„Barcelona“ sukūrė didžiausią Čempionų lygos istoriją – 6:1 nušlavė Paryžiaus ekipą

„Barcelona“ sukūrė sensaciją.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
„Barcelona“ – „Saint Germain“ rungtynių akimirkos.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
„Barcelona“ – „Saint Germain“ rungtynių akimirkos.<br>Reuters/AFP Scanpix nuotr.
„Borussia“ – „Benfica“ rungtynių akimirkos.<br>Reuters/AFP Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (37)

Mar 8, 2017, 8:16 PM, atnaujinta Apr 8, 2017, 9:08 AM

Barcelona“ futbolininkai pakeitė visą UEFA Čempionų lygos istoriją – 6:1 nušlavė Paryžiaus „Saint Germain“ ekipą ir panaikinusi keturių įvarčių deficitą žengė į turnyro ketvirtfinalį. Į ketvirtfinalį taip pat žengė revanšą pasiekusi Dortmundo „Borussia“.

„Barcelona“ Paryžiuje buvo pralaimėjusi net 0:4, todėl mažai kas tikėjo stebuklu. Mažai kas juo tikėjo ir 64-ąją minutę, kai Edisonas Cavani pelnė įvartį ir sušvelnino PSG atsilikimą iki 1:3. Mažai kas juo tikėjo iki pat 88-osios minutės, tik ne patys „Barcelona“ futbolininkai.

Katalonai tapo pirmąją Čempionų lygos ekipa, sugebėjusia laimėti seriją po pralaimėjimo 0:4.

Barselonoje šeimininkai jau rungtynių pradžioje pasiekė pirmąjį tikslą, leidusį tikėti stebuklu – pelnė greitą įvartį. Jau trečią rungtynių minutę pasižymėjo Luisas Suarezas.

„Camp Nou“ stadionas po šio epizodo tiesiog sprogo, o dar daugiau džiaugsmo jiems pridėjo 40-ąją minutę į savus vartus įsimušęs Layvinas Kurzawa.

Pirmoji rungtynių pusė buvo gana keista – be šių dviejų epizodų „Barcelona“ nebuvo itin pavojinga, o ir abu įvarčiai buvo tokie, kurių svečiai galėjo išvengti.

Tačiau įvarčiai katalonams leido tikėti, kad jie gali tapti pirmuoju klubu UEFA Čempionų lygos istorijoje, sugebėjusiu atsitiesti po pralaimėjimo 0:4 ir laimėti seriją.

Viltys dar labiau išaugo 50-ąją rungtynių minutę, kai baudos aikštelėje „Saint Germain“ gynėjas Thomas Meunieras pargriovė Neymarą ir teisėjas skyrė 11 metrų baudinį. Jį šaltakraujiškai realizavo Lionelis Messi.

Vos po kelių minučių Edisonas Cavani galėjo pakeisti visą rungtynių eigą, tačiau jo smūgiuotas kamuolys atsimušė į virpstą.

Netrukus E.Cavani viską apvertė aukštyn kojomis – 64-ąją minutę pelnė įvartį ir įspraudė šeimininkus į kampą. Katalonams reikėjo įmušti dar tris įvarčius, kad iškoptų į kitą etapą.

Iki pat 88-osios minutės rezultatas nesikeitė, tačiau tada pasižymėjo Neymaras, o „Barcelona“ toliau kovėsi iki pat paskutinio rungtynių švilpuko.

Po kelių akimirkų į Paryžiaus klubo vartus buvo skirtas dar vienas 11 m baudinys, kurį šį kartą realizavo Neymaras.

Istorinį tašką penktą pridėto laiko minutę padėjo Sergi Roberto. Jis sulaukė nuostabaus Neymaro perdavimo ir kyštelėjęs koją nuginklavo varžovų vartininką.

Tuo tarpu „Borussia“ 4:0 įveikė Lisabonos „Benfica“ ir atsirevanšavo už pralaimėjimą 0:1 Portugalijoje.

Nugalėtojams tris įvarčius pelnė Pierre'as-Emerickas Aubameyangas (4, 61 ir 85 min.), vieną pridėjo Christianas Pulišičius (59 min.).

Pirmaisiais ketvirtfinalio dalyviais antradienį tapo Madrido „Real“ ir Miuncheno „Bayern“. Kitą savaitę dėl bilietų tarp aštuonių stipriausių kovos „Juventus“, „Porto“, „Leicester“ ir „Sevilla“.

Trečiadienio susitikimų statistika:

„Barcelona“ – „Saint-Germain“ 6:1. Luisas Suarezas (3 min.), Layvinas Kurzawa (40 min., į savus vartus), Lionelis Messi (50 min., 11 m baudinys), Neymaras (88 min., 90+1 min.), S.Roberto (90+5 min.)/E.Cavani (62 min.)

„Borussia“ – „Benfica“ 4:0. Pierre'as-Emerickas Aubameyangas (4, 61, 85 min.), Christianas Pulišičius (59 min.)

„24/7“: ar turite už ką balsuoti, ponia Seimo pirmininke?