UEFA Čempionų lyga: favoritas „Real“ palaužė „Napoli“, „Bayern“ triuškino „Arsenal“

„Bayern“ sutraiškė „Arsenal“<br>AP
Karimas Benzema išlygino rezultatą<br>AP nuotr.
„Real“ priverstas vytis „Napoli“ – jis 8 min. įmušė įvartį.
Cristiano Ronaldo<br>AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (14)

Feb 15, 2017, 8:44 PM, atnaujinta Apr 10, 2017, 12:18 AM

Trečiadienį UEFA Čempionų lygoje ir toliau buvo žaidžiami pirmieji aštuntfinalio etapo mačai. Savo titulą apginti siekianti Madrido „Real“ ekipa „Santiago Bernabeu“ stadione trečiadienį santykius aiškosi su italų „Napoli“ ekipa ir ją šveikė 3:1. Tuo tarpu Miunchene vokiečių „Bayern“ ir vėl kovojo su anglų Londono „Arsenal“ ir nepaliko akmens ant akmens – įveikė svečius net  5:1.

Titulą ginantis „Real“ trečiadienį buvo atsiliekančiųjų vaidmenyje, tačiau sugebėjo atsitiesti: po  L.Insingne įvarčio 8 minutę svečiai pirmavo 1:0, o rezultatą po 11 minučių išlygino Karimas Benzema. Šeimininkai daugiau neleido pasireikšti svečiams iš Italijos ir prasidėjus antram įmušė dar du įvarčius. Tačiau šiose rungtynėse nepasižymėjo Cristiano Ronaldo, kuris siekia būti greitesniu už Lionelį Messi – įmušti 100-ąjį įvartį.

Neįtikėtinai įdomiai vyko akistata Miunchene, kur „Bayern“ po pirmojo kėlinio su „Arsenal“ buvo sužaidę 1:1. Į A.Robbeno įvartį tuo pačiu atsakė A.Sanchezas. Tiesa, tas įvartis nebuvo „iš žaidimo“. Už abejotiną pražangą į Miuncheno vartus buvo skirtas 11 metrų baudinys, tačiau 30-ąją min. prie žymos stojęs A.Sanchezas mušė tiesiai į „Bayern“ vartininką M.Neuerį.

Prie atšokusio kamuolio atsidūręs pats baudinio autorius sugebėjo susikurti sau padėtį smūgiuoti ir įvartį pelnė tarp keturių Vokietijos klubo gynėjų. Tačiau antrame kėlinyje „Bayern“ nužudė anglus – įmušė 4 įvarčius be atsako ir palaidojo jų viltis ir šįkart žengti toliau aštuntfinalio.

53-ąją minutę oro dvikovą laimėjo ir įvartį pelnė R.Lewandowskis – 2:1. „Bayern“ nenurimo ir toliau gausiomis pajėgomis atakavo A.Wengero auklėtinių gynybą. Po trijų minučių lenkas atliko fantastišką perdavimą komandos draugui T.Alcantarai, kuris nepaliko vilčių D.Ospinai.  Įsismarkavę šeimininkai dar du sykius pasiuntė kamuolį į vartus – vėl tiksliai smūgiavo T.Alcantara bei aikštėje pasirodęs T.Mulleris – 5:1.

„Arsenal“ Čempionų lygos aštuntfinalio nesugeba peržengti nuo 2011 metų. Tiesa, penkis kartus iš šešių jie grupėje užimdavo antrąją vietą, taigi, atkrintamosiose iškart gaudavo itin pajėgų varžovą – dukart tai buvo „Barcelona“, dukart – tas pats „Bayern“ bei kartą „Monaco“.

Šį sezoną nuotaikos „Arsenal“ fanų stovykloje bent iš pradžių buvo kitokios – ekipa pagaliau sugebėjo grupėje užimti pirmąją vietą bei tikėtis sąlyginai silpnesnio oponento. Visgi, visas džiaugsmas pradingo sužinojus apie dar vieną akistatą su „Bayern“.

Per ketverius metus „Arsenal“ su Miuncheno ekipa žaidė 7 kartus, keturis kart pralaimėjo, sužaidė kartą lygiosiomis ir du kartus šventė pergalę. tačiau po trečiadienio triuškinimo, įvarčių ir praleistų įvarčių santykis yra ne anglų pusėje – 8:16. Beje, „Arsenal“ tapo ketvirtąja ekipa Čempionų lygoje, kuri praleido daugiau kaip 200 įvarčių turnyre.

Atsakomosios aštuntfinalio rungtynės bus žaidžiamos kovo 7 dieną Neapolyje ir Londone.

Rungtynės

Miuncheno „Bayern“ – Londono „Arsenal“ 5:1 (1:1).

11 min. A.Robbenas (1:0).

30 min. A.Sanchezas, neįmušė 11 metrų baudinio

30 min. A.Sanchezas (1:1).

53 min. R.Lewandowski (2:1).

56 min. T.Alcantara (3:1).

63 min. T.Alcantara (4:1).

88 min. T.Mulleris (5:1).

Madrido „Real“ – „Napoli“ 3:1 (1:1).

8 min. L.Insingne (0:1).

19 min. K.Benzema (1:1).

49 min. T. Kroosas (2:1).

54 min. Casemiro (3:1).