„Sūduva“ po „Panevėžio“ vartininko klaidos iškovojo darbinę pergalę svečiuose

Panevėžio „Žemynos“ progimnazijos stadione penktadienį (balandžio 19 dieną) vyko Lietuvos futbolo A lygos čempionato 7-ojo turo rungtynės, kuriose vietos „Panevėžys“ (1 taškas) priėmė šalies pirmenybių nugalėtojos titulą ginančią Marijampolės „Sūduvą“ (15 tšk.) ir pralaimėjo svečiams rezultatu 1:2 (1:1).

„Sūduva“ iškovojo pergalę Panevėžyje.<br>  V.Kuralavičiaus nuotr.
„Sūduva“ iškovojo pergalę Panevėžyje.<br> fksuduva.lt
Daugiau nuotraukų (5)

Apr 19, 2019, 7:23 PM, atnaujinta Apr 21, 2019, 6:25 AM

Vis dar pergalės skonio nepatyrę panevėžiečiai susidūrė su rimta jėga – į pergalių kelią grįžusia „Sūduva“ (5 pergalės ir 2 nesėkmės).

Lygos autsaideris „Panevėžys“ šiuo metu turi vos 1 tašką po 7 turų ir tai yra ne tokia sezono pradžia, kokios iš Aukštaitijos klubo buvo tikimasi.

„Sūduva“, kuri pakilo į antrąją vietą, pirmavo 1:0, kai 33-iąją min. po baudos smūgio sumaištyje prie vartų kamuolį į vartus iš arti nukreipė Eligijus Jankauskas.

40-ąją min. Vytas Gašpuitis išlygino skirtumą 1:1. Jis pelnė įvartį galva po kampinio.

74-ąją min. šiurkščiai suklydo panevėžiečių vartininkas Šarūnas Jurevičius, kuris po nelabai stipraus smūgio atmušė kamuolį prieš save, o šalia buvęs austras Sandro Gotalas įmušė antrąjį įvartį.

Tai, kaip vėliau paaiškėjo, buvo pergalingas smūgis.

Pirmajame kėlinyje traumą patyrė „Sūduvos“ žaidėjas Ovidijus Verbickas. Jis buvo išvežtas į ligoninę.

Penktadienio pavakarę Vilniuje, LFF stadione, įvyko „Žalgirių“ mūšis. Vilniaus „Žalgiris“ (16 taškų) savo aikštėje susitiko su to paties pavadinimo komanda iš Kauno, įveikė svečius rezultatu 3:1 (2:1) ir grįžo į pirmąją vietą.

Kauniečiai su 12 taškų užima ketvirtąją poziciją.

Rezultatas:

„Panevėžys“ – „Sūduva“ 1:2. Vytas Gašpuitis (40)/Eligijus Jankauskas (33), Sandro Gotal (74).

Rungtynių eiga

Šį kartą, lyginant su ankstesniais susitikimais, „Panevėžio“ komandos starto sudėtyje įvyko keli pasikeitimai. Pirmąjį kartą šiame A lygos sezone komandos vartus gynė Š.Jurevičius, o atakos smaigalyje žaidė kolumbietis Sebastianas Vasquezas.

Mačo pradžioje buvo visiškai lygus žaidimas ir neatrodė, kad žaidžia šalies čempionai su A lygos debiutantais.

Aikštėje vyko daug mikrodvikovų ir kietos kovos, bet pavojingų momentų nei prie svečių, nei prie šeimininkų vartų gausiai susirinkę žiūrovai neišvydo.

Abiejų ekipų gynėjai žaidė labai patikimai, todėl vartininkai darbo beveik neturėjo. Sužaidus pusvalandį šiame mače komandos nebuvo atlikusios nė vieno smūgio į varžovų vartų plotą.

31-ąją mačo minutę panevėžiečiai buvo labai arti įvarčio į Lietuvos čempionų vartus. S.Vasquezas įsiveržė į svečių baudos aikštelę, atliko tikslų pervadimą Tautvydui Eliošiui, tačiau šio žaidėjo smūgiuotas kamuolys sudrebino „Sūduvos“ vartų virpstą.

Po dviejų minučių krito įvartis į „Panevėžio“ komandos vartus. Sulaukęs tikslaus komandos draugo perdavimo šeimininkų vartininką Š.Jurevičių iš arti nuginklavo E.Jankauskas.

40-ąją mačo minutę rezultatas tapo lygus. Po kampinio galva kamuolį į svečių komandos vartus nukreipė gynėjas V.Gašpuitis.

Po pertraukos marijampolėčiai žaidė aktyviau ir ilgiau kontroliavo kamuolį.

Panevėžiečiai neblogai gynėsi, o pasitaikius progai patys rengė kontratakas.

Sužaidus pusę laiko antrajame kėlinyje šalies čempionai rimtai užgulė šeimininkų vartus ir turėjo dvi geras progas persverti rezultatą.

74-ąją susitikimo minutę „Sūduvos“ žaidėjas S.Gotalas iš arti įmušė įvartį ir išvedė savo komandą į priekį.

Nepaisant abiejų komandų žaidėjų pastangų, rezultatas nepasikeitė iki susitikimo pabaigos.

„Panevėžys“ nusileido „Sūduvai“ rezultatu 1:2.