Europos jaunių krepšinio čempionato starte – lietuvių pergalė (komentaras, 2 video)

Lietuvos jaunių iki 18 metų krepšinio rinktinė pergalingai startavo Europos čempionate. Lietuviai po permainingos kovos 71:66 (15:18, 18:16, 21:16, 17:16) nugalėjo svečius iš Graikijos. Vilniaus „Siemens“ arenoje vykusiose rungtynėse šeimininkai patampė nervus žiūrovams, tačiau Arūnas Visockas sugebėjo sutelkti auklėtinius, kurie įsirašė pirmąją pergalę B grupėje.

Lietuvos ir Graikijos jaunių rinktinių mačo akimirkos.<br>G. Šiuparys.

2012-08-10 16:07, atnaujinta 2018-03-17 11:08

B grupėje lietuviai taip pat varžysis su Italijos ir Danijos ekipomis.

Lietuviai mače startavo sėkmingai. Jie dvi minutes graikams neleido pelnyti nė taško, tačiau ilgai laukti nereikėjo ir svečiai buvo priekyje – 5:4. Rezultatas svyravo, o kėlinį laimėjo graikai – 18:15.

Antrąjį kėlinį lietuviai vėl pradėjo puikiai – pelnė 7 taškus ir išsiveržė į priekį 24:22, tačiau neišlaikė pranašumo. Antrasis kėlinys baigėsi graikų naudai – 34:33.

Trečiojo kėlinio pradėti taip gerai, kaip pirmųjų dviejų, lietuviams nepavyko. Graikai įgijo pranašumą 43:37. Nepaisant to, lietuviai susikaupė ir šovė į priekį – po spurto 12:0 pirmavo 49:43. Lietuvos aštuoniolikmečiams pavyko išsaugoti pranašumą iki ketvirčio pabaigos -54:50.

Paskutinį ketvirtį lietuviai pradėjo sėkmingai – 58:50 ir pirmavo beveik visą kėlinį. Likus minutei iki mačo pabaigos graikai priartėjo pavojingai – 63:65. Prasidėjo tikras nervų karas, tačiau A. Visocko auklėtiniai pademonstravo ryžtą ir koncentraciją – 71:66.

Lietuva: J. Tamulis -27, A. Jankaitis – 13 (7 atk. kam.), M. Grigonis – 11.

Graikija: D. Agravanis – 22 (12 atk. kam.), A. Mitsialos – 13, I. Karamalegkos – 11.

„Nesitikėjome lengvų rungtynių. Tai buvo pirmas čempionato mačas, vaikinai jaudinosi, neįvykdėme daugelio dalykų, kuriuos buvome suplanavę prieš rungtynes, tačiau svarbiausia, kad iškovojome pergalę. Manau, kad rungtyniauti geriau sutrukdė pirmųjų rungtynių jaudulys“, – po mačo tvirtino Lietuvos rinktinės strategas A. Visockas.