Šeštadienį Lietuvos futbolo rinktinė dar vienas kontrolines rungtynes žais Rusijos sostinėje Maskvoje su šios valstybės nacionaline ekipa.

Rungtynių statistika

Rumunija – Lietuva 1:0 (0:0) Džurdžu „Marin Anastasovici“ stadionas Teisėjas – David Borbalan (Ispanija) Įvartis: 65 min. Nicolae Stanciu (Rumunija) Įspėtas: 80 min. Edvinas Girdvainis (Lietuva).

Lietuvos rinktinės sudėtis: Emilijus Zubas; Vytautas Andriuškevičius, Edvinas Girdvainis, Georgas  Freidgeimas, Egidijus Vaitkūnas; Vytautas Lukša (58 min. Saullius Mikoliūnas), Vykintas Slivka (68 min. Mantas Kuklys), Artūras Žulpa, Deimantas Petravičius (83 min. Ernestas Veliulis); Fedor Černych (83 min. Mindaugas Panka); Lukas Spalvis (68 min. Deivydas Matulevičius).

Atsargoje: Vytautas Černiauskas, Ernestas Šetkus, Linas Klimavičius, Deividas Česnauskis, Tomas Mikuckis, Valdemar Borovskij, Ovidijus Verbickas.

Rumunijos rinktinės sudėtis: Costel Pantilimon; Alexandru Măţel, Vlad Chiricheş, Cosmin Moţi, Steliano Filip; Mihai Pintilii, Lucian Sânmărtean (59 min. Ovidiu Hoban); Gabriel Torje (58 min. Andrei Ivan), Bogdan Stancu (76 min. Ioan Hora), Florin Tănase (46 min. Nicolae Stanciu); Raul Rusescu (46 min. Claudiu Keşeru).

Atsargoje: Ciprian Tătăruşanu, Silviu Lung, Adrian Popa, Florin Andone, Adrian Ropotan, Valerica Găman, Dragoș Grigore, Cristian Săpunaru, Alin Toșca.

Pirmasis kėlinys

Tiek viena, tiek kita rinktinės per pirmąjį kėlinį turėjo tik po porą galimybių rimčiau grasinti oponentų vartams, tačiau vienu atveju gerai žaidė vartininkai arba smūgiai buvo netikslūs. Rumunai kėlinio viduryje buvo įmušę įvartį į lietuvių vartus, tačiau teisėjai fiksavo nuošalę. Nors rumunai kamuolį kontroliavo 65 procentus laiko, bet rimtai mūsų šalies ekipos nespaudė.

Antrasis kėlinys

Lietuviai kėlinio pradžioje tris kartus rimtai atakavo šeimininkų vartus, tačiau 64-ąją min. gavo įvartį į savo vartus – puikų ir įspūdingą įvartį nuo 20 metrų atstumo įmušė antrame kėlinyje pasirodęs Nicolae Stanciu. Po šio įvarčio komandos lyg ir aprimo ir nė viena rimčiau negrasino varžovų vartams.