Į Čempionų lygos ketvirtfinalį – Anglijos futbolo Pelenė ir atsipalaidavęs „Juventus“ klubas

„Juventus“ ir „Porto“ rungtynės.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
„Juventus“ ir „Porto“ rungtynės.<br>AFP/Scanpix nuotr.
W.Morganas džiaugiasi pirmajame kėlinyje įmuštu įvarčiu į „Sevilla“ vartus.<br>AP nuotr.
„Juventus“ ir „Porto“ rungtynės.<br>AP nuotr.
„Leicester City“ ir „Sevilla“ rungtynės.<br>AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (22)

Mar 14, 2017, 8:30 PM, atnaujinta Apr 7, 2017, 11:35 PM

Leicester City“ futbolininkai savo pasaką Anglijoje užbaigė vos prasidėjus sezonui, bet Europoje anglų Pelenė dar spindi visu grožiu, o Turino „Juventus“ žaidėjams net nereikėjo atiduoti visų pastangų, kad ir vėl nugalėtų „Porto“ klubą.

Antradienį Čempionų lygoje paaiškėjo dar dvi ketvirtfinalio dalyvės. Prie stebuklą sukūrusios „Barcelona“ ekipos bei Londono „Arsenal“ klubą spardžiusios Miuncheno „Bayern“ komandos prisijungė „Juventus“ bei „Leicester City“ klubai. Ketvirtfinalyje taip pat žais Dortmundo „Borussia“ bei Madrido „Real“ klubai.

Atsakomąsias rungtynes trečiadienį žais „Manchester City“ – „Monaco“ (pirmosios rungtynės: 5:3), Lėverkuzeno „Bayer“ – Madrido „Atletico“ (2:4).

Antradienį „Juventus“ namuose 1:0 pranoko dešimtiese mačą baigusią „Porto“ komandą. Pirmąsias rungtynes Turino klubas laimėjo 2:0.

Anglijoje „Leicester City“ futbolininkai atsirevanšavo „Sevilla“ ekipai. Išvykoje anglų komanda nusileido 1:2, tačiau antradienį iškovojo pergalę 2:0.

Turino „Juventus“ – „Porto“ 1:0. P.Dybala (42).

40 min. M.Pereira („Porto“) gavo raudoną kortelę.

Turino „Juventus“ futbolininkai žaidė gerokai labiau atsipalaidavę nei pirmosiose rungtynėse, o pergalę jiems garantavo ne tik aukštesnis meistriškumas, bet ir paprasčiausia kantrybė. „Juventus“ sulaukė pakankamai grubios varžovų klaidos, dovanojusios ne tik 11 metrų baudinį, bet ir sumažinusios varžovų skaičių iki dešimties.

„Juventus“ komanda ryškiai nepersistengė, bet turėjo savųjų progų. Porą gerų galimybių turėjo ir „Porto“ ekipa, bet ji žaidė antruoju numeriu.

Tačiau „Juventus“ dar pirmojo kėlinio pabaigoje sulaukė puikios dovanos. Per neįtikėtinai pavojingą išpuolį Ikeras Casillasas sugebėjo atremti labai pavojingą Alexo Sandro smūgį galva, tačiau kamuolys atšoko prie „Juventus“ žaidėjų kojų ir tada jau kamuolio link kojas į priekį ištiesęs šoko Maximiliano Pereira.

Kamuolį jis blokavo ne kojomis, o ranka. Teisėjas iškart užfiksavo situaciją: parodė raudoną kortelę ir skyrė 11 metrų baudinį.

Prie kamuolio 42 minutę stojęs Paulo Dybala smūgiavo šaltakraujiškai. Per šias rungtynes ne vieną pavojingą reidą sukūręs ir varžovų gynėjus klysti privertęs argentinietis smūgiavo į dešinį žemutinį kampą.

Antrąjį kėlinį nuostabia proga pradėjo Tiquinho Soares. Išbėgęs vienas prieš vieną su Gianluigi Buffonu jis neįvertino kampo aštrumo ir smūgiavo šalia virpsto.

„Juventus“ kamuolį tuo metu kontroliavo 63 proc. laiko ir kūrė progas. 66 minutę Gonzalo Higuaino smūgis žadėjo daug, bet „Porto“ pavyko išvengti bausmės.

