Iš Europos čempionato atrankos dar neišspirti Baltarusijos futbolininkai buvo be gailesčio sudaužyti šveicarų

Šeštadienį tęsėsi pirmosios 2024 metų futbolo čempionato atrankos turnyro grupių kovos. Šįkart į kovą stojo ir karo Ukrainoje agresorės Rusijos satelitė Baltarusija. Nors UEFA gavo Europos parlamento deputatų pasirašytą reikalavimą suspenduoti baltarusius iš visų varžybų, UEFA dar to nepadarė.

Šveicarai tiesiog sumalė į miltus Baltarusijos rinktinę.<br> AFP/Scanpix nuotr.

Mar 25, 2023, 9:36 PM, atnaujinta Mar 28, 2023, 12:02 PM

Tačiau ši rinktinė neturi galimybių varžytis savo šalyje, todėl kaip neutrali aikštė pasirinkta Serbija. Baltarusiai pirmose I grupės rungtynėse Novy Sado mieste buvo sudaužyta Šveicarijos futbolininkų net 5:0 (3:0).

Per pirmąjį kėlinį šveicarai pelnė 3 įvarčius, o jau antrame kėlinyje per 4 minutes pridėjo net 2. Baltarusiai atrodė beviltiški. Tris įvarčius pirmame kėlinyje pelnė šveicarų „Lugano“ ekipoje žaidžiantis 31 metų Renato Steffenas.

Įdomiausia, kad nuo 2015 metų Šveicarijos nacionalinei ekipai atstovaujantis žaidėjas prieš tai per 30 mačų buvo pelnęs tik 4 įvarčius.

D grupėje taip pat kovojo dviejų šalių rinktinės, kurios vienas kitai nevadinamos draugiškomis – Turkija ir Armėnija.

„Vazgen Sargsyan“ respublikiniame stadione kovoje armėnai nusileido turkams 1:2 (1:1). Prieš mačą buvo nušvilptas turkų himnas – ši šalis palaiko Azerbaidžano puse konflikte su armėnais dėl Kalnų Karabacho.

Rezultatas buvo atidarytas 10 minutę: Turkijos rinktinės gynėjas Ozanas Kabakas pasiuntė kamuolį į savo vartus.

Tačiau svečiai jau 34-ąją minutę išlygino rezultatą, kai po Onuro Buluto perdavimo įvartį pelnė Orkunas Kokcu. Turkijos rinktinei pergalę padovanojo tikslus Keremo Akturkoglu smūgis 63 min.

Namie A grupėje kovoję ispanai susitvarkė su norvegais 3:0. Ispanai daugiau kaip 80 minučių pirmavo tik 1:0, o tada 84 ir 85 min. įvarčius pelnė Joselu.