„Atlantas“ Kaune įveikė vietos „Žalgirį“ ir šventė atrąją pergalę iš eilės

Lietuvos futbolo A lygos čempionate sekmadienį paskutinėje turnyro vietoje esantis Kauno „Žalgiris“ (7 tšk.) savo aikštėje priėmė ketvirtąją poziciją užimantį Klaipėdos „Atlantą“ (14 tšk.) ir pralaimėjo svečiams rezultatu 2:3 (1:1).

Kauno „Žalgiris“ – Klaipėdos „Atlantas“.<br> R.Eismonto nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Apr 29, 2018, 2:58 PM, atnaujinta Apr 29, 2018, 3:54 PM

Greitos atakos metu 7-ąją min. Domantas Šimkus atliko perdavimą į baudos aikštelę, kur „Atlanto“ puolėjas Edvinas Baniulis tiksliai smūgiavo galva (0:1). 13-ąją min. Edvinas Kloniūnas gražiu tolimu smūgiu iš maždaug 20 metrų išlygino rezultatą (1:1).

Antrajame kėlinyje, 54-ąją min., E.Baniulis įmušė antrąjį įvartį (1:2). E.Baniulio pirmąjį smūgį kauniečių vartininkas Martynas Matuzas atrėmė, tačiau antrasis puolėjo bandymas galva buvo sėkmingas.

85-ąją min. M.Matuzas dar kartą apsigynė nuo varžovo E.Baniulio smūgio, bet Domantas Šimkus pirmasis suskubo prie atšokusio kamuolio ir nukreipė jį į vartus (1:3).

87-ąją min. tiksliu smūgiu iš arti rezultatą sušvelnino kauniečių naujokas Joao Figuereido (2:3).

Rungtynės taip ir baigėsi.

Rezultatas:

Kauno „Žalgiris“ 2 – 3 „Atlantas“

7' Edvinas Baniulis [0 – 1]

13' Edvinas Kloniūnas [1 – 1]

54' Edvinas Baniulis [1 – 2]

85' Domantas Šimkus [1 – 3]

87' Joao Figuereido [2 – 3]

Kauno „Žalgiris“: M.Matuzas, G.Zagurskas, T.Snapkauskas, P.Širvys (74 min. A.Bursucas), E.Kloniūnas, M.Beneta, J.Mamajevas (56 min. A.Raginis), S.Paulius, L.Pilibaitis, G.Sirgėdas, E.Mickevičius (58 min. J.Figuereido).

„Atlantas“: P.Doroševas, A.Levšinas, A.Diallo, I.Pecha, M.Kaliadka, L.Artimavičius (77 min. G.Žukauskas), M.Panka, R.Filipavičius (55 min. D.Kazlauskas), D.Šimkus, A.Kočas (65 min. M.Papšys), E.Baniulis.

Rungtynių eiga

Puolėjas E.Baniulis antrąjį sezoną iš eilės nuskriaudžia klubą, kuriam anksčiau atstovavo. Praėjusiais metais tai buvo Vilniaus „Žalgiris“, šiemet – „Kauno Žalgiris“.

21-erių futbolininkas pelnė du įvarčius ir labiausiai prisidėjo prie „Atlanto“ pergalės svečiuose prieš kauniečius rezultatu 3:2 (1:1).

Klaipėdiečiai jau 7-ąją minutę šeimininkus nubaudė savo tradiciniu ginklu – žaibiška kontrataka. D.Šimkus atliko aukštą perdavimą į baudos aikštelę, kur laiku įkirtęs E.Baniulis tiksliai smūgiavo galva.

Vis dėlto „Atlantas“ ilgai persvara nesidžiaugė, kadangi po šešių minučių rezultatas tapo lygus. Pijus Širvys perdavė kamuolį E.Kloniūnui, kuris galingu smūgiu iš maždaug 20 metrų nepaliko vilčių klaipėdiečių vartų sargui Pavelui Doroševui. Tai buvo pirmasis 19-mečio futbolininko įvartis šį sezoną.

Antroje pirmojo kėlinio pusėje rungtynių tempas kiek nukrito, tačiau kauniečiai ilgiau kontroliavo kamuolį, tą patį darydami ir po pertraukos.

Kita vertus, prieš „Atlanto“ kontratakas priešnuodžių „Žalgiris“ taip pat nerado. 54-ąją minutę Anilas Kočas surado arčiau vartų įkertantį E.Baniulį, kurio pirmą smūgį M.Matuzas atrėmė, bet antru bandymu puolėjas taikliai mušė galva. Šiuo metu futbolininko sąskaitoje – keturi įvarčiai.

Po šio epizodo Klaipėdos klubo aikštės pusėje tapo itin karšta. Kauniečiai atliko daug perdavimų iš kraštų, kėlė keletą kampinių, bet rimčiau pagrasinti P.Doroševui nesugebėjo – pavojų likviduodavo patikimai žaidę gynėjai.

85-ąją minutę D.Šimkus pelnė trečią svečių įvartį, tačiau vos po dviejų minučių taikliai iš arti smūgiavo „Žalgiryje“ debiutavęs brazilas Joao Figuereido. Kiek vėliau po keitimo aikštėje pasirodęs Marius Papšys nepasinaudojo dėkingu šansu padėti šiame mače tašką, tačiau kitoje aikštės pusėje kauniečiams rezultatyvios atakos surengti taip pat nepavyko.

Kauno „Žalgiris“ ir toliau daugiau nei mėnesį neranda rakto į pergales, o „Atlantas“ laimėjo antrą kartą iš eilės bei dar labiau įsitvirtino ketvirtoje turnyro lentelės vietoje.