Šaltas dušas čempionams: „Žalgiris“ sensacingai nusileido „Uteniui“

Vilniaus „Žalgiris“ patyrė nesėkmę<br>D. Umbraso nuotr.

2017-03-12 20:58, atnaujinta 2017-04-08 02:58

Utenos „Utenio“ futbolininkai iškovojo neeilinę pergalę – jie pirmą kartą klubo istorijoje nugalėjo Lietuvos čempionus Vilniaus „Žalgirį“. Sekmadienį sostinės ekipa netikėtai savų sirgalių akivaizdoje 0:1 nusileido varžovams ir taip A lygoje išbarstė pirmuosius taškus.

Vienintelį ir pergalingą tikslų smūgį šiose rungtynėse 41-ą minutę atliko jaunasis Edvinas Baniulis, kuris anksčiau taip pat yra atstovavęs ir „Žalgiriui“.

Žalgiriečiai po pertraukos grįžo užsidegę. Antrojo kėlinio pradžioje geltoną kortelę  už pražangą prieš V. Jeriomenką išvydo Saulius Mikoliūnas.

Neleisdamas žaidėjų nuovargiui imti viršaus, naujasis „Utenio“ treneris Zvezdamas Miloševičius vietoje Valentino Jeriomenkos į aikštę išleido Mikolą Večurką.

Žalgiriečiai taip pat nusprendė pastiprinti sudėtį, nuo suolo pakeldami komandos kapitoną Egidijų Vaitkūną. Jam pasirodžius aikštėje varžovą baudos aikštelėje suklaidino Vytautas Lukša, tačiau jo stipriai smūgiuotą kamuolį atrėmė vartininkas.

„Žalgirio“ šturmas tęsėsi, o Utenos klubą vis gelbėjo Dejanas Garača, šįkart atrėmęs stiprų D. Šerno smūgį iš 10 metrų.

Rungtynėms artėjant prie pabaigos, futbolininkai negailėjo vieni kitų, aikštėje ėmė virti aistros, todėl mačo arbitrui jas gesinti teko geltonomis kortelėmis.Po daug bandymų ir stiprių atakų „Žalgiriui“ teko pripažinti svečių pranašumą. Utenos „Utenis“ pirmosiose savo varžybose įveikė rimčiausiu laikytą varžovą.

Sezono starte „Žalgiris“ jau nukovė Klaipėdos „Atlantą“, o „Uteniui“ tai buvo pirmosios sezono rungtynės.

Kitame sekmadienio susitikime „Jonavos“ ir „Trakų“ dvikova baigėsi nulinėmis lygiosiomis.