Turino komandos sirgaliai ruošėsi didžiajam pergalės šventimui. Jokių ženklų, kad „Juventus“ galėtų suklupti nebuvo.

Italijos klubas šį sezoną turėtų iškovoti jau šeštąjį iš eilės „Serie A“ trofėjų, o dar laukia ir mūšis dėl Italijos taurės.

Paskutinį kartą „Juventus“ į visus tris pagrindinius trofėjus taikėsi 2015 metais, bet Čempionų lygos finale 1:3 krito prieš „Barcelona“ klubą.

„Leicester City“ – „Sevilla“ 2:0. W.Morganas (27), M.Albrightonas (54)

74 min. S.Nasri („Sevilla“) gavo antrą geltoną kortelę.

80 minutę S.N'Zonzi („Sevilla“) nerealizavo 11 metrų baudinio.

„Sevilla“ futbolininkus pasivijo problemos iš Ispanijos čempionato, o „Leicester City“ žaidėjai aiškiai parodė Europai, kad jų pasaka dar nėra baigta.

Anglijos čempionate „Leicester City“ jau niekas nebelaiko tuo pavojingu varžovu, kuris praėjusį sezoną netikėtai užkopė į viršūnę ir galiausiai pasiėmė karūną. Ir Čempionų lygoje „Leicester City“ aštuntfinalyje buvo kone geidžiamiausiu varžovu, tačiau komanda aiškiai parodė – jie buvo nuvertinti.

„Leicester City“ reikalus Čempionų lygoje šįkart tvarkė puikiai žinomu stiliumi – kamuolį kontroliavo varžovai, o patys rengė kontratakas, kurios davė vaisių.

Žinoma, prireikė ir nemenkos sėkmės.

Jau 27 minutę po Weso Morgano įvarčio „Leicester City“ sirgaliai ėmė šėlti. Jų komandai pavyko išmušti iš vėžių varžovus, nors šie irgi turėjo progų.

Antrąjį ketvirtį „Sevilla“ pradėjo dviem keitimais ir aktyvesniu žaidimu, o tada skaičiavo centimetrus, kurie skyrė nuo įvarčio.

54 minutę Sergo Escudero nuostabiai priėmė perdavimą ir iššovė, bet kamuolys atsimušė į skersinį. Tai galėjo tapti labai gražiu įvarčiu, tačiau apie tai galvoti nebuvo kada.

„Leicester City“ surengė žaibišką ataką, kur Marcas Albrightonas atsidūrė tinkamoje vietoje, tinkamu laiku. Įvartis krito tą pačią minutę.

„Sevilla“ toliau bandė spausti ir kontroliavo kamuolį, bet praleisti įvarčiai padarė savo.

„Sevilla“ treneris Jorge Sampaoli prieš rungtynes sakė, kad jo komanda praleidusi įvarčius tampa aikštinga ir nervinga, o tuo gali pasinaudoti gudrus varžovus. Atrodo, kad jis numatė ateitį.

Jau 74 minutę veiksmų neapgalvojęs Samiras Nasri prieš save išvydo antrą geltoną kortelę ir savo kovos brolius paliko dešimtiese.

O po keleto minučių nervai pražudė nuostabią progą.

79 minutę „Leicester City“ vartininkas Kasperas Schmeichelis prasižengė ir užsidirbo 11 metrų baudinį.

Atrodė, kad laimė vėl atsisuko į „Sevilla“ pusę, bet Stevenas N'Zonzi po sekundžių delnais užsidengė veidą. Jo smūgio kryptį K.Schmeichelis netik atspėjo, bet ir apsaugojo vartus.

Ispanijos klubą galiausiai pasivijo ir Čempionų lygos košmaras. „Sevilla“ nuo 1958 metų nėra peržengusi Europos klubų turnyrų aštuntfinalio etapo.

Triskart Europos lygos čempionai Čempionų lygos aštuntfinalyje žaidė ir 2008 ir 2010 metais.

„Leicester City“ komandai šie vandenys – visiškai nauji. Juk praėjusio sezono didžiausia futbolo staigmena pasaulyje į pajėgiausių Europos klubų lygą prasimušė pirmą kartą.

Čempionų lygoje Lesterio klubas laimėjo visas namų rungtynes.