Kataloniškas stebuklas: teisėjų darbas, L.Messi puolę sirgaliai ir karšta naktis lovose

„Stebuklas „Camp Nou“ stadione“ – tokia antrašte savo skaitytojus ketvirtadienio ryte pasitiko dienraštis „Mirror Sport“. Visas sporto pasaulis vis dar negali atsitokėti po to, ką išvydo – „Barcelona“ futbolininkai surengė vieną įspūdingiausių futbolo spektaklių, kai 6:1 nušlavė Paryžiaus „Saint Germain“ ir padarė tai, ko tikėjosi tik didžiausi optimistai.

„Barcelona“ ir katalonai po pergalės pasinėrė į šėlsmą.<br>AFP/Scanpix, Reuters ir Instagram nuotr.
Daugiau nuotraukų (11)

Mar 9, 2017, 10:37 AM, atnaujinta Apr 8, 2017, 8:42 AM

Katalonai sukūrė įspūdingiausią Čempionų lygos sugrįžimą – pirmąsias aštuntfinalio rungtynes pralaimėjo 0:4, o antrosiose iki 88-osios minutės pirmavo tik 3:1.

Tačiau tada per septynias minutes krito tris įvarčiai. Visa kita jau istorija.

„Tai lyg filmas, bet ne trileris, o siaubo filmas. Įmušti tris įvarčius per tiek laiko.. Tai buvo kažkas kitokio, kažkas neįmanomo“, – po rungtynių patikėti negalėjo „Barcelona“ treneris Luisas Enrique, jau anksčiau paskelbęs, kad po šio sezono pasitrauks.

Nors ir netikėjo tuo, ką išvydo, jis vienintelis garsiai ir drąsiai prieš antrąsias rungtynes sakė – viskas įmanoma.

„Jeigu PSG mums įmušė keturis kartus, mes galime įmušti ir šešis“, – tada kalbėjo jis, nors niekas netikėjo, kad tiek įvarčių gali kristi.

Jų galėjo būti ir mažiau, nes 50-ąją rungtynių minutę „Barcelona“ pirmavp 3:0. Jiems trūko vos vien įvarčio ir ekipos būtų žaidusios pratęsimą.

Bet tada žodį tarė PSG įvarčių mašina Edisonas Cavani – 62-ąją minutę pelnė 35 šio sezono įvartį ir viską apvertė aukštyn kojomis. „Barcelona“ žaidėjai ir sirgaliai griebėsi už galvos – jiems reikėjo per likusį laiką įmušti tris įvarčius ir nepraleisti nė vieno.

„Po Cavani įvarčio įgavome erdvės, pasitikėjimo. Tada pakalbėjau su keliais „Barcelona“ žaidėjais – jie patys man pripažino, kad viskas baigta“, – po mačo graudžiai kalbėjo PSG narys Marco Veratti.

Tačiau „viskas baigta“ buvo PSG žaidėjams – 88-ąją minutę fantastišką baudos smūgį realizavo Neymaras, o po kelių minučių it pakirstas baudos aikštelėje griuvo Luisas Suarezas. Urugvajietis griebėsi už gerklės, o akivaizdžia ir bjauria vaidyba patikėjęs teisėjas skyrė antrą 11 metrų baudinį į PSG vartus.

Būtent šis epizodas sulaukė daugiausiai kalbų tarp stebuklo skeptikų – akivaizdi L.Suarezo vaidyba sukėlė pyktį teisėjų darbu.

Abu baudinius į PSG vartus skyrė vokiečių teisėjas Denizas Aytekinas – šio teisėjo darbu liko nepatenkintas prancūzų treneris Unai Emery.

„Teisėjai priėmė varžovams palankius sprendimus, tačiau svarbiausiais momentais turėjome patys atlikti savo darbą daug geriau.

Per paskutines kelias minutes praradome viską, dėl ko taip sunkiai dirbome. Tam nėra jokių pasiteisinimų“, – pasibaigus rungtynėms apmaudą liejo U.Emery.

Tačiau net ir po šio baudinio „Barcelona“ žvaigždėms trūko dar vieno įvarčio – jie pirmavo 5:1 ir per likusias kelias minutes pasileido į šešto medžioklę.

Teisėjas buvo pridėjęs penkias minutes ir paskutinėmis sekundėmis Neymaras pasiuntė tobulą perdavimą į baudos aikštelę, pasimetę PSG žaidėjai nesugaudė Sergi Roberto ir jo įvartis visiems laikams įsirašė į futbolo istoriją.

Euforijoje paskendęs Lionelis Messi įvarčiu ir pergale džiaugėsi su sirgaliais, o vienas jų įbėgęs apkabino argentinietį. Apsaugos darbuotojams teko jį išvesti iš aikštės.

Sirgalių meilė netrikdė L.Messi – po rungtynių jis negalėjo grįžti namo, nes aistruoliai tiesiog užgulė jo vairuojamą „Audi“ ir dėkojo savo dievaičiui.

Tačiau ne jis, o Neymaras tapo didvyriu – du įvarčiai ir rezultatyvus perdavimas per paskutines septynias minutes. Neverta pamiršti ir to, kad būtent jis 50-ąją minutę uždirbo 11 m baudinį, kurį realizavo L.Messi.

„Tai geriausios rungtynės mano karjeroje. Tai gali nutikti tik kartą per gyvenimą. Niekas netikėjo mumis“, – po mačo džiūgavo 25-erių brazilas.

Tačiau jais tikėjo daugiau nei 90 tūkst. sirgalių, kurie užpildė „Camp Nou“ ir visi tie, kurie netilpo. Po šios pergalės jų laukė bemiegė, džiaugsmo ir šėlsmo pilna naktis. Tokia, kurios padarinius pamatysime po devynių mėnesių, juokavo Gerardas Pique.

„Po devynių mėnesių ligoninės turės samdyti papildomas slauges, nes šią naktį Katalonijoje bus daug meilės“, – stebuklą įvertino G.Pique.