„Sevilla“ žvaigždžių nepagavusio „Žalgirio“ treneris: net prasižengti buvo nelengva

LFF stadione nuskambėjus rungtynių pabaigą skelbiančiam švilpukui, triuškinamai pralaimėję Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai puolė keistis marškinėliais su „Sevilla“ žvaigždėmis. Toks buvo liūdnas, bet neišvengiamas Lietuvos ekipos finišas UEFA Europos lygoje.

V.Urbonas.<br> A.Kisieliaus nuotr.
 Rungtynių akimirka.<br> AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (7)

2018-08-16 22:52, atnaujinta 2018-08-16 22:56

Pirmąsias trečiojo atrankos etapo rungtynes ispanų tvirtovėje pralaimėję 0:1, pilnutėliame savo stadione Valdo Urbono auklėtiniai varžovams nusileido 0:5 .

„Reikėtų padėkoti žiūrovams už palaikymą, taip pat žaidėjams už kovą. Ji nebuvo rezultatyvi, bet buvo.

Per pastarąją savaitę daug visko aplink vyko ir galėjote įsitikinti, su kuo šiame etape turėjome reikalą“, – po rungtynių sakė „Žalgirio“ treneris Valdas Urbonas.

Rungtynių eiga buvo nulemta vos joms prasidėjus, mat „Sevilla“ per aštuonias minutes „Žalgiriui“ be jokio vargo įsūdė du įvarčius.

Pirmojo autoriumi tapo Nolito, o antrąjį prabėgus vos minutei įmušė Pablo Sarabia. Pastarasis dar kartą pasižymėjo baiginėjantis pirmajam kėliniui.

80-ąją min. „Sevilla“ pranašumą įtvirtino gražus Guilherme‘o Aranos smūgis į viršutinį vartų kampą, o po poros minučių vėl pasižymėjo Nolito.

„Pirmieji įvarčiai buvo pigūs, paprasti, įtampa jautėsi ir nepavyko nuraminti žaidėjų.

Varžovai nuo pirmųjų minučių buvo nusiteikę parodyti savo jėgą. Mintimis vis grįždavau į pirmąsias rungtynes, kurios mums buvo visai neblogos.

Namuose norėjosi sužaisti dar geriau, bet, matyt, futbole, kaip ir gyvenime, visi ruošiasi. Varžovai mums trukdė atlikti tai, ką darėme Sevilijoje“, – kalbėjo V.Urbonas.

Vis tik „Žalgirio“ treneris turėjo ir kuo pasidžiaugti – pirmajame kėlinyje į tuščius vartus perduoto kamuolio tik per plauką nepataikė Liviu Antalis, o antrojo pradžioje skersinį drebino Rolando Baravyko smūgis.

Į skersinį paskutinėmis mačo minutėmis pataikė ir „Žalgirio” saugas Tomas Šimkovičius.

„Galbūt varžovas kažkiek atlėgo, nuėmė apsukas. Mes kūrėme visai geras atakas ir supratome, kad neturime ko prarasti. Stengėmės nestatyti autobuso“, – teigė V.Urbonas.

Paklaustas, ar vos keturios „Žalgirio“ pražangos per visas rungtynes liudija per mažą agresyvumą, treneris žaidėjų nekritikavo.

„Žaidžiant su tokia komanda nelengva rasti tą pražangą, čia ne bokso ringas. Vien agresyvumo neužtenka“, – tikino V.Urbonas.