„Trakų“ žygį Kaune pristabdė „Stumbro“ užtvaros

Pertrauka A lygoje išderino „Trakų“ žaidimą, kuris vėl priminė sezono pradžioje matytą vaizdą. Nepaisant turėtos ryškios teritorinės persvaros, riteriai nesugebėjo svečiuose rimčiau pagrasinti labai organizuotai rungtyniavusio Kauno „Stumbro“ vartams ir turėjo tenkintis tašku – 0:0.

"Trakų" ir "Stumbro" dvikova<br>D.Umbraso nuotr.

Jun 14, 2017, 10:48 PM, atnaujinta Jun 14, 2017, 10:53 PM

Pergalės atveju vicečempionai galėjo bent trumpam pakilti į antrąją vietą, tačiau po šių lygiųjų atsilikimą nuo rungtynėmis mažiau sužaidusios Marijampolės „Sūduvos“ sumažino iki minimumo. Tuo tarpu „Stumbras“ turnyro lentelėje pasivijo ir dėl geresnio tarpusavio rungtynių rezultato aplenkė taip pat vieneriomis rungtynėmis mažiau sužaidusią „Jonavą“.

Atsargiai bet kovingai pradėjusios rungtynes komandos pirmuosius pavojingesnius momentus sukūrė tik įpusėjus pirmajam kėliniui, kai po gražaus ir techniško Oscaro smūgio „Trakai“ privertė į žaidimą įsijungti vartininką Rodrigo Josviakį.

Vėliau svečių legionierius tolimu šūviu kamuolį pasiuntė virš vartų. Nors riteriai daugiau kontroliavo kamuolį, tačiau pavojingesnius momentus iki pertraukos sukūrė „Stumbras“. Sužaidus pusvalandį, nepasižymintis ūgiu Levanas Matčarašvilis laimėjo oro dvikovą tarp dviejų varžovų, bet galva mušė šalia skersinio. Kėlinio pabaigoje gruzinas griebėsi už galvos, kai po aštraus Jardelio Nazare perdavimo link tolimo virpsto krisdamas nepasiekė kamuolio, kurį galėjo nukreipti į tuščia vartų kampą.

Prieš pat pertrauką varžovų vartininką jaudintis privertė ir „Trakai“, bet į baudos aikštelę įsiveržusio Almos Wakili stiprus smūgis buvo šiek tiek netikslus. Apsidrausdamas R.Josviakis kamuolį palydėjo šuoliu. Pirmajame kėlinyje svečiams teko atlikti ir priverstinį keitimą, nes mačo tęsti nebegalėjo traumą patyręs Aleksandras Byčenokas. Jį pakeitė Michailas Šyška.

Antrąją dvikovos pusę „Trakai“ pradėjo aktyviau, tačiau „Stumbras“ gynėsi didelėmis pajėgomis. Sykį į vartininką nestipriu smūgiu mušė Deividas Česnauskis, vėliau M.Šyška šovė aukštai virš vartų.  Kitoje aikštės pusėje riterių vartininkui Ignui Plūkui teko paplušėti tik atremiant Fabio Lopezo pavojingai užsuktą perdavimą nuo kampinio gairelės, visi kiti kauniečių bandymai surengti greitas atakas buvo netikslūs. Norėdamas pagyvinti riterių atakas, Olegas Vasilenka į aikštę metė Jurijų Mamajevą.

Tai pasiteisino, svečiai įsikūrė varžovų aikštės pusėje, bet itin didelio pavojaus svečiams sukurti nesisekė. Sykį „Stumbro“ vartams pagrasino tik akylai iki tol gynėjų prižiūrėtas Maksimas Maksimovas, trumpam paliktas laisvas ir smūgiu iš baudos aikštelės prieigų kamuolį pasiuntęs visiškai šalia virpsto.

Žiūrovų plojimų susilaukė pirmą kartą sezone aikštėje po keitimo pasirodęs kaunietis Nauris Petkevičius, išsigydęs sunkią traumą. Svečių bandymai surengti paskutinį šturmą buvo bevaisiai, „Stumbro“ gynėjai sužaidė užtikrintai ir be klaidų.

Savo nusivylimą rezultatu trakiškiai palydėjo priekaištais tiek varžovams, tiek arbitrui. Kilusios aistros numalšintos geltonomis kortelėmis.

Kauno „Stumbras“ – Trakų „Trakai“ 0:0 (0:0)

„Stumbras“: R. Josviakis, J. Nazare, M. Junioras, T. Snapkauskas, A. Almeida, D. Barauskas, F. Lopezas, K. Janonis, D. Romanovskis (76 min. D. Konikas), L. Matčarašvilis (87 min. N. Petkevičius), B. Terry (81 min. V. Armanavičius).

„Trakai“: I. Plūkas, A. Wakili (72 min. S. Čyžas), P. Krukas, A. Klimavičius, V. Borovskis, D. Česnauskis (63 min. J. Mamajevas), V. Šilėnas, A. Byčenokas (43 min. M. Šyška), M. Vorobjovas, Oscaras, M. Maksimovas.   Įvarčiai:

Geltonos kortelės: T.Snapkauskas (85); M.Maksimovas (85), M.Vorobjovas (87).

A lygos turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

8. „Kauno Žalgiris“        14 1 2 11   9:28    5

Rezultatyviausi čempionato žaidėjai: A. Paniukovas („Atlantas“) – 11, Elivelto ir D. Šermas (abu iš „Žalgirio“) – po 8 įvarčius.