Europos lyga grįžo: paaiškėjo pirmieji ketvirtfinalio dalyviai

Trečiadienį po beveik penkių mėnesių pertraukos į stadionus sugrįžo didysis Europos futbolas. UEFA Europos lygos kovos buvo pratęstos nuo kovo mėnesį sustabdytų aštuntfinalio susitikimų. Pirmosios trečiadienio vakaro rungtynės buvo sužaistos Kopenhagoje bei Kijeve. Po kelių valandų rungtynės įvyko Mančesteryje bei Gelzenkirchene.

Pirmuosius bilietus į stipriausiųjų Europos lygos aštuonetą iškovojo „Copenhagen“, Donecko „Šachtar“ Manchester „United“ bei Milano „Inter“ klubai.<br>Scanpix nuotr.
Pergalės Anglijos ekipai namuose iškovoti taip lengvai nepavyko. <br>Scanpix nuotr.
UEFA Europos lygos kovos buvo pratęstos nuo kovo mėnesį sustabdytų aštuntfinalio susitikimų.<br>FP/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

2020-08-05 21:54, atnaujinta 2020-08-06 09:45

Pirmuosius bilietus į stirpriausiųjų Europos lygos aštuonetą iškovojo „Copenhagen“, Donecko „Šachtar“, Manchester „United“ bei Milano „Inter“ klubai

Danijoje vietos „Copenhagen“ įveikė Stambulo „Basaksehir“ (Turkija) ekipą rezultatu 3:0 (1:0) ir iškovojo kelialapį į UEFA Europos lygos ketvirtfinalį. Pirmąjį susitikimą Turkijos klubas buvo laimėjęs minimaliu pranašumu 1:0 (0:0).

Atsakomosiose rungtynėse aikštelės šeimininkai persvarą įgijo jau pačioje susitikimo pradžioje. Ketvirtąją rungtynių minutę kamuolį į tinklą pasiuntė „Copenhagen“ žaidėjas Jonas Olderis Windas.

Danas savo ekipos pranašumą padvigubino antrajame kėlinyje, 52-ąją rungtynių minutę jis realizavo 11-os metrų baudinį. Trečiasis aikštelės šeimininkų įvartis krito po dešimties minučių – 62-ąją minutę pasižymėjo Rasmusas Falkas.

„Copenhagen“ nugalėjo „Basaksehir“ ekipą bendru dviejų rungtynių rezultatu 3:1.

Kitose aštuntfinalio rungtynėse tarp Donecko „Šachtar“ (Ukraina) bei „Wolfsburg“ (Vokietija) susitikimas baigėsi aikštelės šeimininkų naudai 3:0 (0:0). Pirmąjį susitikimą svečiuose rezultatu 1:2 buvo laimėjęs Ukrainos klubas.

Nors viso susitikimo metu netrūko progų nei prie vienų, nei prie kitų vartų, tačiau įvarčiai kristi pradėjo kovos pabaigoje – pimasis rungtynių įvartis buvo įmuštas 89-ąją minutę, kai kamuolį į vartus pasiuntė Junioras Moraesas, po kelių minučių, jau per teisėjo pridėtą laiką, rezultatą padvigubino Manoras Solomonas, o paskutinę vinį į Vokietijos klubo karstą įkalė dar kartą pasižymėjęs J.Moraesas.

Antrojo kėlinio viduryje pasipylė raudonos kortelės. 68-ąją min. ją gavo „Šachtar“ klubo žaidėjas Davitas Khocholavas, tačiau svečiai mažumoje žaidė neilgai – 70-ąją minutę antrąją geltoną kortelę gavo ir aikštę palikti turėjo Johnas Brooksas.

„Šachtar“ nugalėjo „Wolfsburg“ ekipą bendru rezultatu 5:1 ir iškovojo vietą Europos lygos stipriausiųjų aštuntuke.

Tuo tarpu Mančesteryje vietos „United“ (Anglija) priėmė Linco LASK (Austrija) ekipą. Atsakomosios rungtynės buvo tik formalumas, nes pirmąjį susitikimą svečiuose „Raudonieji velniai“ laimėjo rezultatu 0:5. Visgi pergalės Anglijos ekipai namuose iškovoti taip lengvai nepavyko. Susitikimas baigėsi rezultatu 2:1 (0:0).

Pirmoji rungtynių dalis buvo be įvarčių. Pirmieji susitikimo sąskaitą atidarė svečiai. 55-ąją minutę taikliu smūgiu pasižymėjo Philippas Wiesingeris. Ilgai savo pranašumu svečiai nesidžiaugė – vos po dviejų minučių „United“ išlygino rezultatą – įvartį pelnė Jesse Lingardas.

Aikštelės šeimininkus į priekį 88-ąją minutę į priekį išvedė Anthony Martialas.

Anglijos klubas laimėjo rungtynes bendru rezultatu 7:1 ir be didesnio vargo žengė į ketvirtfinalį.

Priešingai nei kitos trečiadienio poros, Milano „Inter“ (Italija) bei Madrido „Getafe“ (Ispanija) susitiko tik pirmąjį kartą. Pagal naująjį reglamentą šios poros nugalėtoją turėjo išaiškinti vienerių rungtynių laimėtojas neutralioje aikštelėje.

Gelzenkirchene (Vokietija) vykusį susitikimą rezultatu 2:0 (1:0) laimėjo „Inter“ futbolininkai.

Rungtynes kur kas aktyviau pradėjo „Getafe“ ekipa, tačiau įvarčio įmušti Ispanijos klubui nepavyko. Iš letargo miego pabudusi „Inter“ komanda iniciatyvą perėmė antroje kėlinio pusėje. 33-ąją minutę Italijos klubą į priekį išvedė taikliu smūgiu į tolimąjį vartų kampą kamuolį pasiuntęs belgas Romelu Lukaku.

75-ąją minutę „Getafe“ turėjo puikią progą išlyginti rezultatą, tačiau Jorge Molina nerealizavo 11-os metrų baudinio.

Antrąjį „Inter“ įvartį 83-ąją minutę įmušė Christianas Eriksenas. Po keitimo pasirodęs žaidėjas padvigubino savo komandos pranašumą.

Per likusį laiką nei vienai iš ekipų pasižymėti nepavyko ir ketvirtąjį trečiadienio bilietą į Europos lygos ketvirtfinalį iškovojo Milano „Inter“ klubas.